Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 14. Vazul
Veszprém
19°C
2026. június 14. Vazul
Veszprém
19°C

Üvegcipellő és olasz csizma

2013. május 10. 10:01
A Botev iskola 6.-7. osztályosai tíz napot töltöttek az olaszországi Velence-Campalto városában.

 A Tempus Közalapítvány által meghirdetett Comenius program lezárásaként a magyar és olasz gyerekek a közismert Hamupipőke mesét dolgozták fel. A történet a régi és modern idők szemszögéből is rávilágít az ifjúság és a családok gondjaira és arra, hogy a gyermekjogok milyen gyakran sérülhetnek.

A két év során a témához kapcsolódóan különböző események zajlottak mindkét iskolában: blogszerkesztés, szövegírás, angol nyelvre fordítás, kirándulások, a testi és lelki egészséggel kapcsolatos beszélgetések, előadások, díszlet- és jelmezkészítés, tánc- és daltanulás, a színházi élet szabályainak megismerése, egymás kultúrájának tisztelete.

A Botev és a Gamsci iskola diákjai végül a mestrei Toniolo Színházban mutatták be közös produkciójukat. Örömmel hallottuk a veszprémi tűztorony zenéjét az olasz ifjúsági zenekar előadásában. Nagy tetszést aratott Erkel Palotása és a friss csárdás, valamint a fergeteges finálé.

Előadásunkat jelenlétével megtisztelte dr. Rossi Anna tiszteletbeli konzul asszony is. Meglepetésként egy muranói üvegcipellővel ajándékozott meg minket a Gramsci iskola igazgatónője. Csodálatos élményekkel lettünk gazdagabbak a két év és a Velencében töltött tíz nap során.
                                                                             

Balázs Árpádné  projekt-koordinátor
Takács Gyöngyi  pedagógus

vehir.hu
további cikkek
Szotyizás a múzeumban kultúra Szotyizás a múzeumban Egy falu életében a közösségi lét hagyományos pilléreit a templom, a kocsma és a futballpálya adja. Ezt a sokszor mosolyogtató, mégis komoly társadalmi és néprajzi kérdéseket felvető világot mutatja be a Laczkó Dezső Múzeum csütörtökön nyílt formabontó kiállítása. A Hátsó füves tárlat a Bakony és a Balaton térségének amatőr labdarúgását hozza testközelbe, megőrizve az utókor számára a vidéki futball hamisítatlan hangulatát. 2026. június 12. 14:15 A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető kultúra A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető Esélyegyenlőségi programjáról tartott szakmai eseményt a Veszprémi Petőfi Színház. A Nagyszínház előcsarnokában rendezett alkalmon Oberfrank Pál színházigazgató és Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes, kreatív menedzser beszélt arról, hogyan lehet a színházat valóban nyitottabbá és befogadóbbá tenni. Az eseményen levetítették a Lélektől lélekig című filmet is, amely a teátrum esélyegyenlőségi törekvéseit mutatja be. 2026. június 12. 11:49 Nagy érdeklődés mellett zajlott a „Mohács – Világok Harca” veszprémi közönségtalálkozója Foton Nagy érdeklődés mellett zajlott a „Mohács – Világok Harca” veszprémi közönségtalálkozója Közel teltház fogadta a „Mohács – Világok Harca” című történelmi dokumentumfilmet a veszprémi FOTON Audiovizuális Centrumban, ahol a vetítést követően közönségtalálkozóra és beszélgetésre is sor került. Az esemény ismét megmutatta, hogy a magyar történelem iránti érdeklődés élő és erős, különösen akkor, ha a legfrissebb kutatási eredmények közérthető és látványos formában jutnak el a közönséghez. 2026. június 9. 12:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.