Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Két figyelemre méltó veszprémi ház

2013. november 25. 10:27
A Veszprémi Múzeumegylet Városvédő Szakcsoportja tisztelettel és szeretettel meghívja Önt, hozzátartozóit és barátait következő rendezvényére, amelyre 2013. november 26-án kedden fél ötkor kerül sor a Laczkó Dezső Múzeumban (Veszprém, Erzsébet sétány 1.).

"1997-ben a Dubniczay-ház helyszíni kutatásának első üteme volt az első veszprémi munkám, amelyet aztán több kisebb és nagyobb feladat követett ‒ falkutatások, szakértések. Mindezek között a két szomszédos kanonoki ház ‒ Dubniczay és Bíró-Giczey-ház ‒ volt a legkedvesebb. Mindkettő sokféle szakma, sok szakember ‒ restaurátor, tervezők, műemlék-felügyelő, kivitelezők, kutatók ‒ közös erőfeszítéseként jött létre. A műemlék-felújítás nem magányos sport, igazi csapatmunka, ezért is jó részt venni benne.

A műemlékekben gazdag város két újabb látványossággal gazdagodott az utóbbi években: az érseki palotával szemben álló két egykori kanonoki ház új funkciót kapva teljes körű helyreállításon esett át. A régészeti feltárás, restaurátori munka és az építéstörténeti falkutatás eredményei mindkét épület esetében nagyban módosították korábbi ismereteinket. A tervezők az előkerült értékeket jórészt beépítették a megvalósult tervekbe, így a múzeumként, közösségi rendezvényi színhelyként működő házak látogatói ízelítőt kaphatnak régi korok lakáskultúrájából is. Az írott források és a helyszíni kutatások eredményei alapján teljesebb kép rajzolódik ki a 18. századi építtetők, a veszprémi kanonokok világáról, otthonáról, erről szeretnék beszámolni."

G. Lászay Judit

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.