15°C
15°C

Veszprémi úthenger a tájfutó országos diákolimpián

2021. május 22. 16:21
A május 15-16-án Hódmezővásárhely-Sándorfalva helyszínnel megrendezett országos diákolimpián a veszprémi tájfutók jöttek, láttak győztek.

Szombat délelőtt a városi sprint számokat tartották, ahol a versenyzőknek a helyi strandfürdő területén felállított versenyközpontból kiindulva kellett a pályákat teljesíteniük. Az útvonalak jól kihasználták a terepadottságokat, árkádokon, belső udvarokon, városi parkokon keresztülfutva kellett megtalálni a leggyorsabb megoldást. Ez Gaschler Jankának, Varsányi Ádámnak és Bálint Ádámnak sikerült a legjobban, akik kategóriájukban bajnokok lettek. Délután következett a váltóverseny, és bár ennek eredménye nem számít bele az iskolák közötti pontversenybe, a hangulata azonban utánozhatatlan. A megyéket képviselő váltókat három különböző korosztályú versenyző alkotta, a csapatok közül pedig a veszprémiek mind a lány, mind a fiú kategóriában 5. helyet szereztek.

A Lovassy nyerte a középiskolák versenyét - Fotó: Bálint MónikaA Lovassy nyerte a középiskolák versenyét - Fotó: Bálint Mónika

Vasárnap Sándorfalva mellett került sor a normáltávú döntőre. A tipikus alföldi terepen szoros befutók, esetenként holtverseny alakult ki, de Gaschler Janka itt sem talált legyőzőre, Varsányi Ádám pedig csak öt másodperc hátránnyal lett második. Bajnoki címet szerzett Ódor Laura és Bálint Gergő, emellett sok pontot begyűjtött a többi veszprémi diák is.

A VHS csapatából 23-szor szólították ki a gyerekeket az 1-6 helyezések valamelyikére. Az országos diákolimpián iskolájukat képviselő sportolók remek teljesítményének köszönhetően a Lovassy László Gimnázium fölényes, abszolút győzelemmel nyerte az iskolák közötti versengést, a Báthory István Sportiskola pedig az általános iskolák között lett első. Elmondhatjuk tehát, hogy taroltak a veszprémiek: ők lettek a legjobbak a középiskolák és az általános iskolák között is!