Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Királyi hangzás

2013. október 8. 10:05
A The King’s Singers lép fel szerda este a Veszprém Arénában.

A 2012-13-as hangversenyévad során a King’s Singers a leghíresebb előadótermekben ad elő a föld számos pontján, többek között a Carnegie Hallban, a King’s College Kápolnájában és a drezdai Frauenkirchében.

A Veszprém Arénában tartandó est programja a XVI. századtól több évszázadon ível át Thomas Morley – Shakespeare néhány drámájának korabeli zeneszerzőjétől John Wilbye-n keresztül, akinek művészete az angol madrigál történetének csúcspontját jelenti, a francia Camille Saint-Saëns-on át, a főleg operettjeiről ismert Arthur Sullivanig. Műsoruk címe: „Szerelmi utazás”.

Az együttes magyarországi koncertjeiről eleddig csak pozitív kritikákat olvashattunk.

A Revizor például így írt egy négy évvel ezelőtti, miskolci fellépésük után: “Magával az együttessel kapcsolatban az első benyomás a feltétlen bámulaté – bámulat a művészek hallatlan felkészültsége, a legeslegapróbb részletekig kidolgozott és mégis ihletett előadás iránt, és bámulat egy olyan zenekultúra iránt, amely négy évtized alatt a King’s Singers tagságának körülbelül negyedik garnitúráját tudja kitermelni, amely ugyanazzal a félelmetes profizmussal és alázattal, ugyanazon a hőfokon énekel. A nagy polifon művek kitartott akkordjai például maguk is valóságos mesterművek: a hasító tisztaság és a hangok kristályszerűen tökéletes aránya”.

A Fidelión hét éve jelent meg egy fővárosi fellépést követően az alapvetően pozitív hangú  kritika. “Mit is tanulhattunk a King’s Singers koncertjéből? Két, számomra nagyon rokonszenves tulajdonságot: az egymásra figyelést és egyfajta törekvést az elfogulatlanságra. (...) A harmóniák hol érdesen zengnek, hol pedig édesen elomlanak. Az angolok énekét hallgatni mélyen érzéki élvezetet nyújt.”

A 2013. október 9-én megrendezésre kerülő King's Singers koncertre az alábbiak szerint közlekednek a 27. sz. járatok:

  • Autóbusz-pályaudvarról indul: 18:25, 18:30
  • Veszprém Arénától indul: 21:05, 21:15, illetve igazodik az előadás befejezéséhez.
vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.