17°C
17°C

Elgázolt fővárosiak / MKB Veszprém KC – PLER KC 42:24 (21:11)

2008. december 3. 20:30
A férfi kézilabda NB I. 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésen 42:24-re győzött az MKB Veszprém KC a PLER együttese ellen. Az Iváncsik-fivérek remekeltek, s tizenkilenc gólt rámoltak a rendkívül gyengén kézilabdázó fővárosiaknak.

Már az első játékrészben megnyugtató előnyre tett szert a Veszprém. A PLER együttese 2:0-ra még vezetni tudott, nyolc perc elteltével azonban máris 6:2 állt az eredményjelzőn. A hazai csapat elsősorban szélsői révén volt eredményes, Iváncsik Gergő és Tamás felváltva mattolta a vendég védelmet, s folyamatosan növelte előnyét. A félidő hajrájában Markovic már tízgólosra alakította a differenciát.

Mocsai Lajos cserélt a szünetben: Perez, Sesum és Cozma is lehetőséget kapott. A második harminc percben sem változott a találkozó összképe. A PLER rengeteg hibával játszott, az MKB pedig zsinórban lőtte a gólokat. A 37. percben 26:13-as állást követően hat gólt lőtt a bakonyi gárda, miközben a „Tromos” képtelen volt a veszprémi kapuba lőni. A Pericet váltó Pesicet nem állította komoly próba elé az ellenfél. A találkozó utolsó szakaszában már a közönség szórakoztatására is ügyelt a hazai csapat, kínai, s dupla kínai figurával színesítették Markovicék a palettát. A montenegrói átlövő az utolsó percben szerzett bombájával alakította ki a 42:24-es végeredményt.

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 6. forduló:

MKB Veszprém KC – PLER KC 42:24 (21:11)
Veszprém, 1000 néző. Vezette: Dudás, Serfőző
Veszprém: Peric – Iváncsik T. 8, Gál 4, Lapcevic, Lushnikov, Ilyés 2, Iváncsik G. 11. Csere: Pesic (kapus), Vujin 3, Eklemovics 1, Markovic 6 (1), Perez 4, Cozma 3, Sesum.
Vezetőedző: Mocsai Lajos
PLER: Novák – Harsányi 2, Balogh 2, Lékai 4, Kocsi 3, Lendvai, Bakos 2. Csere: Paul (kapus), Rév 3 (1), Forgács 3, Korsós 4, Füleki, Pordán 1.
Vezetőedző: Nagy Károly

Az eredmény alakulása: 2. p.: 0:2. 8. p.: 6:2. 15. p.: 11:6. 26. p.: 20:10. 42. p.: 31:13
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1