Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Fellegi Tamás lemond

2011. december 8. 17:27 // Forrás: MTI
Feladatainak sokasága miatt lemond miniszteri posztjáról Fellegi Tamás, mert az IMF-tárgyalásokra akar összpontosítani.

A nemzeti fejlesztési miniszter csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta: szerdán felvetette a miniszterelnöknek, hogy kezdeményezze a köztársasági elnöknél felmentését miniszteri posztjáról. Fellegi Tamás azt is bejelentette, hogy már a jövő héten találkozik az IMF és az Európai Unió magas szintű tárgyaló képviselőivel.

Giró-Szász András kormányszóvivő a miniszteri poszt utódlásáról feltett kérdésre azt mondta: Orbán Viktor hazatérése után konzultál Fellegi Tamással, és megvitatják a lemondás szakmai érveit. A miniszterelnök hozza meg a döntést, és amennyiben elfogadja a miniszter lemondását, határoz az utódlásról is - tette hozzá.

Fellegi Tamás elmondta, hogy az általa vezetett IMF-tárgyalódelegáció tagja lesz - Rogán Antal, az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke és Pleschinger Gyula pénzügypolitikáért felelős államtitkár mellett - Karvalits Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke is. A tárgyalási mandátum kiadásához, és a majdani megállapodáshoz is kormánydöntés szükséges, az egyeztetések során pedig több ponton szorosan együttműködnek a Nemzetgazdasági Minisztériummal - jelezte a tárcavezető.

Fellegi Tamás szerdán előzetes megbeszélést folytatott a lehetséges tárgyalási menetrendről Irina Ivascsenkóval, az IMF budapesti képviseletének vezetőjével.

A további menetrendről közölte, hogy jövő héten Budapesten találkozik Chritoph Rosenberggel, az IMF, és Barbara Kaufmannal, az EU főtárgyalójával. Ugyancsak a jövő héten Londonban mindhárom hitelminősítő képviselőjével, valamint nagybefektetőkkel is konzultál, valamint várhatóan találkozik a brit kormány pénzügyi vezetőivel, majd Magyarország januárban kezdi meg a hivatalos tárgyalásokat az IMF és az EU delegációjával.

Hangsúlyozta: a megváltozott nemzetközi helyzetben Magyarországnak szüksége van védőhálóra, "jelenleg egyedül a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Bizottsággal megkötendő megállapodás tud ilyen biztosítékot nyújtani, ez az előfeltétele annak, hogy ne lehetetlenüljön el Magyarország piacokról történő finanszírozása".

Fellegi Tamás kifejtette, hogy a magyar tárgyalódelegáció vezetőjeként feladatai közé tartozik a tárgyalások lefolytatása mellett többek között a tárgyalási pozíció kialakítása és kormány elé terjesztése, az ott képviselendő álláspont megalapozása, a tárgyalási háttérmunka összehangolása, a szükséges kormányzati döntések kezdeményezése, valamint a magyar álláspont folyamatos megismertetése az EU és az IMF háttérintézményeivel, és a hitelminősítőkkel.

A miniszter kérdésre válaszolva hangsúlyozta: a negyedik mobilszolgáltató megjelenése mögött nem a magyar állam, hanem állami vállalatok állhatnak, nekik joguk és lehetőségük van a mérlegelésre, hogy erőforrásaikat "egy értelmes üzleti vállalkozásra" fektessék.

vehir.hu
további cikkek
Másfajta várospolitikát folytatnak az Együtt Veszprémért képviselői Együtt Veszprémért Másfajta várospolitikát folytatnak az Együtt Veszprémért képviselői A veszprémi ember gondolatai, problémái és ötletei állnak az Együtt Veszprémért önkormányzati képviselőcsoport politikájának középpontjában, mondta el Adamecz Zoltán és Gerstmár Ferenc, önkormányzati képviselők a hétfőn tartott sajtótájékoztatójukon, ahol szóba került a Veszprémi Kézilabdázás Napjának megünneplése és egy decemberi társasházi vis major helyzet is. A képviselőknél portálunk rákérdezett a közelgő országgyűlési választásra is, terveznek-e indulni, ha nem, akkor pedig kit támogatnak? tegnap 15:36 Az operatív törzs azt kéri: senki se induljon útnak ott, ahol meteorológiai riasztás lesz érvényben ónos eső miatt közélet Az operatív törzs azt kéri: senki se induljon útnak ott, ahol meteorológiai riasztás lesz érvényben ónos eső miatt Jelenleg nincs érvényben meteorológiai riasztás, azonban ha lesz ilyen - akár citromsárga, akár narancs, akár piros meteorológiai riasztás - az ónos eső miatt, az érintett területen senki ne induljon útnak - mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az operatív törzs hétfő délelőtti sajtótájékoztatóján Budapesten. tegnap 12:28 A Csolnoky Ferenc Kórházban megújultak az egynapos sebészeti ellátás feltételei közélet A Csolnoky Ferenc Kórházban megújultak az egynapos sebészeti ellátás feltételei Lendületet kapott az egynapos sebészet Veszprémben: a Csolnoky Ferenc Kórházban megújultak az egynapos sebészeti ellátás feltételei, korszerű eszközökkel és szervezett betegutakkal - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn a Facebook-oldalán. tegnap 10:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.