Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Magyarország pótselejtezőre kényszerül

2015. október 13. 22:49 // Forrás: MTI
A magyar labdarúgó-válogatott pótselejtezőre kényszerül a 2016-os, franciaországi kontinensviadal kvalifikációs sorozatában, mivel nem lett legjobb csoportharmadik. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Bernd Storck szövetségi kapitány csapatát még a törökök előzhették meg a csoportkör utolsó, keddi játéknapján. Ez be is következett, ugyanis hazai pályán Selcuk Inan 89. percben szerzett szabadrúgásgóljával 1-0-ra legyőzték a már biztos résztvevő Izlandot, illetve Kazahsztán szintén 1-0-ra nyert Lettországban.

A nemzeti együttes az 1986-os világbajnokság óta először vehetne részt nagy nemzetközi tornán, az Eb-re pedig története során harmadszor juthat ki, legutóbb erre 1972-ben volt példa. A novemberi pótselejtező sorsolását vasárnap tartják. A lehetséges ellenfelek: Norvégia, Ukrajna, Dánia, Svédország, Írország, Szlovénia és Bosznia-Hercegovina.

A résztvevő és pótselejtezős csapatok

Kedden a horvát és legjobb csoportharmadikként a török válogatott biztosította helyét a 2016-os, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon, így már húsz együttes részvétele biztos a 24 csapatos kontinensviadalon.

További nyolc csoportharmadik - köztük Magyarország - pedig novemberben pótselejtezőn küzd meg a maradék négy helyért. A párharcok sorsolását vasárnap rendezik.

A 2016. június 10-én rajtoló Eb csoportsorsolására pedig december 12-én Párizsban kerül sor.

A 2016-os, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon résztvevő válogatottak: Franciaország (házigazdaként), Anglia, Csehország, Izland, Ausztria, Észak-Írország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Olaszország, Belgium, Wales, Albánia, Románia, Németország, Lengyelország, Oroszország, Szlovákia, Horvátország, Törökország

A pótselejtezős válogatottak: MAGYARORSZÁG, Ukrajna, Dánia, Svédország, Írország, Szlovénia, Norvégia, Bosznia-Hercegovina

vehirsport.hu
további cikkek
Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója ország-világ Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója Harminc éve fekszik egy hegymászó holtteste a Mount Everest északi oldalán, mintegy 8500 méteres magasságban. A világon „Green Boots”, vagyis „Zöld Bakancs” néven vált ismertté. A testet egy szikla közelében találták meg, a zöld színű hegymászóbakancs pedig évtizedeken át szinte komor útjelzőként szolgált a csúcs felé tartóknak. ma 11:59 Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton úszás Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton Érdekes összehasonlítást készített a világ úszással foglalkozó vezető szakportálja, a swimswam, amely mások mellett már a párizsi Európa-bajnokságon, illetve a csendes-óceáni térség bajnokságán született eredményeket is figyelembe véve megvizsgálta, milyen különbségek alakultak ki az elmúlt két évben a legjobbak között - ez alapján Kós Hubert magabiztosan, Milák Kristóf szűken vezet legerősebb számában az olimpiáig tartó út felénél. tegnap 13:50 Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket atlétika Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket Egyéniben hat versenyzőnek, illetve a 4x100-as és a 4x400 méteres vegyes váltónak szurkolhatnak a magyar nézők szeptember 11-13-án a Zsivotzky Gyula Nemzeti Atlétikai Központban első alkalommal sorra kerülő atlétikai Világdöntőn. tegnap 13:37

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.