Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Orbán Viktor: világmárka bontogatja szárnyait Herenden

2016. október 27. 17:39 // Forrás: MTI, VEHIR
Magyarországnak bátor, és elkötelezett vállalatokra van szüksége, mivel nemzeti érdek, hogy a hazai cégek erősek legyenek – mondta a miniszterelnök a Jáger Parkban csütörtök délután Herenden.

A magyar gazdaság a Csatári Plast Kft-hez hasonló vállalkozások segítségével juthat ki véglegesen abból az erdőből, ahova a gazdasági válság alatt került – mondta Orbán Viktor a Jáger csoporthoz tartozó Csatári Plast Kft. egymilliomodik mérőóra-szekrényének átadása alkalmából tartott ünnepségen.

A 2008-as gazdasági válság megmutatta, hogy a magyar gazdaság mennyire „féloldalassá” vált, miután hosszú időszakon át elhanyagolták a magyar vállalkozásokat, mivel a megváltást sokan a külföldi tőkétől várták. Általános volt az a nézet is, hogy beruházások elsősorban a nagyvállalatoktól várhatóak – jelentette ki Orbán Viktor.

orbán viktororbán viktor

A rendszerváltás idején is voltak szép számmal olyan vállalkozások, melyek nem féltek kihasználni a lehetőségeket. Ezek részben azok a családi cégek, amelyek a 80-as évek második felében "garázsokból és fészerekből" indultak el, és mára jól működő vállalkozásokká váltak.

Ők képviselik a magyar találékonyságot és az innovatív gondolkodást – mondta a miniszterelnök, aki szerint ennek a hozzáállásnak köszönheti a Jáger cégcsoport azt, hogy a herendi porcelán után egy újabb világmárka bontogatja szárnyait Herenden.

Orbán Viktor a jövőről szólva kijelentette, hogy Magyarországnak ma energikus és bátor vállalatvezetőkre és vállalatokra van szüksége, melyek meg tudják mutatni, hogy itthon is el lehet érni sikereket.

Nemzeti érdek, hogy erősek legyenek a magyar vállalkozások, hiszen az lehetőségeket ad a gazdasági növekedéshez

- mondta. Felidézte azt is, hogy 12 ezer milliárd forintnyi forrás nyílt meg a vállalkozások előtt. Ennek hatékony felhasználása a cél, így mára csupán az a kérdés, hogy tudunk-e élni lehetőségeinkkel?

Csatári LászlóCsatári László

Csatári László, a Jáger csoport ügyvezetője úgy fogalmazott, hogy a tisztesség és a szorgalom tisztes megélhetést teremthet Magyarországon, és megjegyezte, hogy a siker nem egy ember, hanem a közösség érdeme.

A Csatári Plast Kft. termékei piacvezetők Magyarországon és Romániában, a vállalat termékei három kontinensen vannak jelen. A mérőóra-szekrényeken kívül majolika termékeket, újrahasznosított műanyagból készült burkolóelemeket is gyártanak. A cég árbevétele idén mintegy 3 milliárd forint lesz, ennek fele exportból származik, a vállalat adózás előtti eredménye 300 millió forint. A nemesvámosi és a herendi telephelyen együtt mintegy 150 munkavállaló dolgozik. A cég legfontosabb magyarországi partnerei az áramszolgáltatók és a villamos nagykereskedelmi hálózatok. Főbb külföldi partnerei Németország, Románia, Szlovákia, Kanada és Szingapúr. 1997-től a cég a Magyar Suzuki részére is gyárt alkatrészeket, 2000-től már kizárólag a villamos tokozatok fejlesztésével és gyártásával foglalkozik.

Ovádi Péter, a Fidesz Veszprém Megye 1. számú választókerületének elnöke beszédében elmondta: öt éve kíséri figyelemmel Csatári László munkáját. Felidézte, hogy míg akkoriban munkacsarnokok voltak a telephelyen, ma ezeket modern üzemek, és egy fejlődő, sikeres vállalkozás váltotta fel.

„Ma nem lehet végigmenni az utcán anélkül, hogy ne találkozzunk a Jáger csoport valamelyik kiváló minőségű termékével”- fogalmazott. Kiemelte, hogy a vállalatcsoport ma 150 embernek és családjának biztosít megélhetést, az itt dolgozók pedig sikeres és világszerte elismert termékeket gyártanak.

Csütörtökön a veszprémi Pannon Egyetem és a Jáger cégcsoport együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá Herenden. Ennek értelmében a 2016 és 2020 közötti időszakban a cégcsoport és az egyetem kutatás-fejlesztésében működik együtt. A szakmai kapcsolat különböző szerkezetű, valamint intelligens anyagok, hulladékok felhasználásának kutatására és egy laboratórium létrehozására terjed ki.

dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora és Csatári Lászlódr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora és Csatári László

Ge. Á.
Domján Attila
további cikkek
Új képviselők, új gazdasági tervek Veszprém vármegyében közélet Új képviselők, új gazdasági tervek Veszprém vármegyében Rendhagyó üzleti reggelit szervezett a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, amelyen a térség újonnan megválasztott négy országgyűlési képviselője – Forsthoffer Ágnes, Dr. Gáspár Levente, Dr. Balatincz Péter, Ujvári Szilvia - is részt vettek, akiktől mi is kérdeztünk. 2026. június 19. 13:38 Nemzetközi figyelmet kapott a veszprémi energiatároló közélet Nemzetközi figyelmet kapott a veszprémi energiatároló Az energiatárolás a globális energiaátmenet egyik kulcsa, a technológiára és a jó példákra nemzetközi szinten is kiemelt figyelem irányul. A Budapesten megrendezett International Flow Battery Forum résztvevői június 18-án Veszprémbe látogattak, hogy személyesen tekintsék meg az Ideona Zrt. Európában is egyedülálló, vanádium-redox flow battery technológiára épülő energiatárolási projektjét, és ennek kapcsán átbeszéljék az energiatárolás jelenét és lehetőségeit. 2026. június 19. 11:41 Az AI nem váltja ki a könyvelőt. De átírja, mit várhat el egy cégvezető a könyvelőjétől PROFIT-ADÓ 2006 Az AI nem váltja ki a könyvelőt. De átírja, mit várhat el egy cégvezető a könyvelőjétől Gyorsabb adatkezelés, gyorsabb hibakeresés, nagyobb adatvédelmi felelősség. Mit jelent a mesterséges intelligencia a cégvezetőknek? 2026. június 17. 15:01

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.