21°C
21°C

Egyenlített a Sopron a Veszprém elleni bronzpárharcban

2024. május 9. 21:44 // Forrás: veszpremkosar.hu
A házigazda SMAFC 1860 Soproni Egyetem csütörtök esti sikerével egyenlített a Veszprém Kosárlabda Klub ellen az NB I/B zöld csoport bronzcsatájában.

A Veszprém Kosárlabda Klub vasárnap megszerezte a vezetést az NB I/B zöld csoport bronzcsatájában a SMAFC 1860 Soproni Egyetem ellen. A két győzelemig tartó párharc második meccset csütörtökön Sopronban rendezték. A hazaik célja a harmadik találkozó kiharcolása volt, míg a vendégek szerették volna már megszerezni az érmet.

Soós triplájával kezdett a SMAFC, ám Moore egy duplával felelt, majd jött egy 6-0-s széria a hazaiaktól, amit Prodanovic szakított meg. Schöll és Csátaljay révén tovább nőt a soproni előny, ám jött Prodanovic és Madár összesen öt pontja (5. perc: 12-10). Flasár zsákolásával jelezte, nem ijedtek meg a vendégek felzárkózásától, majd Meszlényi és ismét Flasár talált be, így már tíz volt közte (8. perc: 20-10). Moore duplájára Csátaljay egy kintivel válaszolt, majd Moore és Tóth szereztek kosarakat (10. perc: 24-16).

Szabó és Moore vezetésével próbálkozott felzárkózni a VKK, de Rátvay bevágott egy hármast. Popadic és Madár egy-egy, Bakk viszont két pontot szerzett, Soós pedig hármat (15. perc: 32-22). Popadic kettő, Soós viszont újabb három egységet termelt, majd Madár és Schöll duplái váltották egymást. Schöll egy és Popadic két pontja után még mindig tíz pont volt a soproni előny. Hazai oldalon Meszlényi és Flasár, míg a másik oldalon csak Takács gyűjtötte tovább a pontokat. A félidő utolsó percének kezdetén Varga két jó büntetője és Madár Szabó szép passzából dobott ziccere érkezett a pirosaktól. A hazai időkérés után Schöll ziccerezett, amire már nem tudott válaszolni a Veszprém (20. perc: 48-34).

Vasárnap fog eldőlni a bronzcsata (archív fotó)Vasárnap fog eldőlni a bronzcsata (archív fotó)

Némi pontcsenddel, majd Csátaljay két és Moore kettő plusz egy pontjával kezdődött a harmadik etap. Meszlényi középtávolija és Csátaljay büntetői növelték tovább a hazai előnyt, így jókor jött Pordanovic és Madár egy-egy triplája. Erre viszont Soós is dobott egy hármast. Prodanovic küzdött tovább, újabb két pont került a neve emellé, de Meszlényi is betalált újra. Madár újabb kintivel jelentkezett, ám Flasár zsákolása fokozta a hazai hangulatot. Madár újra betalált, ezúttal két egységet érően (25. perc: 62-50). Meszlényi hármasa és Schöll pontos büntetői növelték a hazai előnyt, ami folytatódott Madár duplája után is, hiszen Tóth három ponttal felelt neki. Rátvay két jó büntetője után, már húsz ponttal vezetett a SMAFC (28. perc: 72-52). A negyed utolsó percében Madár összesen három büntetője került a helyére, ám továbbra is magabiztos előnnyel állt a hazai együttes a zárófelvonás előtt (30. perc: 72-55).

Az utolsó tíz perc első kosara Szabó nevéhez fűződött, majd ismét betalált a vendégek csapatkapitánya, igaz közte Rátvay egy büntetőt azért bedobott. Prodanovic duplája után időt kért a hazaiak mestere, Farkas Dávid. Csátaljay két, Prodanovic viszont három pontot szerzett, majd egy labdaszerzést követően Moore kosarával már csak egyszámjegyű volt a különbség (35. perc: 75-66). Szabó szép betörésével még közelebb lopózott a VKK, és egy jó vendégvédekezést követően Madár vágott be egy triplát, így már csak négy volt közte. Időt is kért a SMAFC (36. perc: 75-71). Bakk dobott könnyű ziccert a megbeszélés után, majd Csátaljay egy büntetőt, miközben a veszprémi dobások sorra kimaradtak, egészen Madár újabb sikeres trojkájáig. Ekkor azonban Csátaljay minkét büntetőjét bedobta, így bő két perccel a vége előtt hat ponttal vezetett a Sopron, ezért magához hívta tanítványait Alex Geddes (39. perc 80-74). Jöhetett a Veszprém, és Moore a fault ellenében is betalált, akárcsak a vonalról. Meszlényi egy pontot szerzett, válasz viszont nem érkezett két próbálkozásból sem a veszprémi oldalon. A hazai győzelmet Bakk triplája biztosította be végül (40. perc: 84-77).

Férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoport, a 3. helyért, 2. mérkőzés:
SMAFC 1860 Soproni Egyetem–Veszprém Kosárlabda Klub 84-77 (24-16, 24-18, 24-21, 12-22)
Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok. Vezette: Horváth A., Szalai, dr. Popgyákunik
SMAFC: Soós 12/12, Csendes -, Csátaljay 20/9, Schöll 9, Bakk 7/3
Csere: Tallós -, Flasár 8, Tóth 4/3, Rátvay 6/3, Kovács -, Bőhm -, Meszlényi 18/3
Edző: Farkas Dávid
Veszprém: Szabó 8, Madár 27/15, Varga 2, Takács 2, Moore 18
Csere: Popadic 3, Prodanovic 17/9, Birkás -
Edző: Alex Geddes

Nyilatkozatok

Farkas Dávid: – Ahogy Veszprémben nyilatkoztam, mindent megtettünk azért, hogy harmadik mérkőzésre kerüljön sor. Nagy előnyünket majdnem leadtuk a meccs végére, ám ez annak is betudható volt, hogy ebben a felállásban május 9-én szerepeltünk először a bajnokságban. Semmi különös nem történt, 1-1 a párharc állása, vasárnap pokoli küzdelem várható, melynek végén nüánszok fognak dönteni véleményem szerint. Gratulálok a Veszprém csapatának is, hiszen húszpontos hátránynál sem adta fel, sőt Madár András extra dobásaival majdnem a győzelmet is meg tudta szerezni.

Alex Geddes: – Ahhoz, hogy idegenben nyerjünk, jól kell kezdenünk és kiválóan kell védekeznünk. Mondhatjuk, hogy a mi teljesítményünk ennek az ellentéte volt. Nem számíthatunk arra, hogy ebben a bajnokságban egyetlen meccset is meg tudunk nyerni, ha nem játszunk jól hármas kapcsolatban. Mind az egy-egy, mind a kettő-kettő elleni védekezésünkön javítani kell ahhoz, hogy bronzérmet nyerjünk. Visszatérünk Veszprémbe, és reméljük, hogy jobb teljesítményt nyújtunk.