7°C
7°C

Nem okozott csalódást a címvédő

2019. november 4. 20:13
Mérész Csaba címvédő együttese vérbeli rangadón ejtette ki a vendéglátó Pápa alakulatát hétfőn kora este a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa harmadik fordulójában.

Presztízscsata várt a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém férfi kosárlabdacsapatára a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa harmadik fordulójában. Ugyanis Füzi Róberték hétfőn kora este a megyei nagy rivális, az NB I/B Zöld csoportjában jeleskedő Concordia Motax Pápa otthonában készültek egy újabb lépést tenni címvédésük irányába.

Hazai erőfitoktatással vette kezdetét az összecsapás, melyet követően Mérész Csaba azonnal időt is kért (5. perc: 14-9). A veszprémi vezetőedző szavait azonban meghallgatták kosárlabdázói, akik végül az első negyed végére át is vették a vezetést (10. perc: 25-29).

Az egyetemi gárda a második felvonásban precről perce, egyre csak növelte előnyét (15. perc: 35-49). A megfontolt vendég játék minősége pedig nem csorbult egészen a szünetig, melyre így tizenkét pontos veszprémi fórral vonulhattak a felek (20. perc: 47-59).

Egyetlen negyedet sem veszített el a HOYA (archív fotó)Egyetlen negyedet sem veszített el a HOYA (archív fotó)

Igaz, a pihenőről nagy lendülettel érkeztek vissza a pápaiak, a bakonyi hátvéd, Madár Andris triplájával azonban nem hagyta felzárkózni riválisát a HOYA (23. perc: 52-66). S ha csak két ponttal is, de a harmadik negyedet is megnyerte a Veszprém (30. perc: 65-79).

A negyedik játkrész a rutinos Körtélyesi dupláival vette kezdetét, melynek hála már tizennyolc pont volt a vendégek előnye a 34. minutum elején (68-86). A véghajrában pedig továbbra sem remegtek meg a Mérész-tanítványok kezei, amelyek "gazdái" végül több mint száz pontot dobva (végeredmény: 87-106) megnyerték a rangadót, s újabb fontos lépést tettek a címvédés felé.

Dr. Hepp Ferenc  Emlékkupa, 3. forduló:
Concordia Motax Pápa–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 87-106 (25-29, 22-30, 18-20, 22-27)
Pápa, Városi Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Győrfy, Balogh, Kéri.
Pápa: Murai 7, Burai 28/9, Kocsis 7, Balla 10, Hódi 9/3. Cserék: Horváth 13/3, Sonyák 8/6, Márton 3/3, Bakos 2, Kovács. Edző: Kálmán László.
Veszprém: Völgyi 12, Körtélyesi 16/6, Füzi 20/9, Medve 10/3, Madár 16/12. Cserék: Szücs, Czirbus 3, Kovács Á. 16, Bruder, Mucza 13/9. Edzőik: Mérész Csaba és Baksa Szabolcs.

Így értékelte a látottakat

Mérész Csaba, a HOYA-PE vezetőedzője: – Sajnos érződött a sérült az irányítónk, Szabó Péter hiánya. Ez volt az első mérkőzésünk a sérülése óta... Láthattuk, hogy nélküle teljesen máshogy játszik az együttesünk. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy amiért jöttünk, azt sikerült megvalósítanunk.

Madár András, a HOYA-PE hátvédje: – Nehéz kezdés után percről percre sikerült felépítenünk a játékunkat. Csapatként ezúttal abszolút jól tudtunk működni: szépen lassan, tudatosan őröltük fel ellenfeleinket. Természetesen örülünk a továbbjutásnak!