2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Elismerték megyénk diáksportolóit

A Magyar Diáksport Szövetség Veszprém megyei bizottsága csütörtökön tartotta hagyományos évzáró díjátadó ünnepélyét a Simonyi Zsigmond Általános Iskolában.

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) Veszprém megyei bizottsága csütörtökön kora este évzáró ünnepségen díjazta a 2018/2019-es tanévben kiemelkedően teljesítő diáksportolókat a Simonyi iskola aulájában.

Az MDSZ ügyvezető igazgatója, dr. Erdős Dániel köszöntötte megyénk, valamint városunk megjelent sportvezetőit, edzőit, illetve diáksportolóit. Először a 2018/19-es tanév országos diákolimpiai döntők versenyében első helyezést elért tanulókat díjazták.

dr. Erdős Dániel - Fotók: Szász Péterdr. Erdős Dániel - Fotók: Szász Péter

Első helynek örvendhetett Varga Gréra Barbara 1500, valamint 3000 méteres síkfutásban és mezei futásban (Vetési), Molnár Attila 400 méteres síkfutásban (Vetési), Zsetnyai Ákos 3000 méteres síkfutásban és mezei futásban (Vetési), Kövér Fanni gerelyhajításban (Közgáz), Balogh Attila 600 méteres síkfutásban (Csetény), Gugolya Mónika egyéni összetett tornában (Lovassy), illetve Leimeiszter Ábel 100 méteres gyors- és hátúszásban (Pápa).

Szintén a dobogó legfelső fokán végzett a Jendrassik fiú diszkoszvető csapata az V-VI. korcsoportban, a Vetési 4x1500 méteres síkfutó fiúcsapata az V-VI. korcsoportban, a Vetési 4x800 méteres síkfutó leány együttese az V-VI. korcsoportban, a Noszlopy fiú futsal gárdája az V-VI. korcsoportban, a Kossuth fiú kézilabdacsapata a IV. korcsoportban, a Vetési fiú kézilabda-alakulata az V-VI. korcsoportban, a Noszlopy fiú strandkézilabda együttese a V-VI. korcsoportban, valamint a Lovassy leány tornász csapata szintén az V-VI. korcsoportban.

Ezt követően az ezüstérmes tanulókat díjazták. Egyéni számokat tekintve második helyezést ért el Csekő Miklós súlylökésben (Balatonfüred), Fekete Júlia 300 méteres síkfutásban (Badacsonytomaj), illetve Czeller Gábor diszkoszvetésben (Waldorf).

Csapatban második helyet szerzett a Simonyi leány tornász-alakulata a III-IV., a II., valamint az I. korcsoportban is. Szintén ezüstérmet szerzett a Táncsics fiú strandkézilabda-együttese, illetve a badacsonytomaji Tatay iskola fiú labdarúgócsapata a IV. korcsoportban.

Természetesen jutalmazták a bronzérmet szerző diákokat is: Kerékgyártó Dóra (Szilágyi, atlétika és távolugrás), Dabosi Marcell (Simonyi, 300 m síkfutás), Rédling Renáta (Herend, 1500 m síkfutás), Edvy András (Padányi, 1500 m síkfutás), Magyar Veronika (Padányi, 3000 m síkfutás), Szirbek Albert (Báthory, mezei futás), Reicher Dorka (Ajka, 600 m síkfutás), Herter Noel Roland (Öskü, 600 m síkfutás).

Csapatban a dobogó harmadik fokára léphetett fel: a Noszlopy fiú távolugró együttese (III-IV. korcsoport), a Báthory leány mezei futó alakulata (III. korcsoport), a badacsonytomaji Tatay iskola leány többpróba csapata, a sümegi Rammasetter iskola fiú röplabda gárdája (IV. korcsoport), illetve a Lovassy leány röplabdacsapata (V-VI. korcsoport).

Az eseményen „jó tanuló, jó sportoló” díjnak örvendhetett Varga Gréta Barbara (Vetési), Leimeiszter Ábel (Pápa), Gugolya Mónika (Lovassy), Kövér Fanni (Közgáz), Mező Zsófia (Vetési), Kirsch Natália (Vetési), Brotschul Natália (Lovassy), Máté Lea (Simonyi), Schreyer Virág Vivien (Simonyi), Gesztesi Lili (Simonyi), Polányi Lili (Lovassy), Prins Rebecca (Lovassy), Szűts Máté (Vetési), Molnár Blanka (Vetési), Gerstmár Veronika (Lovassy) és György Daniéla (Lovassy).

A diáksport területén nyújtott kiemelkedő testnevelői tevékenységéért díjazták Németh Vilmost (Zirc), Gönczöl Lászlót (Balatonfüred), Straub Irént (Várpalota), Mórocz Katalint (Pápa), Imre Zoltánt (Ajka), Kunoss Szabolcsot (Sümeg), Brandt Tamást (Balatonalmádi), Schneider Zsoltot (Tapolca), illetve Varga Balázst (Veszprém) is.

Legvégül pedig kiemelkedő testnevelői tevékenysége elismeréséül díjat vehetett át a Testnevelő Tanárok Veszprém Megyei Egyesületétől Oroszvári Péter (Pápa, Munkácsy iskola).

vehir.hu

További cikkek

Egyre szebb az ezüst
Egyre szebb az ezüst
Az U20-as atlétikai Európa-bajnokság egyik legizgalmasabb fináléjában, a leány 3000 méteres akadályfutás döntőjében két századdal lemaradva az első helyezettől szerzett ezüstérmet a 17 éves Varga Gréta, akivel az utanpotlassport.hu elevenítette fel a tallinni pillanatokat.
Hárman is döntőztek az Eb-n
Hárman is döntőztek az Eb-n
A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) három sportolója is döntőbe jutott Tallinnban az U20-as atlétikai Európa-bajnokságon. Mind a négy fiatal dicséretet érdemel, hiszen helytálltak az erős mezőnyben.
Hatalmas küzdelemben Eb-ezüstérmes Varga Gréta!
Hatalmas küzdelemben Eb-ezüstérmes Varga Gréta!
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) tizenhét éves kiválósága, Varga Gréta Barbara ezüstérmet szerzett 300 méteres akadályfutásban a Tallinnban zajló U20-as Európa-bajnokság szombati versenynapján.
A legnépesebb küldöttség
A legnépesebb küldöttség
A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) négy sportolója – Kövér Fanni, Csatári Jázmin, Csekő Miklós és Strigencz Zalán – vehet részt a szerdán kezdődő U20-as atlétikai Európa-bajnokságon.
Két Eb, hat VEDAC-os
Két Eb, hat VEDAC-os
A következő napokban rendezik meg az U23-as, majd jövő héten az U20-as atlétikai Európa-bajnokságot, ahol a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) hat sportolóval képviseli a magyar és a veszprémi színeket.