Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Iszonyú terhek várnak ránk / – a szabadság napja a Somlón – Az utolsó szovjet katona 17 éve, 1991. június 19-én hagyta el Magyarországot. A történelmi pillanatot követően néhai miniszterelnökünk, Antall József mondott emlékezetes beszédet a Somló lábánál, ahol azóta minden esztendőben egybegyűlnek szellemének követői. Így volt ezt szombaton is, amikor a hagyományoknak megfelelően előbb a Margit kápolnában tartottak egy emlékező szentmisét, majd a somlóvásárhelyi nagyréten egy juniálist. Itt tartott beszédet dr. Dávid Ibolya, a Magyar Demokrata Fórum elnöke. A találkozón megjelent Antall József özvegye és unokája is. 2008. június 21. 16:48 Kékhullám zászlók kiváló vizű strandoknak Harmincnégy strand és 7 vitorlás kikötő kapta meg idén a Kékhullám Zászlót a Balatonon és három másik tavon - jelentette be a környezetvédelmi és vízügyi miniszter szombaton Siófokon az egyik nyertes strandon. 2008. június 21. 16:39 Tanévzáró, diplomaosztás a Hittudományi Főiskolán A Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola szombati, tanévzáró ünnepsége szentmisével kezdődött a Szent Margit templomban. A főiskola dísztermében Dr. Varga István rektor köszöntötte a végzős diákokat. A mai napon a szociális munkások és a hitoktatók kapták kézhez diplomájukat. Az ünnepségen számos meghívott vett részt, többek között Debreczenyi János polgármester, Szentgyörgyi Szilárd a Veszprémi Érsekség képviseletében. 2008. június 21. 16:19 Elhagyták az iskolát Tanárok, diákok, a piaristák és a város vezetői is elköszöntek a Vár utca 10 szám alatt álló 230 éves iskolaépülettől. A Közgazdasági Szakközépiskola elődjét, a piarista gimnáziumot 1711-ben a piarista rend alapította Veszprémben, az iskolaépületet 1773-ban kezdték építeni. 1905-ig folyamatosan bővül, fejlődött a patinás intézmény, melynek falai között neves költők, kutatók tanultak egykor, az utóbbi évtizedekben viszont nyomot hagyott rajta az idő foga. Egy korábbi közgyűlési határozat szerint a közgázosok szeptembertől a Csap utcai Nagy László iskola épületébe költöznek. A Vár utca 10-ből pedig kiköltözik a diákzsivaj. 2008. június 21. 11:53 Diplomákat és doktori címeket adtak át a Pannon Egyetemen A Pannon Egyetem Műszaki Informatika Karának végzős hallgatói, mérnök informatikusok, mérnök tanárok, villamosmérnökök, programozó matematikusok vehették át pénteken diplomáikat, Phd doktori tanúsítványukat. Az ünnepélyes diplomaosztón többek közt Rédey Ákos, az egyetem rektora, Kelemen Béla, a MOL finomítási igazgatója, Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Ipari Kamara elnöke, Czaun János alpolgármester indították útnak az életbe a végzősöket. 2008. június 21. 11:36 Fejlődő pszichiátriai ellátás Veszprémben / Megnyitott a Pszichiátriai Járóbeteg Centrum Három különálló rendelővel, és két csoportterápiára alkalmas szobával megnyílt a Pszichiátriai Járóbeteg Centrum a veszprémi rendelőintézet negyedik emeletén. A régi rendelőket felújították, új bútorzattal szerelték fel, valamint a korábbi tanácsteremből két külön helységet alakítottak ki, ahol lehetőség lesz a csoportos terápiákra, kezelésekre. Balczár Lajos főorvos mellett két főállású szakember,két részmunkaidős orvos, további két főállású pszichiáter és egy mellékállású pszichiáter dolgozik. A veszprémi centrum egy olyan komplex pszichiátriai ellátást képes nyújtani, mely egyedülálló az egész megyében. 2008. június 20. 16:08 Fokozott ügyészi felügyelet mellett vizsgálódik az almádi kapitányság / Közpénzeket terhel e, és ki felel a 30 milliós bírságért? Jelenleg is tart a vizsgálat a balatonalmádi rendőrkapitányságon a Veszprém Aréna engedély nélküli építésének megkezdése ügyében. A rendőrség azt vizsgálja, érint e közpénzeket az a közel 30 milliós bírság, melyet a füredi jegyző szabott ki a generál kivitelezőre. Gyanúsított még nincs az ügyben, viszont több érintettet kihallgattak. A vizsgálat fokozott ügyészi felügyelet mellett folyik, - tájékoztatta a Vehírt Ambrus Richárd alezredes, a Balatonalmádi Rendőrkapitányság bűnügyi osztályvezetője. Az építésrendészeti bírságot már befizette a kivitelező Multicsarnok Kft, a bizonylatot két nappal ezelőtt mutatták be az almádi kapitányságon. 2008. június 20. 14:40 Szombaton találkozik Orbán Viktor és Fodor Gábor Szombat délután tart megbeszélést egymással Fodor Gábor, az SZDSZ és Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. A találkozó a Parlament épületében lesz – közölte az SZDSZ kommunikációs osztálya pénteken. 2008. június 20. 14:34 A 106 éves Károly bácsit Hévíz köszöntötte Az ünnepeltet Ruzsics Ferenc keszthelyi, valamint Vértes Árpád hévízi polgármester és rokonok, barátok sokasága köszöntötte. Hosszú életútjának dolgos hétköznapjain Károlyi Gusztáv műbútorasztalosként ténykedett, gondozóival jelenleg egy hévízi családi házban él. Több mint egy évszázados kora miatt ma már kissé fáradékony és a beszéd is nehezére esik. Hévíz első embere derítette ki a központi nyilvántartás adatai alapján, hogy 106 éves vagy még idősebb férfi rajta kívül hat él Magyarországon. 2008. június 20. 14:12 Lezuhant egy katonai repülőgép Fehérgyarmat közelében – két halott Ketten meghaltak azon a vadászrepülőgépen, amely péntek délelőtt zuhant le Szabolcs -Szatmár-Bereg megyében, Fehérgyarmat körzetében – tájékoztattak a helyszínre érkező mentők. A gép a Magyar Honvédség L–39-es típusú kiképző repülőgépe volt, és egyelőre tisztázatlan okok miatt kiképzőrepülés közben zuhant le. 2008. június 20. 13:44 Veszprémben is éjszakázik a múzeum Szent Iván napja az év leghosszabb napja. Az alkalomból, veszprémi Laczkó Dezső Múzeumban június 21-én, 17 órai kezdettel a „Veszprém megye egyházi élete a középkorban” című kiállítás dr. Áldozó Tamás, Pápa város alpolgármesterének köszöntőjével kezdődik. A programok és a kiállítás 24 óráig látogatható. Tavaly közel ezren keresték fel a múzeumot, az ingyenes programokat. A Vehír munkatársai a befejezés előtti, utolsó simításokat nézhették meg. 2008. június 20. 12:32 A hal és a bor ünnepe a Balatonnál / – zenével és könyvvel – Immáron ötéves hagyománya van a balatoni hal- és borünnepnek. Az egyre szélesedő programnak idén is a három szomszédos település: Balatonfüred, Csopak és Paloznak ad otthont. 2008. június 20. 12:06 Készüljünk a hétvégi kánikulára A következendő napokban melegszik az idő. A csúcspont hétfőn várható 35 Celsius-fokos hőséggel. A tartós meleg miatt fokozottan figyeljünk oda idősebb társainkra, a krónikus betegekre, és a kisgyermekekre – figyelmeztet az ÁNTSZ. 2008. június 20. 11:07 Lakásbetörő előzetesben A Veszprémi Városi Bíróság előzetes letartóztatásba helyezte azt a 26 éves veszprémi fiatal hajléktalant, aki több lakásbetörést is elkövetett az elmúlt időszakban. A vagyonelleni bűncselekmények miatt korábban már büntetett férfi nem volt ismeretlen a veszprémi rendőrök előtt. 2008. június 20. 10:48
... 1618 1619 1620 1621 1622 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.