Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C

Az albérletpiac átalakulására számítanak a szakértők a következő hónapokban

2025. július 10. 11:24 // Forrás: MTI // címlapkép: Maria Ziegler on Unsplash
A keresleti viszonyok változásával jelentősen átalakulhat az albérletpiac a következő hónapokban - derül ki azokból az elemzésekből, amelyeket az ingatlan.com és az OTP Ingatlanpont közölt csütörtökön az MTI-vel.

Előrejelzésük szerint a felvételi ponthatárok kihirdetését követően ismét élénkülni fog a kereslet, ám ősztől az Otthon Start segíthet saját ingatlant vásárolni, így akik élni tudnak ezzel a lehetőséggel, kieshetnek az albérletkeresők közül. Az ingatlan.com szerint ez jelentősen átalakíthatja a nagyvárosok albérletpiacát, az OTP Ingatlanpont pedig úgy látja, a kedvezményes hitelkonstrukció a lakáspiac minden területére hatással lehet.

A közlemények szerint az albérletet keresőknek kedvez az is, hogy a kínálat már most bővülni látszik. Az ingatlan.com ezt részben azzal magyarázta, hogy az év eleji vásárlási hullámban vevőre talált lakásokat hirdeti meg most sok tulajdonos.

A közvetítő cég előrejelzése szerint Budapesten hosszabb távon évi 3-4 százalékra mérséklődhet a díjak emelkedése, és országos szinten is hasonló folyamat várható. Az OTP Ingatlanpont szakértője az árak alakulása alapján úgy véli, hogy idén a szokásos nyári áremelkedés végét kivárva érdemes lehet őszre halasztani az albérletkeresést.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.