Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Külföldi diákokat köszöntöttek a Városházán

2020. február 12. 11:43
Erasmus+ programmal érkeztek középiskolás diákok Franciaországból és Németországból, a modern demokrácia közös alapjai nevű projekt keretén belül.

Porga Gyula polgármester személyesen üdvözölte az érkező diákokat, majd átfogó történelmi ismeretekkel látta el az érdekődő diákokat. Szó esett az önkormányzati rendszer működéséről, városi feladatokról, polgármesteri teendőkről is. 

A fő téma természetesen a demokrácia volt, de például az EKF 2023-ról is szó esett. A diákok nagy érdeklődéssel tették fel a végén kérdéseiket, többek között az ország működésével kapcsolatosan.

A Düsseldorfból és Valenciennesből érkező diákok egy hetet töltenek a királynék városában, kedden már a városi törvényszéken is voltak, csütörtökön pedig a Parlamentbe látogatnak. A fogadó iskola a Lovassy László Gimnázium, a projektkoordinátor pedig Király Viktor. A projekt során mindhárom csapat központjában összejönnek egy hétre, tavaly ősszel a düsseldorfi találkozás már megvolt, tavasszal pedig Franciaországba utaznak.

Szabó Eszter
Kovács Bálint
további cikkek
Együtt kampányol a heremutogató rapper és a Tisza Párt balatonfüredi jelöltje, Forsthoffer Ágnes közélet Együtt kampányol a heremutogató rapper és a Tisza Párt balatonfüredi jelöltje, Forsthoffer Ágnes Egy közelmúltban készült fotó bizonyítja, hogy a Hősök zenekar tagja, Eckü nemcsak a tiszás budapesti rendszerbontó nagykoncerten vállalt szerepet az ellenzék kampányában többek közt azzal, hogy nemi szervét elővéve üzent Gulyás Gergely miniszternek, hanem Forsthoffer Ágnessel, a Tisza Párt balatonfüredi jelöltjével is szoros kapcsolatot ápol. 2026. április 11. 15:27 Porga: A hip-hop zenész nem a nevünkben cselekedett, mégis mi, veszprémiek kell szégyenkeznünk közélet Porga: A hip-hop zenész nem a nevünkben cselekedett, mégis mi, veszprémiek kell szégyenkeznünk Hamar országos botránnyá fajult a pénteki Rendszerbontó Nagykoncerten a veszprémi Hősök zenekar tagjának, Eckünek a heremutogatása. Azóta több közéleti szereplő, többek közt Porga Gyula, Veszprém polgármestere is megszólalt az eset kapcsán. 2026. április 11. 14:14 Autizmus világnapja: együtt vonult a város közélet Autizmus világnapja: együtt vonult a város Felvonulással és egész napos programokkal csatlakoztak szombaton az április 2-i autizmus világnapjához. Az Autispektrum Egyesület szervezésében megvalósuló rendezvény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet az autizmussal élők helyzetére, valamint erősítse a társadalmi elfogadást. 2026. április 11. 17:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.