2021. január 22.
//
Vince névnap

Be kell zárkózniuk, de a kosarasok is folytathatják

A Magyar Kosárlabda Szövetség határozatának értelmében tovább folytatódhatnak a bajnokságok küzdelmei, de szigorúan zárt kapuk mögött, a nézők kizárásával. A másodosztály piros csoportjában szereplő HOYA-PE Veszprém egyetért és alkalmazkodik a szövetség kéréseihez, erről Kováts Viktor technikai vezető beszélt lapunknak.

A Magyar Kosárlabda Szövetség (MKOSZ) elnöksége kedden online értekezlet formájában tartott ülésén – a kormánynak a koronavírusjárvány terjedése elleni küzdelem érdekében hozott intézkedéseivel összhangban – módosította a sportág készültségi szintjeit.

A rendeletnek megfelelően – ettől eltérő határozatig – a kosárlabda-sportrendezvények (edzések, mérkőzések) kizárólag nézők kizárásával rendezhetők meg mind felnőtt, mind korosztályos szinten. Városunk férfi alakulata, a HOYA tehát folytathatja a küzdelmeket.

A kosarasok bajnokságát nem függesztették fel (archív fénykép)A kosarasok bajnokságát nem függesztették fel (archív fénykép)

Klubunk természetesen az egészség megóvását tartja a legfontosabbnak. Ezért is maximálisan egyetértünk és alkalmazkodunk a szövetségünk kéréseihez, miszerint az edzéseket és a mérkőzéseket felnőtt és korosztályos szinten is csak zárt kapuk mögött, nézők kizárásával rendezhetjük meg. Tisztában vagyunk a betegség komolyságával, vezetőségünk ezért is mindent megtesz annak érdekben, hogy a játékosaink, stábtagjaink immunrendszerét megóvja, erősítse. Bízunk benne, hogy rövidesen minden rendbe jön és szurkolóink ismét a helyszínen buzdíthatják csapatunkat

– mondta el lapunk megkeresésére Kováts Viktor, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém technikai vezetője.

A Baksa-csapat legközelebb november 14-én, szombaton 17.00 órakor lép pályára, amikor is a Salgótarján gárdája érkezik majd a Március 15. utcai sportcsarnokba. Nézők nem lehetnek jelen a találkozón, információnk szerint sajnos online közvetítés sem lesz. 

Simon Dani
Tál Dominik
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 18. 2021. január 30. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém MTK
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 16. 2021. január 16. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Bajai Bácska ELHALASZTVA
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 15. 2021. január 9. 17:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok HOYA-PE Veszprém Nagykőrösi Sólymok 100-87
kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2020/2021 14. 2021. január 6. 18:30 Budapest, Sport11 Centrum TF-BP HOYA-PE Veszprém 64-73
előző események betöltése

További cikkek