2021. április 21.
//
Konrád névnap

Be kell zárkózniuk, de a kosarasok is folytathatják

A Magyar Kosárlabda Szövetség határozatának értelmében tovább folytatódhatnak a bajnokságok küzdelmei, de szigorúan zárt kapuk mögött, a nézők kizárásával. A másodosztály piros csoportjában szereplő HOYA-PE Veszprém egyetért és alkalmazkodik a szövetség kéréseihez, erről Kováts Viktor technikai vezető beszélt lapunknak.

A Magyar Kosárlabda Szövetség (MKOSZ) elnöksége kedden online értekezlet formájában tartott ülésén – a kormánynak a koronavírusjárvány terjedése elleni küzdelem érdekében hozott intézkedéseivel összhangban – módosította a sportág készültségi szintjeit.

A rendeletnek megfelelően – ettől eltérő határozatig – a kosárlabda-sportrendezvények (edzések, mérkőzések) kizárólag nézők kizárásával rendezhetők meg mind felnőtt, mind korosztályos szinten. Városunk férfi alakulata, a HOYA tehát folytathatja a küzdelmeket.

A kosarasok bajnokságát nem függesztették fel (archív fénykép)A kosarasok bajnokságát nem függesztették fel (archív fénykép)

Klubunk természetesen az egészség megóvását tartja a legfontosabbnak. Ezért is maximálisan egyetértünk és alkalmazkodunk a szövetségünk kéréseihez, miszerint az edzéseket és a mérkőzéseket felnőtt és korosztályos szinten is csak zárt kapuk mögött, nézők kizárásával rendezhetjük meg. Tisztában vagyunk a betegség komolyságával, vezetőségünk ezért is mindent megtesz annak érdekben, hogy a játékosaink, stábtagjaink immunrendszerét megóvja, erősítse. Bízunk benne, hogy rövidesen minden rendbe jön és szurkolóink ismét a helyszínen buzdíthatják csapatunkat

– mondta el lapunk megkeresésére Kováts Viktor, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém technikai vezetője.

A Baksa-csapat legközelebb november 14-én, szombaton 17.00 órakor lép pályára, amikor is a Salgótarján gárdája érkezik majd a Március 15. utcai sportcsarnokba. Nézők nem lehetnek jelen a találkozón, információnk szerint sajnos online közvetítés sem lesz. 

Simon Dani
Tál Dominik
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport rájátszás, 2 helyosztó 2021. április 25. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Budapesti Honvéd
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport rájátszás, 2 helyosztó holnap 18:00 Budapest, Ludovika Aréna Budapesti Honvéd HOYA-PE Veszprém
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, rájátszás 4. 2021. április 14. 20:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém MAFC 93-100
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, rájátszás 3. 2021. április 10. 17:30 Budapest, MAFC Sportcsarnok MAFC HOYA-PE Veszprém 91-62
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, rájátszás 2. 2021. április 7. 20:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém MAFC 85-82
előző események betöltése