Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 6. Miklós
Veszprém
7°C
2025. december 6. Miklós
Veszprém
7°C

Egy új díj születése

2016. április 24. 11:42
Félig komoly, vagy talán teljesen az. Mindenesetre ötödszörre adták át a veszprémi kultúráért dolgozóknak járó Arany Elefántyuk Vándordíjat szombat este az Utas és holdvilág Antikváriumban.

Április hónap kitüntetettje Horváth Lajos festőművész lett, ám sokáig ő nem birtokolhatja a különleges díjat, májusban ugyanis új gazdája lesz az Arany Elefántyuknak. Felmerülhet azonban a kérdés, hogy mégis honnan jön ez a furcsa név. Valakiknek az elefántja? Dehogy. Egy elefánt és egy tyúk szerelemgyereke? Kizárt.

"Fánytuk’ van?- hangzott el egy veszprémi büfében, amikor valaki fánkot keresett. Ez nagyon megtetszett, és megtoldottuk az elefánttal, ugyanis az antikváriumban már régóta porosodott egy elefántot formáló másfél méter magas furcsa CD-tartó, amivel nem tudtunk se mit kezdeni, se túladni rajta, így kitaláltuk, hogy díjat alapítunk, amit a veszprémi művészetért tenni akaróknak adományozunk minden hónapban" – mesélte a díj születéséről Molnár Sándor, az antikvárium tulajdonosa, a díj kuratóriumi elnöke.

a díj.  bár még nincs kiaranyozvaa díj. bár még nincs kiaranyozva

„A viccelődésből egyszer csak egy díj lett. Arra törekszünk, hogy most már érdem alapján adjuk a kitüntetést. Olyanoknak, akik valamit letettek már az asztalra a helyi kultúráért és művészetekért.”

A 2016-ban alapított vándordíjat eddig négyen vihették haza: Debreczeny Zoltán, Tóth Loon, Herth Viktória, Hegyeshalmi László és most Horváth Lajos.

Horváth Lajos
1941-ben született Pápán, és 1998-óta él Veszprémben. Hűvös,visszafogott színekkel megfestett képeire a realista ábrázolás és a Salvador Dali-hoz köthető szürrealizmus jellemző. Festészetében a filozofikus problémák, az elvont morális kérdések foglalkoztatják.
Számos csoportos szereplés mellett egyéni kiállításokon mutatta be munkáit többek között Pápán, Veszprémben, Tihanyban, Budapesten, sőt a hollandiai Udenben és Los Angelesben is.

Ge. Á.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.