Kevesebb mint negyvennyolc órával a lengyel Kielce elleni hazai BL-sikert követően ismét pályára léptek a One Veszprém kézilabdázói. A címvédő, az idei kiírásban hibátlan mérleggel álló Építők szombat este a két győzelemmel és három vereséggel rajtoló Gyöngyöst fogadta az NB I ötödik fordulójában.
A sérült Ahmed Hesam mellett Luka Cindric, Gasper Marguc és Hugo Descat is pihenőt kapott, így bekerült a keretbe a fiatal Dopjera Ádám, Molnár Robin, Gáncs-Pető Máté és Apró Botond is.
Szűk két perc alatt három gólt lőtt a Veszprém, miközben Appelgren hálója érintetlen maradt. Aztán a vendégek produkáltak 3-0-s szériát, amire azonnal időkéréssel reagált Pascual mester. A spanyol tréner intelmei értő fülekre találtak – legalábbis erre utal, hogy sorozatban ötöt vágtak az övéi (11. perc: 8-3). A Veszprém jobbszárnya – akárcsak a Kielce ellen – ezúttal is remekelt, Remili és Martinovic is gólerősen kezdett (16. perc: 12-5).
Bíró Balázs is időt kért, de csapata így sem tudott megálljt parancsolni a határozottan védekező és precízen támadó házigazdának. Az Elísson helyére érkező Gáncs-Pető duplájával nyolcra nőtt a különbség (23. perc: 16-8). Appelgren is remekelt a kapuban, igaz, a Gyöngyös egyet így is tudott faragni hátrányából a szünetig (félidei állás: 18-11).
A második felvonás elején viszont alaposan beragadt a Pascual-csapat, a vendégek 6-2-es rohammal indítottak. 20-17-es állásnál akár kettőre is zárkózhattak volna a Heves vármegyeiek, ám Appelgren védte Edwards lövését. A meccs kétharmadánál is csak három volt közte, a következő ötperces időszakot viszont 5-1-re megnyerte a Veszprém (45. perc: 27-20).
A Gyöngyös a finishez érve is dicséretesen tartotta magát, a mieink megint elmentek nyolccal, de Hegedűs góljával vissza tudott jönni mínusz hatra a zöld mezes ellenfél (52. perc: 31-25). A végén rátett még egy lapáttal a One, célba véve a kétszámjegyű különbséget, azonban a Gyöngyös végül megúszta ezt (végeredmény: 36-28).
Férfi kézilabda NB I, 5. forduló:
One Veszprém HC–HE-DO B Braun Gyöngyös 36-28 (18-11)
One Veszprém Aréna. Vezette: Bátori, Szécsi
Veszprém: Appelgren – Lenne 7, Martinovic 8, Remili 5, Molnár 1, Ali Zein, Elísson 4 (4)
Csere: Petrus, Ligetvári, Dopjera 3, El-Dera 3, Pechmalbec 2, Apró, Gáncs-Pető 3, Adel
Vezetőedző: Xavier Pascual
Gyöngyös: Skledar – Végh B. 2, Nagy Á. 4, Hegedűs 6, Lang 4, Ubornyák 1, Edwards 1
Csere: Marczika (kapus), Mendes 2, Jaros 1, Bálint 2, Bajus, Gráf 3, Dobi 2
Vezetőedző: Bíró Balázs
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0


