Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tuzson: Magyarország nem tudná ellátni a kvóta alapján érkező migránsokat

2015. november 25. 19:57
Magyarország nem tudná ellátni, eltartani a kötelező uniós kvótarendszer alapján ide küldött migránsokat - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára a szerda este a Heves megyei Lőrinciben tartott lakossági fórumot megelőző sajtótájékoztatón.

Tuzson Bence kijelentette: jogszerűtlen, célszerűtlen és veszélyes a kötelező betelepítési kvótarendszer. "A Juncker-kvóta" rossz, hiszen ez alapján évente 15 ezer ember érkezne, ami a családegyesítésre is figyelemmel, öt év alatt szegednyi embert jelentene - tette hozzá. Kifejtette: Magyarországon sem az oktatási, sem a szociális rendszer, sem pedig a gazdaság nincs felkészülve a kvóta alapján betelepítendő emberek fogadására, ellátására. Tuzson Bence azt mondta: a kötelező betelepítési kvóta azért jogszerűtlen, mert Magyarország semmilyen megállapodást nem írt alá, amely alapján el kellene fogadnia egy ilyen döntést. Ugyanakkor célszerűtlen is, hiszen ennek révén nem lehetne leállítani a Magyarországra, illetve az Európai Unióba beáramló embereket - tette hozzá.

Az államtitkár kitért arra, hogy a kvótarendszer veszélyes is: "elteríti a terrorizmus veszélyét egész Európában, veszélyeket rejt a bűnözés tekintetében és veszélyezteti Magyarország gazdasági rendszerét". Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, hogy "sem a kultúránkat, sem a gazdaságunkat nem érinteni pozitívan ez a bevándorlási hullám". Látható, mennyire nehéz a beilleszkedés, elég a németországi gazdasági bevándorlókra, vagy Franciaországra gondolni - fűzte hozzá az államtitkár.

vehir.hu
további cikkek
Navracsics Tibor: Magyarország, a közjó és a magyar polgárok szolgálata közös cél közélet Navracsics Tibor: Magyarország, a közjó és a magyar polgárok szolgálata közös cél Magyarország, a közjó és a magyar polgárok szolgálata mindannyiunk közös célja - mondta a terültfejlesztési és közigazgatási miniszter hétfőn Budapesten, a megyei jogú városokkal kötött megállapodások aláírásán. ma 13:42 Minden poénnak van mögöttes tartalma politika Minden poénnak van mögöttes tartalma A felmérések szerint a parlamenti bejutás küszöbén billeg a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, akik Veszprémben önkormányzati képviselőjüket, Szücs Zoltánt indítják a választáson. A csirkejelmez és az öltönyös politikus közt félúton beszélgettünk az esélyekről és a Kutyapártról, akik már nem csak vicceskedni készülnek a Parlamentbe. Miért kerültek a poénos politikai gag-ek a szakpolitikai vitaanyagok hátterébe, kiknek jelenthet valós alternatívát a Kutyapárt és milyen tapasztalatai vannak a veszprémi politizálásról? 2026. január 29. 9:01 Mi hazánkos „demonstráció” Veszprémben az egészséges magyarokért és az agrárium fellendüléséért politika Mi hazánkos „demonstráció” Veszprémben az egészséges magyarokért és az agrárium fellendüléséért Egy demonstrációval felérő rendezvényt tartott a Mi Hazánk Mozgalom vasárnap Veszprémben az Óváros téren azoknak, akik nem fogadják el, hogy az EU-ban mi vagyunk a legbetegebb nemzet, és nem fogadják el, hogy a hipermarketek tele vannak ellenőrizetlen, silány minőségű élelmiszerekkel, miközben agrárnemzet ellenére nagyon magas az élelmiszerárak inflációja. Legalábbis így foglalta össze a Hazai vásár lényegét a párt elnöke, Toroczkai László, aki személyesen is itt volt Veszprémben. 2026. január 26. 11:36

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.