2020. október 24.
//
Salamon névnap

Hárman is dupláztak

Remekeltek a Veszprémi Honvéd SE tájfutói a Veszprém megyei rövidtávú egyéni és sprint váltó bajnokságon: az egyaránt utánpótláskorú Bálint Gergő és Blaskó Benedek, valamint a szenior korosztályban szereplő Gaschler Gábor mindkét versenyszámban aranyérmes lett.

A rövidtávú versenyszámmal folytatódott a tájékozódási futók megyei bajnokságsorozata szeptember első hétvégéjén a Balatonfűzfő-Fűzfőgyártelepen megrendezett Veszprém megyei rövidtávú egyéni és sprint váltó bajnokság keretében.

A kellemes, nyárias időben jelentős mezőny gyűlt össze a megyei bajnoki címek elnyeréséért, az ország távolabbi részeiről is érkeztek futók a megmérettetésre. A pályák a fűzfőgyártelepi társasházak, kanyargós utcák, parkok, garázssorok és ipari területek jellemezte részeken kerültek kitűzésre, néhol meglepő szintkülönbségeket és trükkösebb tájékozódási feladatokat rejtegetve a résztvevőknek, ami ezáltal kitűnő felkészülési lehetőséget jelentett az egy héttel későbbi, azonos távú országos bajnokságra is

– mondta el portálunknak Mérő Edit, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület (VHSE) tájfutó szakosztályának sajtóreferense.

A 18 évesek mezőnyőnek legjobb váltó csapatai  Fotó: Németh ZsoltnéA 18 évesek mezőnyőnek legjobb váltó csapatai Fotó: Németh Zsoltné

A Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai nagy számban jeleskedtek a dobogós helyezések kivívásában: egyéni eredményük alapján összesen huszonhatan állhattak dobogóra, míg a váltóban hét háromfős csapat került be a legjobbak közé.

Hárman kiemelkedő formában futottak: Bálint Gergő és Blaskó Benedek az utánpótlás, Gaschler Gábor pedig a szenior korosztályban mindkét versenyszámban aranyérmes lett.

Bálint Gergő (a képen jobbra), kétszeres megyei bajnok a váltóverseny közben - Fotó: Bálint MónikaBálint Gergő (a képen jobbra), kétszeres megyei bajnok a váltóverseny közben - Fotó: Bálint Mónika

Eredmények

Rövidtávú bajnokság, férfiak:
F10: 1. Varsányi Ádám, 3. Engi Dániel
F14: 1. Blaskó Benedek, 2. Nagy Bence
F16: 1. Barát Miklós
F18: 1. Bálint Gergő, 2. Bálint Ádám, 3. Kovács Márk
F40: 1. Gaschler Gábor
F45: 3. Bálint Bence
F60: 1. Horváth Tivadar
F70: 2. Korbély Tibor, 3. Andrási Lajos
F75: 2. Komár Béla

Rövidtávú bajnokság, nők:
N10: 2. Bálint Nóra Napsugár
N12: 3. Barát Jázmin
N16: 1. Engi Lilien, 2. Tokai-Kiss Zsófia
N18: 1. Ódor Laura, 2. Gaschler Emma, 3. Lantai Lili
N40: 1. Németh Zsoltné, 2. Széplaki Erika
N50: 2. Csizmadiáné Szóládi Annamária
N65: 1. Wieder Ilona, 2. Komár Béláné

Sprint váltóbajnokság:
V14: 1. Blaskó Benedek, Gaschler Emma, Bálint Gergő; 3. Szalontai Soma, Gaschler Janka, Kovács Borbála
V18: 1. Kovács Márk, Lantai Boróka, Bálint Ádám; 2. Lantai Lili, Gaschler Máté, Barát Miklós; 3. Szalontai Sára, Engi Lilien, Barát Benedek
V40: 1. Gaschler Gábor, Gaschler-Gyeviki Nóra, Bálint Bence, 3. Horváth Tivadar, Széplaki Erika, Tömösközy Tamás"

vehir.hu