Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

ország-világ

Férfi kézilabda Eb: a járvány nem befolyásolta a szervezők munkáját Férfi kézilabda Eb: a járvány nem befolyásolta a szervezők munkáját A koronavírus-járvány nem befolyásolta a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság hazai szervezőinek munkáját, mondta Bíró Szabolcs, az EHB 2022 Kft. ügyvezetője. 2020. június 16. 19:34 Férfi kézilabda-vb: már nem téma a januári torna elhalasztása Férfi kézilabda-vb: már nem téma a januári torna elhalasztása A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) már nem fontolgatja a januári, egyiptomi férfi világbajnokság elhalasztását. 2020. június 16. 17:19 Férfi kézilabda Eurokupa: rajt novemberben, magyar részvétellel Férfi kézilabda Eurokupa: rajt novemberben, magyar részvétellel November elején kezdődik és május elejéig tart a férfi kézilabda Eurokupa következő kiírása, amelyben a magyar válogatott is szerepel. 2020. június 16. 17:11 Danyi Gábor és Elek Gábor marad a női kézilabda-válogatott élén Danyi Gábor és Elek Gábor marad a női kézilabda-válogatott élén A Danyi Gábor, Elek Gábor kettős marad a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a magyar szövetség (MKSZ) hétfői tájékoztatása szerint. 2020. június 15. 14:41 Megvan Csoknyai István új csapata Megvan Csoknyai István új csapata Szinte teljesen kicserélődött csapattal és új szakmai stábbal vág neki a következő idénynek a Budakalász NB I-es kézilabdacsapata. Az együttes vezetőedzője a korábbi szövetségi kapitány és balatonfüredi tréner, Csoknyai István lesz. 2020. június 15. 9:53 Két válogatott kézilabdázót igazolt a Dabas Két válogatott kézilabdázót igazolt a Dabas Két magyar válogatott játékos, Fekete Bálint és Tóth Ádám is a Dabas VSE KC kézilabdacsapatában folytatja pályafutását. 2020. június 13. 18:04 Három évvel hosszabbított a szegediek horvát válogatott kézilabdázója Három évvel hosszabbított a szegediek horvát válogatott kézilabdázója További három évvel, 2024 nyaráig meghosszabbította szerződését Luka Stepancic, a MOL-Pick Szeged horvát válogatott kézilabdázója. 2020. június 12. 18:34 MOB: Kulcsár Krisztián az egyedüli elnökjelölt MOB: Kulcsár Krisztián az egyedüli elnökjelölt Kulcsár Krisztián jelenlegi elnök az egyedüli jelölt az elnöki posztra, míg elnökségi tagságra tizenhat pályázó közül választhatnak majd a küldöttek a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) június 20-i tisztújító közgyűlésén. 2020. június 11. 18:43 Posztján maradhat a női kézilabda-válogatott kapitánypárosa Posztján maradhat a női kézilabda-válogatott kapitánypárosa A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) Danyi Gábort és Elek Gábort kéri fel a női válogatott szövetségi kapitányának. 2020. június 10. 16:35 A Mezőkövesd is visszalépett a kézilabda élvonaltól A Mezőkövesd is visszalépett a kézilabda élvonaltól A Mezőkövesdi KC vezetősége szerdán bejelentette, hogy a csapat mégsem indul a férfi kézilabda NB I következő idényében. 2020. június 10. 15:44 Danyi Gábor szerint tudomásul vették volna, ha idén nem hirdetnek győztest a BL-ben Danyi Gábor szerint tudomásul vették volna, ha idén nem hirdetnek győztest a BL-ben Danyi Gábor, a női kézilabda Bajnokok Ligájában címvédő Győri Audi ETO edzője szerint a klubok tudomásul vették volna, ha a félbeszakadt 2019-20-as nemzetközi kupaidényben nem hirdetnek győztest. 2020. június 9. 22:16 Kapás Boglárka nem hajszolja a csúcsformát Kapás Boglárka nem hajszolja a csúcsformát Egyelőre „nem hajszolja a csúcsformát” a világbajnok Kapás Boglárka, ugyanakkor a várhatóan év végén sorra kerülő országos bajnokságon már szeretne olyan időt úszni 200 méter pillangón, amellyel megerősítheti olimpiai kerettagságát. 2020. június 9. 18:37 A szegedi kézilabdázók is július közepén állnak edzésbe A szegedi kézilabdázók is július közepén állnak edzésbe Július közepén állnak ismét edzésbe a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdázói. A csapat célja a következő idényben is a bajnokság és a Magyar Kupa megnyerése lesz, a Bajnokok Ligájában pedig a négyes döntőbe jutás. 2020. június 8. 19:31 Női kézilabda BL: három győri és egy ferencvárosi az álomcsapatban Női kézilabda BL: három győri és egy ferencvárosi az álomcsapatban A címvédő Győri Audi ETO KC három, az FTC-Rail Cargo Hungaria pedig egy játékossal képviselteti magát a női kézilabda Bajnokok Ligája mostani szezonjának álomcsapatában. 2020. június 5. 14:27
... 350 351 352 353 354 ...
közélet
Új főispán a vármegye élén Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök - derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból. Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.
sport
Sette Colli: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs Milák Kristóf egyéni csúccsal lett második 50 méteres pillangóúszásban a Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű római nemzetközi viadal vasárnapi zárónapján. Osztrák Nagydíj: Russell diadalmaskodott Spielbergben George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat vasárnap Spielbergben. Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek Sipos Adrián szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott tagjai örökké hálásak lesznek Chema Rodrígueznek, akit a magyar szövetség (MKSZ) múlt kedden menesztett a szövetségi kapitányi posztról. Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott nyolcadik lett a zágrábi világbajnokságon, miután 2-0-ra kikapott Dániától a vasárnap délelőtti helyosztón. A futball ismét bizonyította közösségformáló erejét Negyedik alkalommal rendezte meg jótékonysági labdarúgótornáját Siklósi Dániel Veszprémben, az Erdész utcai sporttelepen, ahol 35 csapat és 450 játékos lépett pályára. A sport mellett ezúttal is az összefogásé volt a főszerep: a résztvevők és támogatók közel 700 ezer forintot gyűjtöttek a Sporttal a Gyermekért Alapítvány javára. Vb-2026: a kieséses szakasz menetrendje A labdarúgó-világbajnokság kieséses szakaszának menetrendje: Több mint négyezren teljesítették a MOL Balaton-átevezést A hatalmas hőség ellenére több mint négyezren teljesítették a Zamárdi–Tihany–Zamárdi útvonal nyolc kilométeres távját a kilencedik alkalommal megrendezett a Balaton-átevezésen. Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott a hetedik helyért játszhat vasárnap a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-1-re kikapott Spanyolországtól az 5-8. helyért rendezett szombat esti mérkőzésen. Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-0-ra kikapott házigazda és címvédő Horvátországtól a zágrábi világbajnokság szombati negyeddöntőjében. Női kézilabda junior-vb: pont nélkül jutott a középdöntőbe a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott pont nélkül jutott középdöntőbe a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokságon, miután 27-25-re kikapott Lengyelországtól a csoportkör utolsó fordulójában, szombaton.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.