21°C
21°C

Rasovszky Kristóf 6. lett 800 gyorson

2015. augusztus 27. 17:36
A Balaton Úszó Klub tizennyolc esztendős kiválósága pontszerző helyen ért célba a szingapúri junior úszó világbajnokságon.

Rasovszky Kristóf 6. helye jelentette a csütörtöki nap legfőbb eseményét magyar szemszögből a szingapúri junior úszó világbajnokságon: a Balaton Úszó Klub versenyzője 800 gyorson zárt pontszerző helyen (8:00.76) – írta a magyar szövetség közösségi oldala.

– Elsődlegesen az volt a célom, hogy a nyolcban legyen összesítésben, azaz ez a hatodik hely szerintem nagyon jó eredmény – nyilatkozta Rasovszky Kristóf a finálé után. – Az idő lehetett volna egy picit jobb, szerettem volna 8 perc alá menni, hogy megdöntsem Kis Gergő korosztályos csúcsát – egy fordulót elszúrtam az elején, szerintem ezen is múlt. Bár ezt tekintettem a fő számomnak, azt már most érzem, hogy az 1500 is jó lesz.

Az 1500 m küzdelmeit vasárnap rendezik.

Szokolai László tanítványa kedden 23. lett 400 gyorson (3:58.96-tal).

vehirsport.hu
Rasovszky csak nyíltvízi versenyben indul, Betlehem medencében is rajthoz áll Párizsban úszás Rasovszky csak nyíltvízi versenyben indul, Betlehem medencében is rajthoz áll Párizsban Rasovszky Kristóf csak a nyíltvízi versenyben indul a párizsi olimpián, míg Betlehem Dávid medencében - 1500-on - is rajthoz áll majd. 2024. május 12. 22:46 Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  2024. április 18. 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43