Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 20. Klaudia
Veszprém
9°C
2026. március 20. Klaudia
Veszprém
9°C

Jól vizsgáztak az útkezelők

2012. január 17. 16:18
Kedden egész nap váltakozó intenzitással havazott a megyében, a hőmérséklet kevéssel fagypont felett tetőzött Veszprémben. A kamionok azonban nem bírtak a télies idővel.

A reggeli órkában felsózták a busz és főközlekedésű utakat, azokon nem maradt meg a hó napközben - tájékoztatott Sudár László, a Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. városüzemeltetési üzemvezetője. A járdák takarításához mozgosították az alvállakozókat is, így délután már tíz jármű tisztította a gyalogos útvonalakat a megyeszékhelyen, eközben kézi erővel takarították a buszemegállókat, gyalogátkelőhelyeket. A mellékutakon csak ekézést végeznek, ehhez azonban még nem megfelelő a hó vastagsága, de ha szükséges, itt is munkába állnak a járművek - tájékoztatott az üzemvezető.

A megyei útjai is jól járhatóak, nem okozott fennakadást a havazás, a teljes úthálózatot lesózták - tájékoztatott Fekete János, a Magyar Közút Nonprofit Zrt megyei igazgatója. Érdeklődésünkre elmondta, a legtöbb hó a Bakonyban hullott, kedden délután 6-8 centiméter volt a hó vastagsága. Folyamatosan dolgoznak a takarítógépek, a utak vízesek, helyenként latyakosak, a Bakonyban rövid havas szakaszok is előfordulnak - ismertették délután.

Később a Bakonyban egyre csúszósabbá váltak az utak, ennek következtében hét kamion elakadt Eplénynél, estére hatot sikerült kimenteni - tudta meg az MTI. Egy továbbra is a teleplés határában a dombtetőn, az út szélén áll műszaki hiba miatt. A mentés azért tartott ilyen sokáig, mert az eplényi torlódás feloldása után Eplény és Gyulafirátót között ismét az árokba csúszott az egyik kamion, amit csak bázisdaru segítségével tudtak az útra visszaemelni - részletezte az ügyeletes. Hozzátette: a mentés ideje alatt időnként félpályán haladt a forgalom, de az autósoknak így is órákat kellett várakozniuk, mivel a 82-esnél nincs elkerülő út. A forgalom fél tizenegykor mindkét irányba megindult, immár a hótolók is közlekedhetnek - mondta Somlai Lajos, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese.

Az éjszakai órákban további havazás ígérkezik, holnap azonban már több órás napsütés valószínű - írja a VMeteo.hu.
 

Cseh Zoltán
további cikkek
Szintet lép a Controlsoft gazdaság Szintet lép a Controlsoft 2,5 milliárd forintos beruházással, 940 millió forint kormányzati támogatással valósítja meg új regionális automatikai szolgáltató központját a Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. Az új központot bejelentő sajtótájékoztatón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is részt vett. ma 14:41 Történelmet írhat Veszprém szombaton – ez vár ránk a Kihívások Napján Kihívások Napja Történelmet írhat Veszprém szombaton – ez vár ránk a Kihívások Napján Szombaton Veszprém és a régió történetének egyik legaktívabb napja következik. Az Európa Sportrégiója programsorozat kiemelt eseményeként érkező Kihívások Napján a szervezők nem kevesebb, mint négy hivatalos Guinness-világrekord megdöntését tűzték ki célul egyetlen nap alatt, közösségi összefogással. Az esemény szakít a hagyományos sportprogramok kereteivel, és a passzív nézők helyett az aktív résztvevőkre épít. Megmutatjuk, mi vár azokra, akik kilátogatnak a programra. ma 11:22 Együttműködésről állapodott meg a Pannon Egyetem és az Aumovio közélet Együttműködésről állapodott meg a Pannon Egyetem és az Aumovio Az AUMOVIO Hungary Kft. veszprémi gyára és a Pannon Egyetem 2026. március 19-én újabb szintre emelte szakmai együttműködését. A felek megállapodást kötöttek az oktatás, kutatás és innováció területén megvalósuló közös programok bővítéséről. ma 10:58

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.