Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 18. Sándor
Veszprém
12°C
2026. március 18. Sándor
Veszprém
12°C

Vizsgálat és per a kollégium ügyében

2011. augusztus 19. 13:20 // Forrás: Pannon Egyetem
A Központi Kollégium ügyében induló per nem befolyásolja a kollégium színvonalas működését – áll a Pannon Egyetem közleményében.

A Pannon Egyetem sajtóközleményt adott ki, amelyben az áll, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kiemelt állami szerződéseket ellenőrző államtitkársága a közelmúltban adott tájékoztatást a PPP ügyekben zajló országos vizsgálat műszaki, jogi és pénzügyi eredményeiről.

Nyilatkozatuk szerint a vizsgálat országszerte több hiányosságot is feltárt, és több beruházásnál értékaránytalanságot észleltek. A Pannon Egyetemen egy 2007 júniusában kollégium felújítására vonatkozó szerződés kapcsán indítottak vizsgálatot. A kollégium felújítása az állam és a magáncég PPP konstrukciójában mintegy 1,3 milliárd forintból valósult meg.

A Pannon Egyetem már korábban vizsgálatot rendelt el az ügyben, az intézmény Gazdasági Tanácsa pedig hosszabb ideje fokozott figyelemmel kíséri a folyamatokat.

Az egyetem a 2007-ben megkötött szerződés teljesítésének késedelme miatt pert indított az üzemeltető ellen, melynek első tárgyalási napjaként a bíróság 2011. szeptember 22-t jelölte meg. Nyitott kérdés még az egyetem és az üzemeltető között a 300 millió forintot meghaladó új adókockázat, ami a konstrukció életképességét veszélyezteti. A Pannon Egyetem megerősíti az információt, miszerint a folyamatok hátterében egy panamai offshore cég áll.

A fenti folyamatok nem befolyásolják a kollégium színvonalas működését. Így tanévkezdéskor a hallgatók rendben beköltözhetnek, a korábban rögzített térítési díjat fizetik. Az eljárás eredményeként hosszú távon hatékonyabb gazdálkodásra számít az egyetem.
 

vehir.hu
további cikkek
Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. támogatott tartalom Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. Folyamatos fejlesztések, javuló munkakörülmények és milliméterpontos minőség – röviden így jellemezhető a Waller Furnér Kft. idei éve. Waller Istvánnal, a cég vezetőjével beszélgettünk a hamarosan érkező új automata gépsorról, a megnövekedett gyártási kapacitásról, valamint egy olyan új, komplex tetőszerkezeti elemről, amely legóként könnyíti majd meg a szakemberek helyszíni munkáját. ma 11:38 Rekorddal zárta a felvételi jelentkezési időszakot a Pannon Egyetem közélet Rekorddal zárta a felvételi jelentkezési időszakot a Pannon Egyetem Minden eddigi eredményét megdöntve, kiemelkedő sikerrel zárta a 2026-os általános felvételi eljárás jelentkezési időszakát a Pannon Egyetem – közölte az intézmény. ma 10:03 Hamarosan újraindulhat az olajszállítás Ukrajna felől - a külügyminiszter szerint ez is a színjáték része közélet Hamarosan újraindulhat az olajszállítás Ukrajna felől - a külügyminiszter szerint ez is a színjáték része Európai uniós forrásokból és technikai segítséggel állhat helyre a január végén leállt Barátság kőolajvezeték, amelynek köszönhetően a jövőben ismét zavartalan lehet a kőolajszállítás Magyarország és Szlovákia irányába. Bár a brüsszeli vezetők és az ukrán elnök a technikai akadályok elhárítását hangsúlyozzák, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter más tényezőkre is felhívta a figyelmet, szerinte egy színjáték zajlik most is. tegnap 16:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.