Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C

Tisztelet Szent Istvánnak, a királyi városban / Nagy István újságíró, festőművész kiállítása a könyvtárban

2008. augusztus 8. 0:42
Nagy Istvánt úgy ismerhettük meg, mint akinek szerszáma a toll, munkájának gyümölcse pedig a betű, ugyanakkor gyermekkora óta fest. Képei szakrális töltetűek, pasztelljei a templomok színes, festett üvegmozaikjaira emlékeztetnek – ezekkel a szavakkal nyitotta meg Czaun János alpolgármester a művész, In Memoriam Szent István címet viselő tárlatát csütörtök délután a Március 15. úti Klubkönyvtárban.

Nagy István a színek, a fény és az árnyék mestere. Kedveli a mitológiai és történelmi témákat. Van Gogh és az impresszionisták követője. Gyermekként kezdett festeni, egész életén át autodidakta módon tanulja az alkotás művészetét, az ecset és a tustoll forgatását. Képein olyan mitológiai alakok, történelmi hősök köszönnek vissza, mint Cervantes Don Quijote-ja, vagy István király és Gizella. A királynéról jelenleg épp könyvet ír az ezerarcú művész.

 

Czaun János a megnyitóbeszédben úgy jellemezte az alkotót, mint aki belső sugárzó értékeit veti a vászonra. Nagy István sokszínű ember, így sokszínű alkotó is – mondta az alpolgármester. Ha végignézünk a tárlaton, szembetűnik a fény és az árnyék, valamint a színek játéka, mely szakrális magasságba emeli a képeket. Nagy István három műfajban alkot: fest, pasztelleket készít, és tussal rajzol. Czaun János elárulta, hogy neki például a pasztellek tetszenek leginkább. Kiemelte továbbá az alkotó játékosságát, melyben megnyilvánulnak a művész impressziói. Az alpolgármester végezetül a következő szavakkal zárta köszöntőjét: Mind Veszprém városát, mind pedig a művészetet szeretők sokat nyerhetnek, ha megtekintik Nagy István kiállítását.

 

Füssy Angéla
további cikkek
Veszprém decemberi borünnepe: ismét érkezik a Vehír Borszalon Vehír Borszalon Veszprém decemberi borünnepe: ismét érkezik a Vehír Borszalon Van, amikor nem kell megvárni a naptár szerinti piros betűs ünnepet a koccintással. Egy palack kiváló bor megbontásával magunk is ünnepet teremthetünk. A december 12-ei Vehír Borszalon pedig kiváló alkalmat kínál erre bárkinek. ma 10:47 Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését közélet Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését December ötödikén mutatja be a Veszprémi Petőfi Színház Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály Hippolyt, a lakáj című történetét, melyet Dolhai Attila Jászai Mari-díjas színész állított színpadra. Első színházi rendezése tehát a királynék városához kötődik, elsősorban erről kérdeztük a színész-rendezőt, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatóját. tegnap 22:52 Amikor a tél életre kel – kulisszatitkok A jégbarlang éneke előadásról CODE Amikor a tél életre kel – kulisszatitkok A jégbarlang éneke előadásról A Kabóca Bábszínház közel negyedszázados szakmai munkájával régóta meghatározó kulturális szereplője Veszprémnek, míg a CODE Digitális Élményközpont a város legújabb innovatív helyszíneként ötvözi a technológiát és a művészetet. A két intézmény idén közösen álmodta meg A jégbarlang éneke című előadást, melynek kulisszatitkairól Szántó Viktóriát, a Kabóca Bábszínház igazgatóhelyettese beszélt. tegnap 13:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.