Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Vb-2026: Belgium a társházigazda legyőzésével a nyolc között

ma 6:53 // Forrás: MTI
A belga válogatott 4-1-re legyőzte a társházigazda Egyesült Államok csapatát a labdarúgó-világbajnokság Seattle-ben rendezett nyolcaddöntőjében.

Az amerikaiak sorozatban negyedik világbajnokságukon jutottak el a nyolcaddöntőig, de a 2002-es torna óta képtelenek továbblépni.

Fotó: fifa.comFotó: fifa.com

A belga válogatott a nyolc között pénteken - közép-európai idő szerint - 21 órától a spanyolokkal játszik Los Angelesben.

Világbajnokság, nyolcaddöntő:
Belgium-Egyesült Államok 4-1 (2-1)
Seattle, Lumen Field, 66 925 néző, v.: Mahadmeh (jordániai)
Belgium : Courtois - Castagne, Mechele, Ngoy, De Cuyper - Raskin (Witsel, 89.), Onana (Vaneken, 21.) - Lukébakio (Doku, 67.), Tielemans Trossard (Saelemaekers, 89.) - De Ketelaere (Lukaku, 67.)
Egyesült Államok: Freese - Freeman, C. Richards, Ream, A. Robinson (Arfsten, 92.) - Tillman, Adams (Pepi, 72.) - Dest (Reyna, a szünetben), McKennie, Pulisic (Berhalter, 59.) - Balogun (Wright, 92.)
gólszerzők: De Ketelaere (9., 33.), Vanaken (57.), Lukaku (93.), illetve Tillman (31.)
sárga lap: McKennie (35.), Tillman (69.)

I. félidő:

9. perc: Raskin három amerikai védő között rúgta be laposan a labdát balról a kapu előterébe, érkezett De Ketelaere, és három méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0).

31. perc: Tillman végzett el szabadrúgást 25 méterre a kaputól, középről, a középpályás pedig a kapu bal oldalába csavarta a labdát, ami Vaneken fején még megpattant (1-1).

33. perc: Trossard emelte középre a labdát a bal oldalról, De Ketelaere pedig négy méterről a bal felső sarokba fejelt (2–1).

II. félidő:

57. perc: A tizenhatoson kívülre futva Freese megszerezte a labdát, de a kapus nem rúgta el, így De Ketelaere megzavarta, a labda Vaneken elé került, aki 35 méterről a bal alsó sarokba lőtt (3-1).

93. perc: Újabb védelmi hiba a hazaiktól, ezúttal Richards ügyetlenkedett, Lukaku megszerezte a labdát és 14 méterről jobbal kilőtte a bal alsó sarkot (4-1).

Mozgalmas első félidőt játszott a két csapat. A belgák már a kilencedik percben vezetést szereztek, Charles de Ketelaere, kihasználva az amerikaiak védelmi hibáját, közelről talált be, de az előny birtokában nem nyugodhatott meg, mert a társházigazda erőteljes támadásokkal veszélyeztetett. Leginkább Folarin Balogun volt elemében, akinek pályára lépése éles vitát váltott ki, mivel az előző mérkőzésen, a bosnyákok ellen kiállította a játékvezető, a nemzetközi szövetség azonban felfüggesztette a támadó eltiltását. A Monaco légiósa, ha már ott volt a pályán, próbálta hasznossá tenni magát, és a 31. percben kiharcolt egy szabadrúgást, amelyből csapattársa, Malik Tillman egyenlített. Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, mert De Ketelaere két perccel később ismét a belgáknak szerzett vezetést.

Fordulás után az előnyben lévő európai együttes átadta a kezdeményezést az amerikaiaknak, akik az első játékrészben látott lendülettel rohamoztak. Érett az egyenlítés, de a védelem megint összehozott egy gólt. Egy előrevágott labdára De Ketelaere sprintelt, de úgy tűnt, a tizenhatoson kívülre kifutó Matt Freese útját állja. A kapus azonban tétovázott a labda megjátszásával, a kétgólos csatár megzavarta, így Hans Vanaken is betalálhatott. Az újabb találat megfogta a házigazdát, korántsem lehetett érezni az átütőerőt a játékában. Balogun a 82. percben közel került a szépítéshez, de Thibaut Courtois első bravúros védésével megakadályozta, hogy az amerikai csatár szorossá tegye a hajrát, a végeredményt pedig Romelu Lukaku állította be a 93. percben.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.