Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Újra próbálkozik az ügynöktörvénnyel Schiffer

2013. július 6. 10:53 // Forrás: mti
Az LMP-s Schiffer András határozati javaslatban kezdeményezi, hogy a kormány év végéig alkossa meg az állambiztonsági múlt feltárására vonatkozó törvényjavaslatot és terjessze azt az Országgyűlés elé.

A  képviselő ezt szombati, budapesti sajtótájékoztatóján jelentette be, emlékeztetve arra, hogy az parlamenti többség már háromszor utasította el az LMP aktanyilvánosságot célzó kezdeményezését. Ezt azzal indokolták, hogy az indítványt nem találták megfelelő minőségűnek, pedig a javaslatot az LMP a kormánypártok korábban hangoztatott aggályait orvosolva készítette el – tette hozzá Schiffer András. Az LMP társelnöke jelezte, a kétharmados többség három év alatt nem volt képes arra, hogy biztosítsa az aktanyilvánosságot.

Schiffer András szerint ha határozati javaslatát elutasítják, akkor a Fidesz-KDNP azt bizonyítja, hogy ők maguk is a továbbélő hálózatok foglyai. Hozzátette: nem pusztán a múlt tisztázásáról vagy erkölcsi elégtételről van szó. A mai napig rengeteg jel mutat arra, hogy a rendszerváltozás utáni politikai, gazdasági és kulturális átalakulást nagymértékben szőtték át a túlélő állambiztonsági hálózatok – mondta.

vehir.hu
további cikkek
„Újságíró vagyok, pedig újságírás már nincs” Life&Style „Újságíró vagyok, pedig újságírás már nincs” Az Öt című televíziós műsorban hétről hétre véleménycunamit zúdít a politikai közéletre Hont András, aki az utolsó bástyák egyikeként képvisel egy szakmát, ami szerinte a gyakorlatban már nem is létezik. De vajon mikor független a sajtó és mitől tud(na) függetlenedni? Hogyan alakult át a médiamunkások helyzete a kilencvenes évektől, amikor a politikusok a nyilvánosság érdekében még dörgölőztek az újságírókhoz mostanra, amikor már fenyegetik őket? Ezekről, az Öt létrejöttéről és a miniszterelnöki interjúról is beszélgettünk. 2025. december 12. 1:26 Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is Demokratikus Koalíció Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is Habár úgy tűnik, a magyar politikai paletta végérvényesen kétpólusúvá vált, hiba lenne leírni a balliberális alapokon szerveződő Demokratikus Koalíciót, akik kedden újra hallatták a hangjukat Veszprémben, amikor a városba látogatott telt házas fórumot tartani Dobrev Klára, a párt elnöke. Az ó-ellenzékből fennmaradt utolsó párt vezetője az előadásában, majd a közönségtől érkezett kérdésekre adott válaszaiban kitért arra is, miért indulnak a választáson annak ellenére, hogy sokan leírták őket, valamint szó volt a Tiszával való együttműködésről is. 2025. december 3. 17:53 A civil kaptafája és a politikai mesterség látszólagos könnyedsége véleménycikk A civil kaptafája és a politikai mesterség látszólagos könnyedsége Vannak korszakok, amikor a társadalom egyszerűen belefárad abba, amit lát – a régi arcokba, a bejáratott panelekbe, a profizmusnak látszó politikai rutinba –, és olyankor a közvélemény hirtelen rendkívül vonzónak találja a gondolatot, hogy majd jön valaki civil, aki eddig a tetőn egyensúlyozott, vagy éppen a sürgősségin élet-halál kérdésekben döntött, és ő majd egészen másképp, egészen tisztán, egészen egyszerűen hajtja végre azt, amit az elmúlt évek politikája elrontott. A közélet romantikája szerint a civil eleve erkölcsösebb, tisztább és hitelesebb, mint a politikus, aki ugye valamilyen rejtélyes biokémiai folyamat során már az első parlamenti eskütétel után képes elsajátítani az intrika és a túlélés mindenek felett álló művészetét. 2025. november 30. 18:13

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.