Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Nagy nevek nélkül az idei Utcazene Fesztivál

2013. június 23. 23:33
A 14. Utcazene Fesztivál július 24. és 27. között zajlik Veszprémben, idén az utcazenészek és a helyi zenekarok viszik hátukon a rendezvényt.

Muraközy Péter, a fesztivál megálmodója és főszervezője érdeklődésünkre úgy fogalmazott, idén nem lesznek sztárok és nagy nevek, kicsit visszamegyünk az időben. - Felidézzük a kezdeteket, amikor a veszprémiek beleszerettek ebbe a rendezvénybe, utcazenészekkel töltjük meg a programot, emellett a veszprémi zenekarok fellépései sem maradnak el - fogalmazott, hozzátéve, aki arra számít, hogy idén is ingyen nézheti meg például a Kiscsillag, vagy éppen a Quimby koncertjét, az csalódni fog.

Idén nem lesz ekkora tömeg a várban

Az egykori Séd mozi melletti és a várban felállított nagszínpad idén biztos nem épül meg, a veszprémi zenakarok koncertjei azonban elmaradhatatlanok, őket (M.C.S. Blues Band,  LGT Emlékzenekar, Hollywoodoo, Hősök, Rubber Puppet, The Bluesberry Band) a Színházkertben, vagy az Óváros téren nézhetjük meg, a helyszín pontosítása még folyamatban. Lesz gyerekszínpad is, a kicsiket a városháza előtti térre várják a tervek szerint. Ezen kívül rengeteg utcazenésszel találkozhatunk még. - Idén tehát nem érkeznek nagy nevek, viszont rengetek külföldi utcazenészt ismerhetünk meg többek között Olaszországból, Spanyolországból, vagy éppen az USA-ból. Nemzetközi jó minőségű utcazenész felhozatalra számíthatunk - ígérte Muraközy Péter. Őket egyébként hét kisszínpad szolgálja ki a megszokott helyeken (a Kossuth utca 2. mögötti füves területen, a Kossuth utcán, a Gizella udvarban, a Fortuna udvarban és a Sarolta udvarban), valamint az Óváros téren és a várban lévő volt Közgáz udvarában.

A megújult Kossuth utcán már bulizhatunk

Ez lesz az első nagy rendezvény, ami erősen igénybe veszi a frissen lerakott köveket. - Ez egy kicsit hálátlan feladat, de reméljük, hogy elégedetten zárhatjuk a rendezvényt ezen a területen is. Kicsit furcsa lesz ez az év, de ezt még fel kell áldozni a megújulásért, s jövőre egy szép belvárosban szórakozhatunk - zárta gondolatát Muraközy Péter.

Az utcazenészek versenye idén is sokakat megmozgatott. A szervezők az alábbi meghívást tették közzé korábban:

A Veszprémi Utcazene Fesztivál tizennegyedik alkalommal várja olyan akusztikusan megszólalni bíró zenészek, együttesek jelentkezését, akik szállás és napi kétszeri étkezés fejében a belvárosában felállított pódiumokon szórakoztatnák a fesztivál látogatóit és a város lakóit.

Az összekalapozott "aprópénz" mellett 1 000 000 Ft összdíjazásban is részesülhet az a szólista vagy zenekar, akit a fesztivál végeztével a zsűri, illetve a közönség Veszprém legjobb utcazenészének választ meg. 500 000 Ft sorsáról a háromtagú szakmai zsűri dönt, 500 000 Ft-ot pedig a fesztivál közönsége és a rajongók online szavazás során ítélnek oda az általuk legjobbnak ítéltnek. A két kategória győztese természetesen ugyanaz is lehet.

Jelentkezni demóanyagok (hang CD, mp3) és/vagy egyéb referenciák, illetve egy pár mondatos bemutatkozás elküldésével lehet. A beküldött anyagok kiértékelését követően a zsűri a jelentkezők közül választja ki azt a 19+1 produkciót, akiket meghív a versenyre, ahol egy előzetesen elkészített és közzétett beosztás szerint napi egy órát - minden nap más és más időpontban és helyszínen - muzsikál a köz megelégedésére. Fontos, hogy a résztvevőknek mind a négy nap fel kell lépniük a versenyben maradáshoz. A fellépések a belváros utcáin, terein felállított, hangosítással ellátott pódiumokon (2 x 2 x 0,5 méteres, fedett dobogó) történnek 16 óra és 21 óra között. A beosztásban szereplő fellépéseken kívül (pl. 16 óra előtt) mindenki ott és akkor zenél, amikor akar, és a közönség elviseli. A fesztivál ideje alatt minden versenyzőnek kollégiumi szállást és napi kétszeri éttermi étkezést biztosítunk.

Cseh Zoltán
vehir.hu
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. ma 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. ma 8:35 Ünnepi dallamok Veszprém Város Vegyeskarától kultúra Ünnepi dallamok Veszprém Város Vegyeskarától Vasárnap este a Hangvillában adta hagyományos ünnepi koncertjét Veszprém Város Vegyeskara a kóruscsaládjával együtt, amelyen nemzetközi zenei kitekintés mellett gondosan összeállított hagyományos magyar dallamok is felcsendültek. tegnap 13:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.