Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C

Civilekkel együtt demonstrált a veszprémi fideszes politikus

2025. szeptember 17. 15:20
Országos felháborodást váltott ki az az ügy, amikor egy férfi az autójának vonóhorgához láncolt kutyáját kilométereken át húzta az úton, a rendőrségi vizsgálat szerint a 90 km/h sebességet is meghaladva. Miután a rendőrség előállította és bíróság elé állt a férfi, még nagyobb indulatok övezték a bírói ítéletet is, ami a nemrég szigorított állatvédelmi törvény ellenére pénzbírságot szabott ki a tettes ellen. Kiskunfélegyházán civil szervezetek ezért demonstrációt szerveztek, amin a veszprémi kormánypárti politikus, Ovádi Péter, állatvédelmi kormánybiztos is részt vett a civileket támogatva.

Gyorsított eljárásban, első fokon 425 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a Kecskeméti Járásbíróság a kutya hatvanhat éves gazdáját, aki még szeptember elején indult el közúton tiszaalpári otthonából Kiskunfélegyháza felé, ám a Kecskeméti Törvényszék közleménye szerint nem vette észre, hogy kutyáját, akit előző este egy ötméteres lánccal a vonóhoroghoz rögzített maga után vonszolja.

Körülbelül egy kilométert tett meg, amikor a mögötte haladó autós villogással és dudálással jelezte a vészhelyzetet. Ekkor félreállt, levette a láncot az állatról, a kutyát a csomagtartóba helyezte, majd visszatért a tanyájára.

A kutya a történtek során horzsolásokat, égési sérüléseket és szövethiányokat szenvedett. A férfi azonban nem fordult állatorvoshoz, és maga sem kezdte el az állat ellátását. A mulasztás következtében olyan bánásmódnak tette ki a kutyát, amely akár az életébe is kerülhetett volna, írja a közlemény.

„Értetlenül állunk a bíróság döntése előtt” – mondta portálunknak Ovádi Péter, akinek vezetésével két éve a magyar országgyűlés egyhangúlag – az ellenzéki pártok szavazatával együtt – Európa egyik legszigorúbb állatvédelmi törvényét fogadta el, amelyben állatkínzásért akár letöltendő börtönbüntetés is járhat. „A rendőrség nagyon hamar felderítette az esetet és az ügyészség is alapos munkát végzett, a bíróság döntése előtt viszont értetlenül állunk. Látható, hogy a törvény és a társadalom ugyanabba az irányba mozdult előre az állatvédelem területén. Az a cél, hogy minden állatkínzó kapja meg a méltó büntetését.” – Tette hozzá a kormánybiztos, aki személyesen vett részt a civileket támogatva azon a demonstráción, amit Kiskunfélegyházán szerveztek az állatvédelem mellett és az állatkínzók ellen.

Ovádi Péter meglátogatta a Rozin nevű kutyát is, aki csodával határos módon túlélte az esetet, jelenleg Lakitelken lábadozik. Ovádi azt is elmondta, a kutya orvosi kezelésének teljes költségét átvállalja az általa alapított Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány.

A bírósági ügy pedig nem ért véget az elsőfokon a bíró által kiszabott pénzbüntetéssel, az ügyészség fellebbezést nyújtott be súlyosbításért. A már említett szigorított törvény értelmében állatkínzásért három év szabadságvesztés is kiszabható Magyarországon.

vehir.hu
Kovács Bálint
további cikkek
Kilencmillió forint támogatás gyűlt össze a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány által szervezett második Állatbarát Napok – Vásárolj az állatokért! kampányban Közös ügyünk az állatvédelem Kilencmillió forint támogatás gyűlt össze a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány által szervezett második Állatbarát Napok – Vásárolj az állatokért! kampányban Második alkalommal került megrendezésre 2025. október 16–22. között az Állatbarát Napok – Vásárolj az állatokért! kampány, amely során a résztvevő vállalatok a promócióban szereplő termékek vagy szolgáltatások bevételének előre meghatározott részét ajánlották fel állatvédelmi célokra. 2025. december 2. 9:07 Ismét lakossági madárszámlálás indul a lakosság bevonásával közélet Ismét lakossági madárszámlálás indul a lakosság bevonásával Immár harmadik alkalommal hívja az érdeklődőket az etetők madarainak számlálására a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME). 2025. december 1. 14:55 Ovádi Péter: a felelős állattartókat büntetné leginkább a Tisza adóterve állatvédelem Ovádi Péter: a felelős állattartókat büntetné leginkább a Tisza adóterve Nem nehéz észrevenni, hogy milyen irányba mozdítaná el az álltavédelmet az Index szerint a Tisza párttól megszerzett baloldali gazdasági program – mondta portálunknak Ovádi Péter, állatvédelmi kormánybiztos, aki a tervezetben szereplő, az állattartásra kirótt adók mögött egy sokkal messzebb menő folyamatra is felhívta a figyelmet. 2025. november 28. 11:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.