15°C
15°C

A VEDAC volt a legeredményesebb

2011. április 4. 18:23 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A Kismaraton Országos Bajnokságon két csapat aranyat és Tóth Áron révén egy egyéni bajnoki címet is begyűjtöttek a veszprémi atléták.

Székesfehérváron, napsütéses időben rendezték az idei Kismaraton bajnokságot. Húsz versenyszámban avattak bajnokot, a dobogó legfelső fokára 14 szakosztály versenyzői állhattak fel, ami mutatja a mezőny kiegyensúlyozottságát.

A legtöbb aranyérmet, hármat a VEDAC futói szerezték, őket két-két első hellyel a Titán AC, az Ikarus BSE, a Budaörsi DSE és a SZOESE követte. A magasabb korosztályokban biztos győzelmeket, a fiatalabbaknál szorosabb versenyeket láthatott a közönség.

Tóth Áron (Fotók: Stemmer István)

A legeredményesebb veszprémi versenyzőnek Tóth Áron bizonyult, aki az ifjúságiak között, 15 kilométeren egyéniben és csapatban is bajnoki címet szerzett. Tóthné Stupián Anikó tanítványa 0:50:24-es eredménnyel előzte meg a szintén VEDAC-os Kilián Dánielt (0:51:02), így kettős veszprémi siker született. Péntek Mátyás a 18. helyre ért oda, ezzel csapatban is a VEDAC lett a bajnok. A 14 éves serdülő fiúk között Bertalan Renátó 6., a 15 éveseknél Kovács Olivér 8. lett.

Tóth Áron (középen) és Kilián Dániel (jobbra)

A lányok is szállítottak egy aranyérmet a VEDAC számára, a 14 évesek között. A Tóth Lili (5.) – Ladányi Fruzsina (6.) – Garai Kata (10.) összetételű csapat bizonyult korosztálya legjobbjának, Németh Eszter tanítványai 8 kilométert teljesítettek. Az ifjúságiak között Hudi Enikő a 7. helyen végzett.