Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C

Golovin Vlagyimir: kulcskérdés lesz a visszarendeződés Svájc ellen

2025. november 30. 15:01 // Forrás: MTI
Golovin Vlagyimir szerint az újonc Svájc ellen kulcsfontosságú lesz a visszarendeződés az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzésén, hétfőn a holland-német közös rendezésű világbajnokságon.

A szövetségi kapitány a vasárnapi sajtófélórán a csapat szállodájában az MTI-nek arról beszélt, hogy bármennyire is fontos szerepet tölt be a rivális játékában a 22 éves beálló, Tabea Schmid, a nagyon szervezett ellenfél nem csupán rá épít. Golovin rámutatott: a 2022-es Európa-bajnokságon, valamint 2024 elején az Eurokupa keretében kétszer is találkoztak a svájci együttessel, amely azóta is változott.

Méltatta Knut Ove Joa szövetségi kapitány munkáját, meglátása szerint látszik kollégája keze nyoma a svájci csapaton, amelyre nem erőlteti rá a saját elképzelését, hanem a keret összetétele alapján határozza meg, hogy mit akar kihozni belőle.

’s-Hertogenbosch, 2025. november 29. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokság B csoportjának 2. fordulójában játszott Irán - Magyarország mérkőzésen a hollandiai 's-Hertogenboschban 2025. november 29-én. MTI/Szigetváry Zsolt’s-Hertogenbosch, 2025. november 29. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokság B csoportjának 2. fordulójában játszott Irán - Magyarország mérkőzésen a hollandiai 's-Hertogenboschban 2025. november 29-én. MTI/Szigetváry Zsolt

"Nagyon gyorsak, és kedveznek nekik a technikai hibák, labdaeladások és nem pontosan befejezett támadások, mert abban a pillanatban jön a lerohanás, a gyors középkezdés. Két villámgyors szélsőjük van, kulcskérdés lesz, hogy ezt az elemet hogy tudjuk kikapcsolni, nagyon gyorsan kell majd visszarendeződnünk" - tekintett előre a szakvezető. Kiemelte:

a rivális akár 16 passzos támadásokat is vezet. "Idézőjelben kétszer támadnak, először a lerohanással próbálkoznak, ha ez nem járt sikerrel, akkor rendezett védelemmel szemben próbálják befejezni."

Saját csapatától rendezett védekezést, a beálló és a két szélső semlegesítését várja, mivel kevés átlövést vár a svájciaktól.

Az első két fordulós mérkőzésüket egyaránt megnyerő, így már biztosan középdöntős együttesek találkozóját hétfőn 20.30-tól rendezik 's-Hertogenbosch-ban, a tét a csoportelsőség, valamint az, hogy hány pontot visznek magukkal a felek a következő szakaszba, Rotterdamba. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.