Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C

Szabadulás a Jókai utcából

2015. május 22. 16:21
A Zamek söröző után a Jó Helyek sorozatunkban ismét egy május elsején indult vállalkozáshoz, a MisztIQum szabadulós játék ötletgazdájához látogattunk el.

Az Index egy korábbi cikke szerint Magyarország egyik legkeresettebb termékei közé tartoznak azok a szabadulós játékok, melyek nagyrészt alig különböznek egymástól: van egy alap történet, amelyre az egész játék épül. A lényege pedig az, hogy adott időn belül különböző logikai feladványok, rejtvények és számkódok megfejtésével a történet szerinti helyiségből kijusson a csapat. Merthogy ezt nem egyedül kell játszani!

A veszprémi Felföldi Patrik idén januárban gondolta ki, hogy a Budapesten már elterjedt játékformát Veszprémben is népszerűsíti, így barátaival és családi segítséggel már márciusban elkezdte építeni a Kriptának keresztelt helyet a Jókai utcában. „A legtöbben nem is tudják a városban, hogy mi az a kijutós játék, valaki például azt hitte, hogy ki kell magát valahonnan vágni”- mesélte.

Az itt felépített egyiptomi témájú kijutós játékból alig akad az országban, a legtöbb ugyanis a börtönös vagy a krimi hangulat köré épül. ”Az ötlet egy mobilos applikációból jött, de a feladatokat nagyrészt én találtam ki. A Kripta nevű játékban minden meg van adva, ahhoz, hogy a résztvevők teljesítsék azt. Itt logikai és kisebb ügyességi feladatok vannak, és semmi féle erőkifejtés nem kell ahhoz, hogy teljesíteni lehessen a játékot. Minden feladat össze van kötve mindennel. Az egész csak logika!”- mondta a vehir.hu-nak Patrik.

A szerkesztőségünkből még nem vett részt szabadulós játékban senki, azt azonban a beszélgetés után megállapítottuk, hogy nem csak a baráti társaságok szórakozhatnak jól, hanem remek csapatépítőként is szolgálhat, így valószínűleg felkeressük a helyet a jövőben.

A májusi nyitás ellenére Patrik elmondta, hogy már a következő játéktér megnyitásán gondolkozik.

Ge. Á.
Domján Attila
további cikkek
Esküvők, konferenciák, bulik helyszíne – ahol a vendég számít közélet Esküvők, konferenciák, bulik helyszíne – ahol a vendég számít A veszprémi Menekülj Szórakoztató Központ neve eddig egyet jelentett a minőségi szabadulószobás élményekkel és a barátságos, családias hangulattal. Ez azóta sem változott, az elmúlt időszakban azonban nagy lépést tettek előre: megnyitották saját rendezvénytermüket, ami azóta esküvők, konferenciák, workshoppok, sajtótájékoztatók vagy akár magán jellegű bulik kedvelt helyszíne. 2025. november 26. 15:25 Suhanunk a vízen: mivel lovagoljuk meg a Balaton hullámait? Balaton Suhanunk a vízen: mivel lovagoljuk meg a Balaton hullámait? A Balaton vízisport-kínálata már messze túlmutat a régi idők hagyományos lehetőségein, a vitorlázáson, evezésen vagy vízibiciklizésen. A magyar tengeren számos innovatív, újfajta mozgásforma kipróbálására nyílik lehetőségünk. 2025. augusztus 8. 11:07 Őszies idő, változatos zenei kínálat és egy zenélő bringóhintó – így indult az idei Utcazene Fesztivál utcazene Őszies idő, változatos zenei kínálat és egy zenélő bringóhintó – így indult az idei Utcazene Fesztivál Az Utcazene Fesztivál 2000 óta színesíti meg a veszprémiek nyarát folyamatosan fejlődő és változatos programjaival. Ez csütörtökön sem alakult másként, a hétköznap ellenére is megtelt a város emberekkel és a világ különböző pontjairól jött előadókkal. 2025. július 18. 15:43

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.