Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 31. Árpád
Veszprém
5°C
2026. március 31. Árpád
Veszprém
5°C

Visszatérünk a nemzetközi tudományos életbe

2014. március 28. 13:41
Ismét tudományos nagyhatalom legyünk - ezt a nem kis célt tűzte ki maga előtt a 2012-ben indult Campus Hungary, aminek köszönhetően eddig közel hatezren jutottak külföldi ösztöndíjhoz.

A magyar felsőoktatás és kutatás mindig is a nemzetközi tudományos szféra szerves része volt, tudósaink számára teljesen természetesnek számított, hogy az egyetem elvégzése után néhány évet valamelyik nyugat-európai országban képezték tovább magukat - hangoztatta dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a Campus Hungary veszprémi eseményén a Pannon Egyetemen péntek délelőtt. Hozzátette, a második világháború után ez a hagyomány megszakadt, a Szovjetunió gyarmatbirodalmához csatolva megszűntek a nyugatra irányuló kapcsolatok.

Dr. Navracsics TiborDr. Navracsics Tibor

Navracsics emlékeztetett, 1990 után a magyar tudomány megkezdte visszatérését a nemzetközi tudományos vérkeringésbe. - Mostani kísérletünk azt a célt szolgálja - mutatott rá a Campus Hungary Programra -, hogy hallgatók és egyetemi oktatók tapasztalatot szerezzenek, bekapcsolódjanak a külföldi kutatásokba, ismertessék saját eredményeiket, vigyék a magyar tudományos élet hírét a világba.

A Campus Hungary bővítéseként a tervek szerint a közeljövőben nem csak magyarok mehetnek külföldre, hanem azt is célként tűzik ki maguk előtt, hogy minél nagyobb számban érkezzenek külföldiek Magyarországra, hogy ismét tudományos nagyhatalom lehessünk.

Dr. Friedler FerencDr. Friedler Ferenc

Dr. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektor köszöntőjében arról beszélt, hogy a képzéseket úgy kell kialakítani, hogy a hallgatók hosszú távú szakmai karriert építhessenek fel arra a tudásra, amit az egyetemen szereznek. - A Campus Hungary program biztosítja, hogy a diákok a nemzetközi szakmai közélet részesévé váljanak - hangoztatta. 

Dr. Hatos Pál, a Balassi Intézet főigazgatója a Campus Hungary eredményeiről számolt be. Többek között elhangzott, egy év alatt négy pályázati időszakot tartottak és összesen 5993 nyertes pályázót hirdettek, akik 85 országba jutottak el. A Pannon Egyetemről 92 hallgató és 35 oktató lett ösztöndíjas. 

Dr. Hatos PálDr. Hatos Pál

A Campus Hungary Programot 2012-ben a magyar kormány megbízásából azzal a céllal indította a Balassi Intézet, hogy minél több hallgató számára biztosítsanak ösztöndíjat külföldi résztanulmányok folytatására. Ez az egyedüli ösztöndíjprogram Magyarországon, melynek keretében a hallgatók a világ összes országába pályázhatnak.

Cseh Zoltán
további cikkek
Több mint ezeréves barátság a lengyel-magyar kultúra Több mint ezeréves barátság a lengyel-magyar Március 23. a lengyel-magyar barátság napja, ez alkalomból vasárnap az Agóra adott otthont az ünnepélynek. Megnyílt Wieloch-Varga Krystyna kiállítása, de koncertre, sőt, lengyel édességek kóstolására is sor került.  tegnap 14:39 Kamerarendszert adtak át a kádártai horgásztónál közélet Kamerarendszert adtak át a kádártai horgásztónál Szombaton ünnepélyes keretek között adták át az új kamerarendszert a Kádártai Sporthorgász Egyesület Dolomit Bányatavánál, Veszprém-Kádárta külterületén. Az esemény mérföldkőnek számít az egyesület életében, hiszen korábban nem valósult meg ilyen nagyságrendű fejlesztés a területen. tegnap 17:03 Világklasszis ökölvívókkal edzettek együtt a veszprémiek közélet Világklasszis ökölvívókkal edzettek együtt a veszprémiek Rendhagyó testnevelésórában lehetett része azoknak, akik szombaton délelőtt ellátogattak a Március 15. utcai sportcsarnokba, ahol a tréninget két világklasszis ökölvívónk, Hámori Luca és Erdei „Madár” Zsolt tartották. A Mozdulj Veszprém! elnevezésű eseményen kicsik és nagyok együtt élhették át a mozgás élményét, sőt, az olimpikon és világbajnok ökölvívók segítségével a boksz alapjait is megtanulhatták a vállalkozókedvűek. Hámori Lucával és Erdei Zsolttal portálunknak is sikerült interjút készítenie. 2026. március 29. 18:04

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.