Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. július 20. Illés
Veszprém
22°C
2024. július 20. Illés
Veszprém
22°C

Három magyar döntős úszásban, két csapat és Fucsovics is bemutatkozik

2021. július 24. 16:33 // Forrás: MTI
Az úszódöntők első napján három magyar ugrik medencébe, emellett a női kézilabda- és a férfi vízilabda-válogatott is bemutatkozik a tokiói olimpia vasárnapi versenynapján.

A férfi 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid a negyedik legjobb időeredménnyel jutott fináléba, míg a nőknél háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka hetedik, a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória pedig a hatodik idővel került be a döntőbe. A magyar idő szerint kora délutáni előfutamokban további hat magyar versenyző mutatkozik be, valamint a férfi gyorsváltó is medencébe ugrik.

Hosszú Katinka címvédőként várja a 400 m vegyes döntőjét - Fotó: MTI/Kovács TamásHosszú Katinka címvédőként várja a 400 m vegyes döntőjét - Fotó: MTI/Kovács Tamás

A vívók közül női tőrben Pásztor Flóra, Kreiss Fanni és Kondricz Kata szerepel az egyéni versenyben, férfi párbajtőrben a világbajnok Siklósi Gergely az éremszerzés reményében lép pástra, a cselgáncsozók közül ugyanakkor az 52 kilogrammos Pupp Rékára a címvédő koszovói Majlinda Kelmendi vár a nyitókörben.

Bemutatkozik a teniszező Fucsovics Márton is, aki a wimbledoni elődöntős lengyel Hubert Hurkacz-csal találkozik.

A sportlövőknél Major Veronika légpisztolyban, Pekler Zalán és Péni István légpuskában lép lőállásba, az egyetlen magyar evezős, Pétervári-Molnár Bendegúz férfi egypárban már a negyeddöntőben szerepel.

A női kézilabda-válogatott a francia, az Európa-bajnok férfi vízilabda-válogatott pedig a görög csapat ellen kezd, emellett a vitorlázók, a szörfösök, a tollaslabdázók, az asztaliteniszezők és a tornászok között is lesz magyar résztvevő.

Vasárnap elkezdik az olimpiát a férfi kosárlabdázók, a női országúti kerékpárosok, a műugrók és a női röplabdázók is, de gazdára talál az ötkarikás játékok történetének első gördeszkás aranyérme is a férfiak utcai szakágában.

A magyarok vasárnapi programja (zárójelben a magyar idő):

ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)
14.00 (7.00): férfi és női egyes második forduló, Póta Georgina-Rachel Moret (svájci)

CSELGÁNCS (Nippon Budokan)
11.00 (4.00): női 52 kg, Pupp Réka-Majlinda Kelmendi (koszovói) selejtező, nyolcaddöntő, negyeddöntő
17.00 (10.00): NŐI 52 KG vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
12.00 (5.00): negyeddöntő - férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz)

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
21.30 (14.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Franciaország

SPORTLÖVÉSZET (ASZAKA LŐTÉR)
9.00 (2.00): női légpisztoly (Major Veronika) alapverseny
11.15 (4.15): DÖNTŐ
13.00 (6.00): férfi légpuska (Pekler Zalán, Péni István) alapverseny
15.30 (8.30): DÖNTŐ

TENISZ (Ariake Teniszpark)
12.30 körül (5.30 körül): férfi egyes, 1. forduló: Fucsovics Márton-Hubert Hurkacz (lengyel, 7.)

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)
13.20 (6.20): férfi egyes csoportmérkőzés: Krausz Gergely-Anthony Sinisuka Ginting (indonéz)
19.20 (12.20): női egyes csoportmérkőzés: Sárosi Laura-Ratchanok Intanon (thaiföldi)

TORNA (Ariake Tornaközpont)
20.20 (13.20): női selejtező (Kovács Zsófia)    

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): FÉRFI 400 M VEGYES (d) (Verrasztó Dávid)
10.40 (3.40): női 100 m pillangó (ed)
10.52 (3.52): FÉRFI 400 M GYORS (d)
11.12 (4.12): NŐI 400 M VEGYES (d) (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória)
19.00 (12.00): előfutamok
19.12 (12.12): női 100 m hát (Burián Katalin)
19.24 (12.24): férfi 200 m gyors (Németh Nándor)
19.27 (12.27): férfi 200 m gyors (Kozma Dominik)
19.58 (12.58): férfi 100 m hát (Telegdy Ádám)
20.03 (13.03): férfi 100 m hát (Bohus Richárd)
20.24 (13.24): női 400 m gyors (Késely Ajna)
20.35 (13.35): férfi 4x100 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)    

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05): Laser Radial (Érdi Mária) 1-2. futam
14.35 (7.35): Laser Standard (Vadnai Benjamin) 1-2. futam
15.05 (8.05): női szörf (Cholnoky Sára) 1-3. futam 

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
9.00 (2.00): női tőr egyéni 64-es tábla - Pásztor Flóra-Meriem Mebarki (algériai)
10.25 (3.25): női tőr egyéni 32-es tábla - Kreiss Fanni-Martina Batini (olasz)
11.25 (4.25): női tőr egyéni 32-es tábla - Kondricz Kata-Alice Volpi (olasz)
11.55 (5.55): férfi párbajtőr egyéni 32-es tábla - Siklósi Gergely-Tung Csao (kínai)/Marc-Antoine Blais-Bélanger (kanadai)
18.00 (11.00): női tőr elődöntő
19.00 (12.00): férfi párbajtőr elődöntő
19.50 (12.50): női tőr bronzmérkőzés
20.20 (13.20): férfi párbajtőr bronzmérkőzés
20.45 (13.45): női tőr döntő
21.15 (14.15): férfi párbajtőr döntő

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
11.30 (4.30): férfi csoportmérkőzés, A csoport, 1. forduló: Magyarország-Görögország

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.