Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C

Nem fűnyíró fesztivál van, csak egy amerikai drón gyakorlatozik Veszprém felett

2021. június 3. 12:29
Pár napja folyamatos zümmögő hangot lehet hallani a város légterében, azonban felnézve nem könnyű észrevenni a hang forrását. A választ a város közelében gyakorlatozó amerikai katonáknál kell keresni, egy pilóta nélküli megfigyelő drón formájában.

Veszprém környékén nem szokatlan, hogy időről időre megjelennek a légtérben különböző amerikai helikopterek és repülőgépek, azonban ezidáig arra nem volt példa, hogy egy pilóta nélküli megfigyelő drónt is itt teszteljenek.

Az RQ-7 "Shadow", magyarul "árnyék" névre keresztelt eszközön számos szenzor és kamera kapott helyet, célja pedig, hogy harci körülmények közt a célpontok lézeres megjelölésével segítse a többi légi járművet a csapásmérésben. A gép képes 8-10 órát is a levegőben maradni, miközben hasznos információval szolgál a területről.

A gépet Tótvázsony közelében indítják el és a környéken hajt végre tesztrepüléseket, ezekről a veol.hu is tudósított.

vehir.hu
további cikkek

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.