Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 14. Vazul
Veszprém
21°C
2026. június 14. Vazul
Veszprém
21°C

Nélkülük nincs EFOTT

2013. április 4. 15:38
Ősfesztiválozó zenekarok, akik az EFOTT-tal párhuzamosan nőttek nagyra, s akik nélkül az idei, zánkai buli is elképzelhetetlen lenne. Június 25-30. között a húrok közé csap többek között a Beatrice, a Quimby, Kowalsky-ék és az Anima Sound System.

A Beatrice épp most ünnepelte fennállásának 35. évfordulóját, de Nagy Feró és csapata fáradhatatlan. Továbbra is nagysikerű koncertekkel örvendeztetik meg a Ricse-rajongókat, és az EFOTT-ról sem hiányozhatnak. Érdemes lesz a babos kendőket újra előkészíteni! 

A balatoni, erdős-ligetes helyszín nem csak az EFOTT közönségének, de a zenészeknek is vonzó. Erről Lukács Laci, a Tankcsapda frontembere mesél nekünk. A Tankcsapda népszerűsége is hosszú évek óta töretlen. A zenekar most kezdi meg Rockmafia  elnevezésű turnéját,  és június 29-én, szombaton Zánkán is dübörög majd a Rock ’n’ roll. Az EFOTT-os Tankcsapda bulik mindig hihetetlen tömeget mozgatnak meg, amelyre Lukács Laci is szívesen emlékszik vissza.

Tankcsapda

"Az EFOTT a mindenféle értelembe vett fékeveszett bulizást jelentette már azokban az években is, amikor még „csak” közönségként voltuk jelen – emlékszik vissza Laci. – Amióta fel is lépünk ezeken a bulikon, ez a dolog csak még inkább pikánssá vált. Konkrét esetet nem mondunk, mert nem csak a nyomdafesték nem tűrné, de a számítógép monitor is elszégyellné magát.”

A Tankcsapda énekese Zánkáról is kellemes emlékeket őriz: ”Több alkalommal volt már szerencsénk Zánkán játszani. Sőt még dalszövegben is „emléket állítottunk” egy nagyon erősre sikerült ottani éjszakának, még ha a Zánka szó nem is hangzik el a Voltam már bajban című, 1994-es szerzeményben.”

Kiss Tibor (Quimby)

Az éppen Erdélyben koncertező Quimby sem maradhat ki az EFOTT-fellépők közül. A fesztiválon a közönség ízelítőt kaphat az új lemezhez készülő dalokból is. A hat fiú a szabadtéri bulik nagy kedvence, idén az EFOTT-on június 27-én lépnek fel.

És a sor ezzel még nem ér véget, visszaigazolt részvevője a bulinak az Anima Sound System, az Alvin és a Mókusok, a Belga, a Pál Utcai Fiúk és Kowalsky meg a Vega.

A Bëlga

Elindultak már a találgatások, de a nyitó napi fellépőt, valamint a külföldi nagy meglepetés neveket még nem tették nyilvánossá a szervezők. De az igazi fesztiválozók e nélkül is tudják, a buli garantált!

vehir.hu
további cikkek
Szotyizás a múzeumban kultúra Szotyizás a múzeumban Egy falu életében a közösségi lét hagyományos pilléreit a templom, a kocsma és a futballpálya adja. Ezt a sokszor mosolyogtató, mégis komoly társadalmi és néprajzi kérdéseket felvető világot mutatja be a Laczkó Dezső Múzeum csütörtökön nyílt formabontó kiállítása. A Hátsó füves tárlat a Bakony és a Balaton térségének amatőr labdarúgását hozza testközelbe, megőrizve az utókor számára a vidéki futball hamisítatlan hangulatát. 2026. június 12. 14:15 A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető kultúra A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető Esélyegyenlőségi programjáról tartott szakmai eseményt a Veszprémi Petőfi Színház. A Nagyszínház előcsarnokában rendezett alkalmon Oberfrank Pál színházigazgató és Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes, kreatív menedzser beszélt arról, hogyan lehet a színházat valóban nyitottabbá és befogadóbbá tenni. Az eseményen levetítették a Lélektől lélekig című filmet is, amely a teátrum esélyegyenlőségi törekvéseit mutatja be. 2026. június 12. 11:49 Nagy érdeklődés mellett zajlott a „Mohács – Világok Harca” veszprémi közönségtalálkozója Foton Nagy érdeklődés mellett zajlott a „Mohács – Világok Harca” veszprémi közönségtalálkozója Közel teltház fogadta a „Mohács – Világok Harca” című történelmi dokumentumfilmet a veszprémi FOTON Audiovizuális Centrumban, ahol a vetítést követően közönségtalálkozóra és beszélgetésre is sor került. Az esemény ismét megmutatta, hogy a magyar történelem iránti érdeklődés élő és erős, különösen akkor, ha a legfrissebb kutatási eredmények közérthető és látványos formában jutnak el a közönséghez. 2026. június 9. 12:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.