Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Sok a visszaélés a nyári diákmunkákkal kapcsolatban

2015. május 14. 15:48
Ezt Varga Bence a Jobbik Veszprémi Ifjúsági Tagozatának elnöke mondta csütörtök délután Veszprémben.

A nyár közeledtével egyre több diák vállal munkát annak érdekében, hogy szórakozását, esetleg további tanulmányait finanszírozza. Ezen a területen sok a visszaélés a munkáltatók részéről, ami főleg abból adódik, hogy a diákok nincsenek tisztában saját jogaikkal, és kevés munkatapasztalattal rendelkeznek- mondta Varga Bence a Főposta téren. Szerintük sok diákot munkaszerződés nélkül, megalázó körülmények közt foglalkoztatnak, és gyakori az is, hogy a bért sem az előírtak szerint kapják meg.

„A kormány ez ellen nem tesz semmit sem”- fejtette ki véleményét Varga Bence. Azért, hogy ez megváltozzon, a Jobbik Ifjúsági Tagozata két évvel ezelőtt indította el a „Diák vagyok, nem rabszolga!" nevű kampányát, mely mellé ingyenes panaszbejelentőt és jogsegélyszolgálatot is létrehoztak.

Elmondta, addig folytatják a kampányt amíg a kormány nem lép valamit a diákmunkások érdekében.

Ge. Á.
Domján Attila
további cikkek
„Újságíró vagyok, pedig újságírás már nincs” Life&Style „Újságíró vagyok, pedig újságírás már nincs” Az Öt című televíziós műsorban hétről hétre véleménycunamit zúdít a politikai közéletre Hont András, aki az utolsó bástyák egyikeként képvisel egy szakmát, ami szerinte a gyakorlatban már nem is létezik. De vajon mikor független a sajtó és mitől tud(na) függetlenedni? Hogyan alakult át a médiamunkások helyzete a kilencvenes évektől, amikor a politikusok a nyilvánosság érdekében még dörgölőztek az újságírókhoz mostanra, amikor már fenyegetik őket? Ezekről, az Öt létrejöttéről és a miniszterelnöki interjúról is beszélgettünk. 2025. december 12. 1:26 Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is Demokratikus Koalíció Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is Habár úgy tűnik, a magyar politikai paletta végérvényesen kétpólusúvá vált, hiba lenne leírni a balliberális alapokon szerveződő Demokratikus Koalíciót, akik kedden újra hallatták a hangjukat Veszprémben, amikor a városba látogatott telt házas fórumot tartani Dobrev Klára, a párt elnöke. Az ó-ellenzékből fennmaradt utolsó párt vezetője az előadásában, majd a közönségtől érkezett kérdésekre adott válaszaiban kitért arra is, miért indulnak a választáson annak ellenére, hogy sokan leírták őket, valamint szó volt a Tiszával való együttműködésről is. 2025. december 3. 17:53 A civil kaptafája és a politikai mesterség látszólagos könnyedsége véleménycikk A civil kaptafája és a politikai mesterség látszólagos könnyedsége Vannak korszakok, amikor a társadalom egyszerűen belefárad abba, amit lát – a régi arcokba, a bejáratott panelekbe, a profizmusnak látszó politikai rutinba –, és olyankor a közvélemény hirtelen rendkívül vonzónak találja a gondolatot, hogy majd jön valaki civil, aki eddig a tetőn egyensúlyozott, vagy éppen a sürgősségin élet-halál kérdésekben döntött, és ő majd egészen másképp, egészen tisztán, egészen egyszerűen hajtja végre azt, amit az elmúlt évek politikája elrontott. A közélet romantikája szerint a civil eleve erkölcsösebb, tisztább és hitelesebb, mint a politikus, aki ugye valamilyen rejtélyes biokémiai folyamat során már az első parlamenti eskütétel után képes elsajátítani az intrika és a túlélés mindenek felett álló művészetét. 2025. november 30. 18:13

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.