Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Lendület, siker, fejlődés

2014. augusztus 19. 14:38
Lendület, siker, fejlődés, Ez Veszprém címmel jövő héten kezdetét veszi a Fidesz önkormányzati választási kampánya Veszprémben. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Porga Gyula, a Fidesz-KDNP polgármester jelöltje szerint az elmúlt négy évben számos sikert tudhat maga mögött a város. Minden veszprémi büszke lehet arra az eredményre, hogy a járási fejlettségi mutatóban négy helyet léptünk előre, ezáltal jelenleg a nyolcadik helyen állunk az országban. Ez a szám sok mindent elárul, hiszen a városba jutó Európai Uniós források hatékony felhasználását mutatja. Porga Gyula szerint ez az eredmény egyedül nem sikerülhetett volna. Jó volt tudni az elmúlt négy esztendőben, hogy a veszprémiek hasonlóképpen gondolkodnak a városról és annak jövőjéről. A polgármester bízik abban, hogy akik a legutóbbi önkormányzati választáson nem a jelenlegi városvezetésre szavaztak, most, a fejlesztések láttán sikeresnek ítélik az elmúlt négy esztendőt.

Porga Gyula hozzátette, hogy az a jövőkép, amit a városvezetés gondol Veszprém fejlesztéséről nem ért véget az elmúlt négy évben, van még számos elképzelés és kitűzött cél, aminek eléréséhez az októberi választás során újra a választópolgárok bizalmára, támogatására van szükség. A kampányidőszak hivatalos kezdését követően a Fidesz több száz önkéntes segítségével gyűjti majd az ajánlásokat. A személyes megkeresések mellett a közterületeken is folyamatosan lehetőség lesz aláírni a támogatói íveket és beszélgetni a képviselőjelöltekkel. A polgármester szerint a veszprémiek már megszokták, hogy a kampányidőszak nem borítja fel a város mindennapjait, ez idén sem lesz másképpen. Porga Gyula reméli, hogy az idei kampányban érvek fognak ütközni egymással és nem egy rossz hangulatú kampányidőszak előtt állunk.

Tóth GyörgyiTóth Györgyi

A Fidesz-KDNP önkormányzati képviselőjelöltjeinek listájában Siklódi Levente helyét Tóth Györgyi veszi át a hetes számú választókerületben.  A Cholnoky lakótelepen élő 46 éves laboratóriumi asszisztens 2010 óta vesz részt a város munkájában a Városstratégiai és Városmarketing Bizottság külső szakértőjeként. 

Szombaton kezdődik a hivatalos kampányidőszak

Szombaton, a szavazást megelőző 50. napon kezdődik a hivatalos választási kampány, jövő hétfőtől pedig a választópolgárok már ajánlásokat is tehetnek a képviselőjelöltekre, azaz arra, hogy kik szerepeljenek a szavazólapokon.

 A törvény szerint kampánytevékenység minden olyan tevékenység, amely alkalmas a választói akarat befolyásolására vagy annak megkísérlésére, kampányeszköz pedig például a plakát, a választók közvetlen megkeresése, a politikai reklám és politikai hirdetés, valamint a választási gyűlés. Nem minősül viszont választási kampánynak a választási szervek tevékenysége és az állampolgárok közötti személyes kommunikáció.

A választási kampány végéig a jelölőszervezetek és a jelöltek engedély nélkül készíthetnek plakátot, de a plakátokon és a szórólapokon is fel kell tüntetni, hogy ki készítette a hirdetményt. Képviselő- és polgármesterjelölteket (valamint megyei listát) ajánlani augusztus 25-étől, hétfőtől lehet. A választópolgárok ajánlócédulák helyett már íveken ajánlhatnak képviselőjelölteket, és egy választópolgár több jelöltet is támogathat. (mti)

   

Csepely Máté
Domján Attila
további cikkek
Radnai Márk a Tisza Szigetek kritikáiról és lemorzsolódásáról, a Közhang patformról és Navracsicsék kezdeményezéséről közélet Radnai Márk a Tisza Szigetek kritikáiról és lemorzsolódásáról, a Közhang patformról és Navracsicsék kezdeményezéséről Új víziót kell adni a Tisza Szigeteknek, találni kell egy olyan struktúrát, amelyben ezek a közösségek megőrizhetik szabadságukat, ugyanakkor a demokrácia jegyében be tudnak kapcsolódni bizonyos ügyekbe - mondta Radnai Márk, a Tisza országgyűlési képviselője a hétvégén a Tisza Szigetek országos találkozójának helyszínén, a Margitszigeten, ahol reagált a közösségen belüli kritikákra, sőt, még Navracsics Tiborék legújabb felhívására is - utóbbiról ráadásul nem teljes elutasítással beszélt. tegnap 10:49 Navracsics: 'Tudjunk békésen egyet nem érteni!' közélet Navracsics: 'Tudjunk békésen egyet nem érteni!' Párbeszédet kezdeményez Magyarország jövőjéről és az elmúlt 36 év tanulságairól Navracsics Tibor, az Orbán-kormány volt közigazgatási és területfejlesztési minisztere és Ferencz Orsolya volt űrkutatási biztos. A Facebookon csütörtökön erről közzétett videóban a politikusok egy polgári demokrata társadalmi kezdeményezés elindításáról is beszéltek. A kezdeményezéshez már Porga Gyula, Veszprém polgármestere is csatlakozott. 2026. augusztus 22. 11:05 Baka András: 'Nem építhetjük az új Magyarországot a bosszúra' Baka András Baka András: 'Nem építhetjük az új Magyarországot a bosszúra' A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben. 2026. augusztus 11. 17:56

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.