Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Több tonnát megmozgatnak

2011. október 18. 19:49
19 ország erős emberei csatároznak a Veszprém Arénában október végén. Az egyik feladat részeként 435 kg-ot kell cipelniük.


Fekete László

A Fekete László nevével fémjelzett Natúr Erős Emberek Világszövetsége által tető alá hozott versenyen öt versenyszámban dől el, ki a legerősebb. Október 29-én, szombaton 17 órakor kezdődik a 2. Laszlo Classic a Veszprém Arénában.

– A név nem az én ötletem volt, a szövetség tagjai ragaszkodtak egy ilyen elnevezésű bajnoksághoz – mondta az eseményt felvezető sajtótájékoztatón Fekete László, aki 23 éve vett részt első alkalommal világ legerősebb embere versenyen. A sportág rejtelmeivel megismerkedve rádöbbent, az idő múlásával egyre kevésbé számított a teljesítmény, inkább a show-ra helyeződött a hangsúly a versenyeken. 2005-ben megalapította saját világszervezetét (tagjai nem használnak és nem használhatnak teljesítménynövelő szereket), egy évvel később pedig a sorozatos megaláztatások miatt eldöntötte, nem vesz részt több világversenyen – ismertette az Ősiben született sportoló.

– Veszprém megye szülötteként fontosnak tartottam, hogy Veszprémbe hozzam a bajnokságot – emelte ki Fekete László. Az Arénában 19 ország 22 izomkolosszusa méri össze erejét, az öt versenyszám zárását követően dől el, ki a legerősebb közülük. A csarnokba érkezők láthatnak golyópakolást, gumiköpeny-forgatást, de a sportolók 180 kg-os sziklatömbbel a kezükben is versenyeznek majd, súlyokat pakolnak lépcsőzetre, valamint 435 kg-mal a nyakukban kell 15 métert megtenniük.

Mindezekből kitűnik, ritkán látott produkció várható a Veszprém Arénában, aminek részeként az 53 éves, háromszoros nagypapa Fekete László világcsúcskísérletet is tesz: 320 kg-os súly felemelése 40 centiméter magas lépcsőfokra mezítláb!

Cseh Zoltán
Kovács Bálint
további cikkek
Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon kultúra Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. ma 1:09 Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott strandkézilabda Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. tegnap 21:24 Idős szörföst mentettek ki a Balatonból a vízi rendőrök Balaton Idős szörföst mentettek ki a Balatonból a vízi rendőrök A 81 éves férfi magatehetetlenül sodródott a Balaton vizén, Balatonakali előtt. A rendőröknek épségben sikerült partra hozniuk. tegnap 20:13

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.