Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Rangos futamnak ad újfent otthont Veszprém

2015. április 27. 12:33
Egy nemzetközi kerékpárverseny, a “Carpathian Couriers Race mezőnye érkezik hétvégén Veszprémbe.

Idén másodszor rendezik meg Veszprémben és a térségben a “Carpathian Couriers Race” elnevezésű ötállomásos országúti kerékpárversenyt, mely az egyik legrangosabb megmérettetés a 23 év alatti korcsoport számára Európában. A versenyen több mint harminc csapat vesz részt szerte Európából és Ázsiából. A kétszáz fős mezőnyben a jövő nagy versenyzőit köszönthetjük, többek között két magyar csapat tagjait is.

Porga Gyula, Veszprém város polgármestere, a sportesemény fővédnöke a kerékpárverseny hétfői sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a több évtizedes múltra visszatekintő nemzetközi kerékpárverseny helyszíneit idén már másodszor színestíti a Veszprém környéki szakasz. Magyarország tavaly, Csehország, Szlovákia és Lengyelország után negyedikként csatlakozott a versenyt lebonyolító országokhoz. Porga Gyula szerint a veszprémi szakasz tavaly nagy sikert aratott a versenyzők és a szervezők körében is. A polgármester szerint a verseny lehetőséget ad arra, hog megmutassuk a város és a környék szépségeit a külföldi versenyzőknek és az őket kísérő szurkolóknak.

Porga GyulaPorga Gyula

A verseny hazai szakaszát szervező Bakony és Balaton Térségi Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője, Sigmond Eszter hozzátette, hogy a veszprémi futamra május 3-án, vasárnap kerül sor. A mezőny tizenegy órakor indul Veszprémből, az Óváros térről, és a 115 km-es táv megtételét követően a versenyzők ugyanide érkeznek vissza. A szervezők kérésének megfelelően lankás-dombos pályát kellett keresni, amely nélkülözi a komolyabb szintkülönbségeket, így nagyon gyors napra számíthatunk, az első versenyzők nagyjából tizennégy óra környékén érnek vissza az Óváros térre.

Sigmond EszterSigmond Eszter

A tervezett útvonal Nagyvázsonyon, Kapolcson, Tapolcán, Nyirádon, Halimbán, Pulán és Veszprémen keresztül megy végig, így ezen a napon számítani lehet rövid ideig tartó lezárásokra az érintett útszakaszokon. A verseny miatt vasárnap az Óváros téri, valamint az Erzsébet ligeti parkoló reggel hat és délután négy óra között le lesz zárva.

Az említett külföldi versenyhelyszínek között Veszprém testvérvárosai közül Tarnów is megtalálható.

Csepely Máté
Domján Attila
további cikkek
Az EU-tanács elfogadta az orosz gázimport fokozatos betiltását előíró uniós rendeletet Európai Unió Az EU-tanács elfogadta az orosz gázimport fokozatos betiltását előíró uniós rendeletet Az Európai Unió Tanácsa elfogadta azt a rendeletet, amely lépésről lépésre megtiltja az orosz eredetű vezetékes földgáz és cseppfolyósított földgáz (LNG) importját az EU-ba - közölte kedden az EU-tagországok kormányainak képviselőit magában foglaló brüsszeli testület. ma 14:15 Élsportolók és egészségszűrés a Sportrégió legújabb roadshow-ján Európa Sportrégiója Élsportolók és egészségszűrés a Sportrégió legújabb roadshow-ján Hiánypótló kezdeményezés indult útjára, amely már a Sportrégió egyik mindenki számára elérhető eredménye: ingyenes szűrővizsgálatokkal és neves sportolók élménybeszámolóival várják a lakosságot összesen tizenkét helyszínen, amelyek közül az első két alkalom már bizonyította, hogy igenis komoly érdeklődés van az egészségtudatos, mozgásban gazdag életmód kialakítására. A roadshow Csetényben és Dudaron startolt, de hamarosan Veszprémben is elérhető lesz a teljes diagnosztikai paletta. ma 13:58 Közel másfél milliárd forint a mozgáspercek növelését megcélzó ötletek megvalósítására Európa Sportrégiója Közel másfél milliárd forint a mozgáspercek növelését megcélzó ötletek megvalósítására Hétfőn hivatalosan is elrajtolt a Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 pályázati időszaka. A program célja nem kevesebb, mint hogy a régió településein minden korosztályt megmozgassanak, ehhez pedig jelentős, közel másfél milliárd forintos forrást biztosítanak a kreatív ötletek megvalósítására. ma 14:16

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.