2021. október 18.
//
Lukács névnap

Felrobbant az Aréna, két vállon a PSG!

Hiába volt az első játékrész után négygólos hátrányban, a házigazda Telekom Veszprém végül három góllal nyert a francia bajnok PSG ellen a Bajnokok Ligája csütörtök esti mérkőzésen.

Csütörtökön este hivatalosan is kezdetét vette a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának 2021/2022-es idénye. A Telekom Veszprém a B-csoport első fordulójában a sorozat tavalyi bronzérmesét, a francia PSG gárdáját látta vendégül az Arénában, ahol közel ötezer szurkoló előtt játszhatott az „Építők”.

A magyar rekordbajnok nyáron kinevezett vezetőedzője, Momir Ilics első ütközetére készült trénerként a sorozatban. Meghatározó játékosai közül egyedül a csapatkapitányra, a dán válogatott Rasmus Laugéra nem számíthatott a szakember. Raul Gonzalez viszont minden játékosát hadra foghatta.

A francia bajnoki címvédőt legutóbb hat évvel ezelőtt sikerült felülmúlnia a bakonyi alakulatnak. Akkor a felek szintén a csoportkörben találkoztak; a hazai összecsapás nyolcgólos veszprémi sikerrel zárult. A PSG azóta zsinórban hat alkalommal nyert a Telekom ellen (abból háromszor idegenben).

A kezdő sípszót megelőzően az Aréna ikonikus BL-falabdájára a tokiói olimpiai ezüstérmes nyílt vízi úszója, Rasovszky Kristóf helyezett fel egy saját kézjegyével ellátott emlékplakettet.

Gólzáporosan kezdték a felek a rangadót: a harmadik percben már 3-3 állt az eredményjelzőn. A házigazda tartotta a lépést a párizsiakkal (8. perc: 6-6). Corrales remek védését követően Jahja tüzelt, a franciák pedig hibáztak a túloldalon. Ligetvári is eladta, Keita egalizált. Jahja jóvoltából az előny megint csak a házigazdánál volt (11. perc: 8-7). Ligetvárit sárgalappal figyelmeztették.

A jogosan megítélt hétmétereshez Mikkel Hansen érkezett: Corrales kifogott rajta! Kettővel vezethettek volna a bakonyiak, ám Jahja ezúttal pontatlan volt. Luka Karabatic fürgén egyenlített. A hazaiak eladták, de vissza is szerezték. Marguc pedig szépségdíjas gólt szerzett (15. perc: 9-8).

A szurkolók remek hangulatot varázsoltak alelátóra. A hazaiak nem is vettek visszább a lendületből: Nilsson góljával őrizték előnyüket (19. perc: 11-10). Ligetvárit két percre leültették, a PSG-nek nem sikerült emberelőnyben betalálni. Marguc büntetőt rontott, Grebille egalizált (24. perc: 12-12).

A pályafutása századik veszprémi meccsén szereplő Kentin Mahé is pályára lépett, de ezúttal nem hozott szerencsét az „Építőknek”. A francia bajnok gyorsan kétgólos előnyre tett szert (26. perc: 12-14). Momir Ilics időkéréshez is folyamodott. A taktika nem vált be, Mikkel Hansen újabb gólt dobott.

Az első játékrész utolsó két percében mindkét oldalon remekeltek a kapusok. Harminc másodperccel a vége előtt Kristopans állt ki, Nenadics szépített. Ezúttal Raul Gonzalez kért időt. Játékosai pedig betartották kéréseit, Steins révén újabb gólt szereztek. A pihenőre így négygólos hátránnyal vonult a Veszprém (félidei állás: 13-17).

A második felvonás Genty védésével vette kezdetét. Luka Karabatic ezt követően felöklelte az első BL-meccsén szereplő Sipost, amiért két perces kiállítás járt. Grebille hibázott, Strlek nem: kettőre zárkózott a Telekom (34. perc: 15-17). Láthatóan nem adta fel a vendéglátó.

A vendégek soraiból Remili volt szabálytalan, kiállítás járt érte. Strlek jóvoltából mindössze csak egyetlen gól volt közte (36. perc: 18-19). A vendégek betaláltak, a Veszprém hibázott, ekkor kért időt Raul Gonzalez. Corrales védett, Sipos kihagyta, Blagotinseket kiállították.

Mikkel Hansen második gólját szerezte hétméteresből. A Telekom is büntetőhöz jutott, de Nenadics hibázott. Újabb veszprémi hetes következett, ezúttal Jahja állt oda. Az egyiptomi pedig bevágta! Küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak a hazaiak: Ligetvári meseszép gólt dobott (42. perc: 20-22).

Blagotinsek második kiállítását követően azonban ismét néggyel vezetett a PSG. Momir Ilics magához hívta övéit. Jahja gólt is szerzett, Corrales pedig hárított. Lékainak is sikerült csenni a távolságot, Hansen keze megremegett. Nenadics jóvoltából egyre zárkózott a Telekom (48. perc: 23-24)!

Az egalizálás nem sokkal később Lékai jóvoltából meg is született. Meginogtak a franciák, Jahjának a fordítás is összejött. Időt is kértek a párizsiak (51. perc: 27-26). A PSG részéről a gólszerzés megint elmaradt, a Telekom hétmétereshez jutott. Jahja kihagyta, de a kipattanót sikerrel értékesítette (53. perc: 28-26).

Nem tört meg a PSG, Prandi és Kristopans góljaival egyenlített. Strlek értékesített hetesével az előny a veszprémiekhez került, Lékai jóvoltából kettő volt a különbség (56. perc: 30-28)! Corrales újabb védést mutatott be, Strlek háromra növelte a hazai fórt. Szinte felrobbant a Veszprém Aréna!

A francia bajnok egyre zárkózott. Corralest Cupara váltotta a veszprémi kapu előtt. Lékai beodbta, majd két percre leültették (58. perc: 32-30). Cupara bravúrral köszönt be. Momir Ilics időt kért. Az utolsó másodpercekben pedig nem hibáztak a hazaiak, végül parádés, háromgólos diadalt arattak (végeredmény: 34-31)!

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:
Telekom Veszprém–PSG Handball 34-31 (13-17)
Veszprém Aréna, 4576 néző. Vezették: Gubica, Milosevic (horvátok).
Telekom Veszprém: Corrales – Marguc 3, Jahja 10 (1), Sipos, Blagotinsek, Ligetvári 3, Strlek 8.
Csere: Cupara (kapus), Nilsson 2, Lékai 4, Maqueda, Nenadics 3, Mahé 1.
Vezetőedző: Momir Ilics.
PSG Handball: Gerard – Sole, Remili 3, L. Karabatic 4, N. Karabatic 3, M. Hansen 7 (4), Keita 1.
Csere: Genty (kapus), Toft Hansen, Syprzak 4, Kristopans 2, Kounkoud 2, Grebille 1, Steins 2, Prandi 2.
Vezetőedző: Raul Gonzalez.
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Így értékeltek a főszereplők

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője:

Már önmagában az is csodálatos érzés volt, hogy BL-mérkőzésen irányíthattam a csapatot. A győzelem csak a hab volt a tortára. Igaz, a PSG-nek is megvolt az esélye a diadalra. A második felvonásban mutatott játékunkkal maximálisan elégedett vagyok. Köszönöm a biztatást a szurkolóinknak!

Omar Jahja, a Telekom Veszprém játékosa:

Magas színvonalú, izgalmas mérkőzésen vagyunk túl. Komoly volt a motivációnk, hiszen a sorozatot tavaly vereséggel fejeztük be. Bizonyítani akartunk. Úgy érzem, sikerült talpra állnunk, de hosszú még az út előttünk. Ilyen hozzáállással fogunk küzdeni a jövőben is. Ezt érdemlik a szurkolóink.

Raul Gonzalez, a PSG vezetőedzője:

Jól kezdtük a találkozót, de második játékrészben rengeteg hibát vétettünk. Többször feleslegesen kerültünk emberhátrányba. A Veszprém az utolsó tizenöt percben nagyon elkapta a fonalat, megérdemelten nyert.

Kamil Syprzak, a PSG játékosa:

Az első félidő nekünk sikerült jobban, a második a Veszprémnek. Támadásban sok hibát vétettünk, kapkodtunk, így elmaradtak a góljaink. Mindezek tudatában hiába volt jó a kapusteljesítményünk. Nem vagyok elégedett.

Utolsó módosítás: 2021. október 14. 22:46
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 6. 2021. október 28. 18:45 Bukarest, Románia Dinamo Bukarest Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 6. 2021. október 24. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Balatonfüred
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 5. 2021. október 21. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Flensburg
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 4. 2021. október 14. 20:45 Portó, Portugália Porto Telekom Veszprém 23-30
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 5. 2021. október 8. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kecskemét 42-24
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 4. 2021. október 4. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Telekom Veszprém 25-37