Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Művészetet álmodnak a gyerekek lelkébe

2011. február 9. 5:00 // Forrás: Zatkalik Peresztegi Virág
A veszprémi Harmónia Alapítvány egy – közel 50 milliós pályázatnak köszönhetően – 500 gyerekhez juttathatja el a művészet szeretetét.

Az alapítvány nem művészpalántákat szeretne képezni, hanem a művészetet értő, s az iránt fokozottan érdeklődő közönséget szeretne kinevelni – hangsúlyozta Tóth Adorján, a projekt vezetője. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretén belül nevelési, oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatására használhatják fel a mintegy 50 millió forintos, teljes egészében elszámolható uniós és állami támogatást.

A Harmónia Alapítvány – alapcéljainak megfelelően – a kultúrához és a művészeti ágakhoz kapcsolódóan alkotó munkával ösztönözve próbálja a gyermekek, fiatalok személyiségét, kreativitását, szocializációját fejleszteni, formálni. Ebben a tanévben kilenc intézményben nyílik végre lehetőségük olyan foglalkozások megvalósítására, melyeknek igénye régen felmerült, de anyagi erőforrások hiányában nem voltak kivitelezhetők. Ezúttal az általános iskolások mellett óvodásokhoz és középiskolás diákokhoz is eljutnak programjaikkal. A veszprémi Csillag úti Körzeti Óvodában néptánc oktatásra, zenei- és mozgásfejlesztésre, ünnepkörök, népi hagyományok alapjainak megismerésére nyílik lehetőség, a Deák Ferenc Általános Iskolában vers- és prózamondó tehetséggondozó programot indít az alapítvány.

A devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskolában több mint 50% a hátrányos helyzetű diákok aránya. Ebben az intézményben a nebulók tanulásának támogatása a fő cél. Emellett képzőművészeti szakkör, tehetséggondozó program, és kézműves tábor várja az érdeklődő diákokat.

A Hriszto Botev iskolában napközis kézműves tábort szerveznek két alkalommal, a Rózsa útiban pedig képzőművészeti szakkör indul heti rendszerességgel. A zirci Reguly Antal iskolában a képző- és iparművészet mellett a táncra és az zenére helyezik a hangsúlyt. A város két gimnáziumában – a Lovassyban és Vetésiben – pedig a különböző zenei, informatikai szakkörök mellett könnyűzenei tehetségkutató vetélkedőt szerveznek.
Nem maradnak ki a programból a veszprémi színjátszó csoportok sem, melyek három fordulós vetélkedőben mérhetik össze felkészültségüket, tudásukat.

A tehetséggondozásban, a heti szakkörökön és táborokban, továbbá az ünnepkörökre épülő négy, egyenként háromnapos témahét és 13 témanap által körüljárt problémakörökben napi szinten tevékenykedő, neves szakemberek meghívására is lehetőségük nyílik az intézményeknek.

A támogatás összegének 10%-a fordítható eszközbeszerzésre, melynek keretében a Művészetek Házában egy számítógépes munkaállomást alakítottak ki, zene- és képszerkesztő szoftverekkel, valamint a Kossuth iskolának vásároltak kerámiaégető-kemencét.

vehir.hu
további cikkek
Ovádi Péter: A szilveszteri ünneplés legyen állatbarát! közélet Ovádi Péter: A szilveszteri ünneplés legyen állatbarát! Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos arra hívja fel a figyelmet, hogy bár a szilveszteri ünneplések hangos „robbanások” kíséretében zajlanak, fontos szem előtt tartani az állatok védelmét is. A tűzijátékok és petárdák okozta hangzavar és fényeffektusok jelentős stresszt és szorongást okozhatnak a háziállatoknak és a vadon élő állatoknak egyaránt – írta közleményében a kormánybiztos. ma 11:17 A Magyar Önkormányzatok Szövetsége 8 pontos javaslattal készül a konzultációra Navracsics Tiborral közélet A Magyar Önkormányzatok Szövetsége 8 pontos javaslattal készül a konzultációra Navracsics Tiborral A Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) 8 pontos javaslattal készül a konzultációra a közigazgatási és területfejlesztési miniszterrel; a javaslatok között szerepel az önkormányzatiság alkotmányos megerősítése és a szolidaritási hozzájárulás szabályozásának átalakítása is - tudatta a szövetség az MTI-vel közleményben hétfőn. ma 9:47 Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt közélet Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt - írta a Corriere Dell'Alto Adige című helyi lap internetes oldalán. ma 9:42

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.