Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2023. december 8. Mária
Veszprém
-5°C
2023. december 8. Mária
Veszprém
-5°C

Mi az a furcsa installáció a Kossuth utcán?

2021. szeptember 18. 4:00
Pénteken került ki a Kossuth utcára, a posta előtti térre az a meghökkentő installáció, amit egy művészcsapat tagjai készítettek a nyáron Köveskálon. A Collabyrinth névre keresztelt projekt összegyűjtött hulladékból készült, így alkotóelemeiben és formájában is a környezettudatosságot és az újrahasznosítás fontosságát hirdeti.

2016-ban indult el a Hybridart Camp alkotótábor, ahol nemzetközi művészeti egyetemek végzett és jelenlegi hallgatói egy művésztanár közreműködésével hoztak létre visszagyűjtött hulladékból álló hatalmas köztéri installációkat. A táborban a magyar résztvevők mellett évente vendégül látnak szlovák, cseh, lengyel, román és szerb, valamint az Egyesült Arab Emírségekből érkező hallgatókat is, ezáltal a tábor a közös alkotótér mellett egy nemzetközi kapcsolatrendszer inkubátoraként is szolgál.

A program keretében létrejövő, nagy méretű köztéri installációk a környezettudatosság és az upcycling, azaz a továbbhasznosítás jegyében készülnek különböző típusú hulladékok felhasználásával, amelyeket egész évben több helyszínen, rendezvényen, fesztiválon gyűjtöttek össze.

A 2021-es programot, gyűjtéseket szervező HybridCycle célja, hogy a művészet és a kreativitás szemléletformáló eszközeivel megerősítse a zöld gondolkodást mind egyéni, mind vállalati szinten. 2021-ben a HybridCycle a Veszprém-Balaton 2023 programmal együttműködve a festői Köveskálra invitálta a hazai és nemzetközi művészeti intézmények hallgatóit és friss diplomásait. Augusztus 24. és szeptember 2. között a Hybridart Camp alkotótáborban a fiatal művészek a környezettudatosság szemléletében készítették el műveiket az inspiráló balatoni környezetből ihletet merítve. Az alkotások a Collabyrinth kültéri installáció elemeiként különböző művészi nézőpontokat képviselve fogalmazzák újra a hulladékot, mint ismételten felhasználható anyagot.

A Collabyrinth a fenntarthatóság gondolatkörének népszerűsítésén alapuló köztéri installáció, amelynek célja a tudatos fogyasztás és a fenntarthatóság szellemiségének képzőművészeti eszközökkel való megjelenítése. A Collabyrinth egy közösségi labirintus megvalósítása köré épült, amelyet a 2020-as év és a 2021-es év alkotásai tesznek jelenleg teljessé. A művek vegyes technikával, különböző hulladék alapanyagok felhasználásával készültek és egy speciális kialakítású, acél vázszerkezetre felerősítve válnak egységes, mégis sokszínű kompozícióvá. A labirintus, mint interkulturális szimbólum egy olyan komplex teret határoz meg, melyben eltévedve szabadon merülhetünk el gondolatainkban és a mélyebb elmélkedésre összpontosíthatunk. A körbe- és bejárható installáció üzenete a fenntartható hulladékgazdálkodásra és a tudatos fogyasztásra való fokozott odafigyelés.

vehir.hu
Domján Attila
további cikkek
Isten jelen van a képzőművészetben is! kereszténység Isten jelen van a képzőművészetben is! A kommunikációs hangzavarban egy óra elcsendesülést ígér a tihanyi Rege cukrászda legújabb adventi digitális kiállítása, amelyen keresztény képzőművészek a kétkezi alkotásaikon keresztül mutatják be, hogy hogyan lehet Istenről beszélni szavak nélkül is. ma 10:18 A jövőben is tartaná az idei színvonalat a Művészetek Háza A jövőben is tartaná az idei színvonalat a Művészetek Háza Hivatalosan decemberben véget ér az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat, de ez nem jelenti azt, hogy nem tartogat még a jövő rengeteg érdekes eseményt számunkra. A Művészetek Háza csütörtökön tartotta meg évértékelőjét, ahol elmondták 2024-ben is ugyanekkora lelkesedéssel várják a látogatókat.   ma 14:12 Veszprém történelmét a város mindenkori lakói írják Veszprém történelmét a város mindenkori lakói írják Beutatták a Privát Veszprém családtörténetekről szóló könyvét csütörtökön a Fotonban, ezzel lezárva a helytörténeti projektet. ma 16:52 "Az operett műfaját ellenünk fordították, ideje látni, milyen jó is az!" "Az operett műfaját ellenünk fordították, ideje látni, milyen jó is az!" A Veszprémi Petőfi Színház december nyolcadikán mutatja be Kálmán Imre Csárdáskirálynő című operettjét. A rendező Mészáros Árpád Zsolt színművész, akinek ez élete első rendezése. Részletesen beszámolt arról, hogyan látta megvalósíthatónak a színpadra állítást, és kiemelte a Veszprémi Petőfi Színház egész társulatát a műszakkal együtt, véleménye szerint az ország teátrumai példát vehetnének a csapatról... tegnap 22:20

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.