Győzelemmel kezdte az évet a VPSE

2019. február 16. 18:00
Az újonc Molnár Kinga és a már sokadszorra bizonyító Magyar Nikolett vezetésével 26-25-re nyert a Veszprém Pannon SE a vendég Marcali VSZSE ellen szombat délután a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjának tizenkettedik – a naptári év első – fordulójában.

Kiváló hangulat, parkettre vetődő napsugarak, ismeretlen hazai szempárok – ezek fogadták a Városi Sportcsarnokban azt a közel száz kézilabdaszerető szurkolót és családtagot, akik a szombati ebédidejüket arra áldozták, hogy láthassák a VPSE lányainak idei évi első szereplését.

Bizonyára rajtunk kívül mást sem hagyott nyugodni, hogy kihez tartoznak azok a hosszú és gyors lábak, illetve, hogy ki lehet az, aki határozott tekintetével már a bemelegítéskor megbabonázta ellenfeleit. A Veszprém Pannon SE szakmai igazgatója, Bankó Zsuzsa elmondta, hogy tehetséges új igazolások érkeztek Molnár Kinga és Németh Kriszta személyében.

Elhangzott a kezdősípszó, elkezdődött a mérkőzés. A kezdés jogának a Somogy megyeiek örülhettek, akik nem is tétlenkedtek sokáig, szinte azonnal magukhoz ragadták a vezetést (7. perc: 2-3). Eközben érkeztek meg a rivális „ultrái” is, akik nemcsak saját csapatukra, de a hazai játékosokra és szurkolókra is jó hatást gyakoroltak: élvonalbeli hangulat járta át a csarnok falait. A veszprémi ketrecet a hétméteresektől is óvta Magyar Nikolett, míg támadásban rendre gyönyörű hazai kombinációkat láthattunk (17. perc: 7-8). Németh Kriszta védhetetlen bombáira és Szabó Dóra levegőben úszva (!) eleresztett találatára is szüksége volt a Veszprémnek, hogy a vendégek magabiztossága valamelyest megtörjön.

Nem sokkal pályára lépése után Molnár Kinga rögtön ízelítőt is adott tehetségéből: átbirkózta magát a Marcali masszív-agresszív védőfalán, s úgy lőtte ki a rövid alsót, hogy ott egy labdányi helynél nem is volt több (27. perc: 13-12). Ekkor még bízhattunk benne, hogy előnnyel fordulhatnak az amazonok, hisz a Molnár-Németh páros a védekezésben is remekelt, azonban ha mellettük nem is volt rés, máshol megtalálták a vendégek. Akik örülhettek, hiszen 13-14 állt az eredményjelzőn a félidőt jelző sípszó után.

Szabó Dóra gólja is kellett a győzelemhez (archív fotó)Szabó Dóra gólja is kellett a győzelemhez (archív fotó)

A pihenőről visszatérve ismét egy Molnár-varázslatnak lehettünk tanúi: a középkezdés után szinte azonnal megszerezte második találatát a kiválóság. Azonban ahogy támadásban, úgy védekezésben sem finomkodott, amiért a játékvezetők sem voltak „hálátlanok”. Magyar Nikolett megint csak parádéba kezdett és heteseket hárított, s ahogy a veszprémi szurkolók élénkültek, úgy halkultak a marcaliak (39. perc: 18-15). Ács Anna és Németh Kriszta védhetetlen löketei után Kovács Krisztina találata már csak hab volt a tortára (43. perc: 22-19).

Ezek után az összhangon volt a hangsúly, pontosabban Magyar és Molnár összhangján, ugyanis előbbi háromszor védett zsinórban, amire Molnár mindháromszor góllal felelt (50. perc: 25-20). Előnyének tudatában az utolsó tíz percben visszább vett vehemenciájából a VPSE, s ha vége „csak” egy egygólos győzelem (26-25) is lett, Sulyok Erzsébet tanítványai egymást biztatva, méltóságteljesen igazi csapatként nyertek.

A találkozó után Bankó Zsuzsa portálunknak azt is elárulta, hogy nemsokára már a Barabás KC egykori hálóőre, Somogyi Alexandra is a kötelékükbe fog tartozni. A megérdemelt hétvégi pihenés után a veszprémi amazonok készülhetnek is az újabb feladatra, ugyanis jövő vasárnap a Kozármisleny SE U22-es kézilabdázónői ellen kell majd bizonyítaniuk.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 12. forduló:
Veszprém Pannon SE–Marcali VSZSE 26-25 (13-14)
Veszprém, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezették: Gál, Ludvig.
A VPSE góldobói: Ács Anna 6 (2), Németh Kriszta 6 (1), Molnár Kinga 5 (1), Regovics Vilhelmina 3 (1), Kőszegi Bianka 2, Kun Boglárka 2, Kovács Krisztina 1, Szabó Dóra 1. Edzők: Némethné Sulyok Erzsébet, Pischné Bankó Zsuzsanna.
Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 8/4.

Így értékelt a hazai vezetőedző

Némethné Sulyok Erzsébet: – Tipikus szezonkezdő mérkőzést láthattunk. Láttam a lányok szemében a csillogást. Láttam rajtuk, hogy nagyon akartak nyerni, hogy hatalmasat küzdöttek. Azonban a nagy akarásnak néha hibák a velejárói. Ezért is lett ilyen szoros végkimenetele a találkozónak. Az új játékosok jó játékának nagyon örülök, de sokat kell még gyakorolnunk. Gratulálok a lányoknak!