Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Sokan segítettek

2012. február 26. 22:34
Nagysikerű és teltházas jótékonysági estnek adott otthont veszprémi zeneiskola a szociálisan rászoruló fiatalok kirándulásának támogatására.

A négy éve alakult Veszprém Városi Hátrányos Helyzetű fiatalokért Egyesület és a Csermák Antal Zeneiskola, a nehéz sorsú és szociálisan rászoruló fiataloknak szervezett kirándulás támogatására szervezett jótékonysági estet, szombaton.

Dr. Márfi Gyula érsek, az egyesület örökös tagja, az est díszvendége megköszönte mindazok részvételét, akik meghallották a hívó szót. Nemes ügyet, támogatandó célt szolgálnak, ha segítik a nehéz élethelyzetben lévő fiatalokat.

A szépszámú és támogatásra kész közönség az est folyamán színvonalas produkcióknak tapsolhatott a zeneiskola hangversenytermében. A helyi iskolák diákjai, amatőr művészeti csoportjai, valamit a színművészek örömmel és lelkesedéssel vállalták a felkérést. A házigazda zeneiskola képviseletében Pituk Gábor zongorajátékát, valamint Márkus Júlia, Eszter, Ágnes átélt hangszeres előadását élvezhette a közönség.

A Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió (művészeti vezető: Kiszelyné Czibik Tünde) kiscsoportja és Sövényházi Fruzsina, és Szentes Nóra a stúdió tagja, az Ipari Szakközépiskola tanulója művészi igényű táncprodukciókkal lépett pódiumra. További élmény teli perceket szerzett a közönségnek Szilágyi Keresztény Általános iskola harang együttese (művészeti vezető: Albertné Balogh Márta).

Ticz András, az Ipari Szakközépiskola tanulója versmondásával, Farkas Boróka, Szűcs Boglárka Szerdahelyi Boldizsár a Padányi iskolából népdalcsokrot előadva járult hozzá az est sikeréhez.

A jótékonysági esten hangulatos összeállítással léptek még fel a Petőfi és a Pannon Várszínház művészei, valamint Hatás Andrea, az est háziasszonya is.

Molnár F. Roland, az egyesület elnöke elmondta, hogy az a 36 veszprémi fiatal, akiknek szerették volna felajánlani a március 15-17 között, Szegedre és a környékére szervezett kirándulás lehetőségét, köszönhetően az est bevételének, már biztosan részt tudnak venni a kiránduláson.

Lambert Zsuzsanna
művészeti igazgatóhelyettes
Csermák Antal Zeneiskola 

vehir.hu
további cikkek
Izgalommal és kreativitással újratöltve érkezik idén is a Gyárkert majális kultúra Izgalommal és kreativitással újratöltve érkezik idén is a Gyárkert majális A körhinta, a céllövölde, az ugrálóvár és persze a hideg italok és a finom ételek a majálisok elengedhetetlen elemei. A Gyárkert viszont nem áll meg ezeknél a klasszikus élményeknél! Május 1-én a hagyományos majális hangulatát még több kreatív és izgalmas programmal toldják meg. tegnap 15:52 Tiszta forma - fókuszban a konstruktív és geometrikus absztrakció kultúra Tiszta forma - fókuszban a konstruktív és geometrikus absztrakció A veszprémi Modern Képtár – Vass László Gyűjtemény új időszaki kiállítása a konstruktív és geometrikus absztrakció meghatározó francia alkotóit állítja középpontba. A válogatás 2026. április 12. és augusztus 2. között látogatható. 2026. április 13. 15:22 Egy csipetnyi Szingapúr kultúra Egy csipetnyi Szingapúr Április 8-án a Gasztroemlékek sorozat következő állomásaként Szingapúrba kalauzolta az érdeklődőket Kóródy László, a Tegularium téglatörténeti gyűjtemény vezetője. A Városok + Receptek sorozatban a résztvevők a hely történetébe és kultúrájába is betekintést nyerhettek, Szingapúr sokszínű gasztronómiája mellett. Az előadás végén Grászli Bernadett, a Művészetek Háza igazgatója ismertette, mely ételekből kaphatnak kóstolót a megjelentek, s a receptek, a hozzávalók minden részletére rávilágított. 2026. április 10. 11:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.