2021. június 18.
//
Levente névnap

Nem bírt a Honvéddal a Veszprém

A HOYA-PE Veszprém tizenegy pontos vereséget szenvedett a Budapesti Honvéd otthonában csütörtökön a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának ötödik helyéért zajló összecsapás első felvonásán.

A HOYA-PE Veszprém csütörtökön folytatta küzdelmeit a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának rájátszásában. A bakonyiak immár az ötödik helyért szálltak csatába: vendéglátó riválisuk a Budapesti Honvéd volt.

A felek már az első játékrészben rendesen egymásnak feszültek: a házigazda mindössze hárompontos előnyt tudhatott magáának (10. perc: 19-16). Sőt, a második negyedben tovább javította játékát a HOYA, amely így egypontos fórral vonulhatott nagyszünetre (félidei állás: 35-36).

Hátrányban a HOYA (archív fénykép)Hátrányban a HOYA (archív fénykép)

A pihenőt követően is fej fej mellett haladtak a felek, igaz, a házigazda ismét előnybe került (30. perc: 56-53). Az utolsó negyedben minden erejét mozgósította a Honvéd, a HOYA lelkiismerettel küzdött, de végül alulmaradt tizenegy ponttal (végeredmény: 78-67).

A visszavágót vasárnap 17 órakor rendezik a Március 15. utcai sportcsarnok zárt kapui mögött.

Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, rájátszás az 5-8. helyért – 1. mérkőzés:
Budapesti Honvéd SE–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 78-67 (19-16, 16-20, 21-17, 22-14)
Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött.
Honvéd: Szentirmai 16/3, Tóth 8/3, Stefán 6/6, Szatmári 18/6, Tanoh 7/3. Cserék: Kármán 2, Takács 2, Pintér 10/3, Tichov 5, Bea 4.
Vezetőedző: Puskás Artúr
Veszprém: Szücs 4, Madár 10, Orgona 4, Szabó 18/3, Dukic 18/9. Cserék: Sipos 8, Futó 5.
Vezetőedző: Baksa Szabolcs

Szalai Csaba
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás, 2020/2021 helyosztó 2021. május 8. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém NKA Pécs 79-70
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás, 2020/2021 helyosztó 2021. május 5. 18:00 Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok NKA Pécs HOYA-PE Veszprém 85-82
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport rájátszás, 2 helyosztó 2021. április 25. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Budapesti Honvéd 75-92