//
Tamás névnap

Döntetlennel kezdte a rájátszást a Veszprém

2021. február 22. 21:05
Legalább nyolc kapufát lőttek és háromszor is vezetést szereztek a bakonyiak, a vendég Debrecen azonban rendre egyenlíteni tudott, így egy pontot elvitt a Március 15. utcai csarnokból a futsal NB I felsőházi rájátszásának nyitó fordulójában.

Az alapszakaszban elért harmadik helyének köszönhetően két bónuszponttal kezdte a rájátszást a Veszprém, amely a felsőház hétfői nyitányán a pont nélkül rajtoló Debrecent fogadta a zárt kapus Március 15. utcai sportcsarnokban.

Agilisan kezdtek a hajdúságiak, akik távoli lövésekkel veszélyeztettek a találkozó elején. Az 6. percben már védenie kellett Sásdinak, miután Tóth „megkínálta” egy kellemetlen lökettel. A Veszprém még közelebb járt a gólszerzéshez, Fridrich lövése nyomán ugyanis a kapufán csattant a játékszer.

Sásdi újabb védést mutatott be, ezúttal a brazil Thiago kísérletét blokkolta. A túloldalon megint a lécen csattant a játékszer, ezúttal Tatai járt centikre a gólszerzéshez.

A játékrész derekához érve még inkább felpörögtek az események. Előbb Montero iramodott meg egy gyors kontrát követően, majd lőtt a kapu mellé, aztán Sásdi spárgázta ki Tóth kísérletét.

A 12. percben megzörrent a háló: Fridrich és Pál tetszetős összjátékát követően utóbbi talált be közelről (1-0). Meg is duplázhatta volna előnyét a Balaton Bútor, ám Rutai szabadrúgását követően Tatai ismét csak a kapufát találta el.

Öttel a szünet előtt Tóth lépett ki remek ütemben, de csúnyán fölé durrantott. Thiago szép csellel csapta be védőjét, majd közelről tüzelt, de Sásdi bravúrral védett.

A 18. minutumban egyenlített a DEAC. Szentes-Bíró távoli lövését Sásdi még védte, a kipattanót azonban Siska elegánsan a hálóba emelte (1-1).

Nem sokáig örülhettek az egálnak a vendégek, Tatai kapáslövése ugyanis a hazaiakon megpattanva a hálóban landolt (2-1). A játékrész újabb bakonyi kapufával zárult: ezúttal Rutai zörgette meg a lécet.

Egy perc sem telt el a második felvonásból, Kántor életerős lövését máris védeni kellett Sásdinak. A túloldalon Szentes-Bíró tisztázott, továbbra is magas színvonalú, lüktető mérkőzést láthattak az internetes közvetítés nézői.

A folytatásban a Veszprém dominált, amely többet birtokolta a labdát és több veszélyes lehetőséget is teremtett. A 29. percben Boromisza próbálkozott éles szögből, de Krajcsi ezúttal is résen volt. Fordultak a vendégek és fordult a kocka is: Kántor kilenc méterről hatalmas bombát ragasztott a hosszú felsőbe (2-2).

Montero lábában volt az újabb hazai találat, de a spanyol mellé durrantott. Egy támadáson belül Komáromi és Boromisza is eltalálta a kapufát, de a fekete mezesek szabálytalankodtak a hatoson belül. Pál állt a büntetőhöz, s kíméletlenül be is varrta (3-2).

Aki nem látta, talán el sem hiszi, de Tatai újabb két kapufát lőtt. A kihagyott helyzetek pedig nem maradtak büntetlenül: öttel a vége előtt Thiago élesen belőtt labdája Fridrichről a hálóba pattant (3-3).

Úgy tűnt, hogy egyik alakulat sem elégszik meg az egy ponttal, záporoztak a helyzetek mindkét porta előtt, de több gól már nem esett. Fehér Zsolt legénysége tehát döntetlennel kezdte a rájátszást.

Férfi futsal NB I, felsőházi rájátszás, 1. forduló:
Balaton Bútor FC Veszprém–DEAC 3-3 (2-1)
Március 15. utcai sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Vass (Wittner, Ibriksz)
Veszprém: Sásdi – Tatai, Boromisza, Rutai, Bencsik Á.
Csere: Spandler, Klcsó (kapusok), Cseresznyés, Palvek, Fridrich, Pál, Komáromi, Montero, Bencsik R.
Vezetőedző: Fehér Zsolt
Debrecen: Krajcsi – Faragó, Szentes-Bíró, Siska, Kántor
Csere: Dobi (kapus), Sánta, Tóth, Thiago, Berecz, Szabó J.
Vezetőedző: Elek Gergő
Gólszerzők: Pál (12., 32.), Tatai (19.), ill. Siska (18.), Kántor (29.), Fridrich (35. – öngól)

Edzői értékelések

Fehér Zsolt: – Úgy vélem, hogy megérdemeltük volna a három pont, hiszen rengeteg energiát mozgósítottunk a győzelemért. Sajnos azonban a ziccer helyzeteinknél nem megfelelően koncentráltunk, illetve lőttünk mintegy tíz kapufát. A debreceniek előtt is le a kalappal, mert jól küzdöttek, de úgy érzem, hogy játékban többet nyújtottunk. Nem történt tragédia, megyünk tovább. Tudtuk, hogy a felsőházban ehhez hasonló mérkőzések várnak ránk. Az idei szezon egyik legmagasabb szintű mérkőzését vívtuk ma.

Elek Gergő: – Kiegyenlített meccset játszottunk. A találkozó összkép elapján megérdemeltük az egy pontot. Az első félidőben abszolút ki-ki meccs zajlott, mindkét oldalon ugyanannyi helyzettel. Tatai extra megoldása kellett a Veszprémnek a vezetéshez. A második félidőben a vendéglátó többet birtokolta a labdát, ami annak is betudható, hogy sérülések miatt kevesebb játékost tudtam forgatni. Csúsztunk, másztunk, remek hozzáállást tanúsítva nagyon fontos pontot szereztünk.

Utolsó módosítás: 2021. február 22. 21:03
futsal Férfi futsal NB I rájátszás, 2020/2021 5. 2021. április 19. 19:00 Kecskemét Kecskemét Balaton Bútor FCV
futsal Férfi futsal NB I rájátszás, 2020/2021 4. 2021. március 28. 14:05 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV Berettyóújfalu
futsal Férfi futsal NB I rájátszás, 2020/2021 3. 2021. március 19. 18:30 Szombathely, Haladás Sportcsarnok Haladás Balaton Bútor FCV
futsal Férfi futsal NB I rájátszás, 2020/2021 1. 2021. február 22. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV DEAC 3-3
futsal Férfi futsal NB I 18. 2021. február 15. 18:30 Berettyóújfalu, Pálfy István Rendezvénycsarnok Berettyóújfalu Balaton Bútor FCV 4-1
futsal Férfi futsal NB I, 2020/2021 13. 2021. február 9. 18:30 Debrecen, Debreceni Egyetemi Sportaréna DEAC Balaton Bútor FCV 2-5