Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is

2025. december 3. 17:53
Habár úgy tűnik, a magyar politikai paletta végérvényesen kétpólusúvá vált, hiba lenne leírni a balliberális alapokon szerveződő Demokratikus Koalíciót, akik kedden újra hallatták a hangjukat Veszprémben, amikor a városba látogatott telt házas fórumot tartani Dobrev Klára, a párt elnöke. Az ó-ellenzékből fennmaradt utolsó párt vezetője az előadásában, majd a közönségtől érkezett kérdésekre adott válaszaiban kitért arra is, miért indulnak a választáson annak ellenére, hogy sokan leírták őket, valamint szó volt a Tiszával való együttműködésről is.

Az Agórában tartott fórum elején Hrabovszki László, a DK helyi képviselő-jelöltje köszöntötte a megjelenteket, aki felhozta, az utóbbi hónapokban több olyan fórumot is tartottak, ahol az egészségügytől a közlekedés témáján át számos szakpolitikai kérdést megvitattak az emberekkel, mert, ahogy ő fogalmazott: „fontosabb egymással, mint egymásról beszélni.”

Ezután rögtön Dobrev Klára lépett az emberek elé, aki azzal kezdte, kemény négy hónap előtt állnak, mert úgy érzi, hogy a Fidesz karaktergyilkos és cinikus stílusa mára az ellenzék oldalán is jelen van.

A jelenlegi kormánnyal a legnagyobb baj az, hogy teljhatalmuk van Dobrev szerint, ilyen helyzetnek pedig soha nem szabadna még egyszer fennállnia, ezért is indul el a DK a választáson, mondta.

„Nem lesz itt igazságos élet, ha nincs erős baloldal” – folytatta a pártelnök, bírálva a Fidesz jobboldali, kapitalista ideológiáját, kiegészítve azzal a kritikával, hogy a jelenlegi rendszer „eldönti, hogy ki a hasznos ember az országban”, ami tarthatatlan szerinte.

Dobrev Klára beszélt a 2022-es elbukott választásról is, ahol szerinte sokáig komoly esély volt a kormányváltásra, a bajok akkor kezdődtek, amikor megjelentek azok a hangok, amelyek a régi ellenzék leváltásáról kezdtek beszélni és csak utána az Orbán-rendszer megdöntéséről.

Hrabovszki LászlóHrabovszki László

Szerinte több százezer olyan baloldali és liberális ember van most is az országban, akik elvből elutasítják a Fidesz jobboldali ideológiáját, de nem tudnak azonosulni a másik oldalon a Wass Albert idézetekkel, vagy éppen azzal, hogy olyan társadalmi kérdésekben, mint a Pride megtartása, nem állnak ki egyértelműen. A DK viszont egyértelmű baloldali és liberális értékeket képvisel, ugyanakkor Dobrev szerint náluk megtalálja az is a közösségét, akihez a zöldpolitika, vagy a szociáldemokratizmus áll közel. Még a „kiábrándult jobboldaliakat” is szeretnék megszólítani, akik a Tiszával, vagy inkább a Tisza pártvezérével nem tudnak azonosulni. Ők egyedül a Mi Hazánk közösségét utasítják el elvből.

A jövő áprilisi választáson kulcskérdés lesz, hogy melyik párt tudja elvinni a legtöbb szimpatizánsát a szavazófülkékbe, ebben ők 2022-ben alulmaradtak a Fidesszel szemben, fogalmazta meg önkritikájukat is.

Dobrev Klára többször kihangsúlyozta, hogy nekik a legfontosabb céljuk a Fidesz leváltása, de úgy, hogy a következő kormánynak ne legyen teljhatalma. „Ezt hívják demokráciának” – mondta a DK elnöke, aki belebegtette egy jövőbeni együttműködés lehetőségét is a Tiszával.

Ezzel kapcsolatban a közönség részéről is érkezett kérdés, amire válaszul Dobrev elmondta, nem igaz, hogy a DK-ra leadott szavazatok gyengítik a kormányváltást, mert ők hisznek a koalícióban, viszont fontos, hogy együttműködési kényszerbe hozzák az új kormányt, mert csak így valósulhat meg a demokrácia és hogy ne épülhessen még egyszer olyan rendszer, mint a jelenlegi.

A fórumot az ATV a Youtube-csatornáján élőben közvetítette, amit itt lehet visszanézni:

Hajas Bálint
Vámosi Patrik
további cikkek
„A DK még nagy meglepetést fog okozni az áprilisi választáson” választás 2026 „A DK még nagy meglepetést fog okozni az áprilisi választáson” Hétfőn kora este a Demokratikus Koalíció két országos politikusa, Varju László és Arató Gergely is Veszprémbe látogatott, hogy találkozzanak a párt aktivistáival és a vármegyében induló négy jelölttel, ezzel formálisan útjára indítva a DK kampányát az április 12-i országgyűlési választásig. Az összejövetel legfontosabb üzenete az volt, hogy a DK nélkül nincs a baloldalnak képviselete Magyarországon, pedig több százezer ember gondolkodik így. 2026. január 15. 14:15 DK az egészségügyről: Pénzt, paripát oda, ahová kell Hrabovszki László DK az egészségügyről: Pénzt, paripát oda, ahová kell Újabb fórumot tartott Veszprémben Hrabovszki László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselő-jelöltje, ahol számos részlet kiderült arról, a DK hogyan reformálná meg a magyar egészségügyet. Ahogy Hrabovszki mondta, nem minden pénz kérdése, ezzel merőben új szakpolitikai narratívát behozva. 2025. október 8. 10:34 Programot hirdetett a DK Veszprémben - a köztársaság visszaállításától a gazdagok megadóztatásáig mindent átalakítanának politika Programot hirdetett a DK Veszprémben - a köztársaság visszaállításától a gazdagok megadóztatásáig mindent átalakítanának Abban egyetértés van ellenzéki oldalon, hogy le akarják váltani a mostani kormányt, de ehhez nem politikai influenszerekre van szükség, hangzott el a Demokratikus Koalíció országos és helyi politikusaitól hétfő délután Veszprémben az Agórában tartott fórumon, ahol Arató Gergely, a DK elnökségi tagja részletesen ismertette a párt programját, Hrabovszki László, helyi országgyűlési képviselő-jelölt pedig képzeletbeli szövegkiemelővel aláhúzta a veszprémiek szempontjából legfontosabb részeket. 2025. szeptember 16. 11:08

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.