Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Ma adják ki Raffaelt és Némethet Ma adják át az osztrák hatóságok a magyar nyomozóknak a veszprémi Cozma-gyilkosság két gyanúsítottját, Raffael Sándort és Németh Győzőt. A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság arról nem adott tájékoztatást, hogy melyik határátkelőnél és hány órakor adják át a két fogvatartottat a veszprémi nyomozóknak. Raffael Sándor és Németh Győző Veszprémbe szállítását követően azonnal megkezdődik mindkettőjük kihallgatása, s vallomásaik ismeretében (és egyéb bizonyítékokra alapozva) lehet majd kezdeményezni a bíróságon - ügyészi indítványra - az előzetes letartóztatásba helyezésüket. 2009. február 20. 8:57 Megyegyűlés: van költségvetés - össztűzben a rendőrség Több órán keresztül – elsősorban a Fidesz frakcióból – egyetlen napirend kapcsán többféle vélemény hangzott el a megyei rendőrség beszámolójához, különös tekintettel a közelmúltbeli veszprémi gyilkosságra. A téma alatt izzott a levegő a megyegyűlésen, különösen, amikor Házi István az ORFK képviseletében a Cozma gyilkosságot egy eseménynek nevezte a sok közül. 2009. február 19. 20:26 Életmentő éremre terjesztik fel Uros Vilovskit / A város arany emlékérmét már megkapta Életmentő éremre terjeszti fel az MKB Veszprém Uros Vilovskit, a sportklub kézilabdázóját, a szerb válogatott tagját - közölte Hunyadfalvy Ákos, a klub társadalmi elnöke. Tájékoztatása szerint Uros Vilovski február 8-án hajnalban, a Cozma-gyilkosság idején megmentette csapattársa, a horvát Ivan Pesic kapus életét, ugyanis ölben és vállon vitte be az erősen vérző, kétméteres és százkilós kapust a kórházba - mondta az elnök. Hozzátette: a kórház orvosai szerint Uros Vilovski ezzel a cselekedetével megmentette a csapattársa életét. Az orvosok ugyanis azt mondták, hogy ha 5-10 perccel később kerül kórházba Ivan Pesic, akkor már nem lehetett volna rajta segíteni, mert elvérzik - tette hozzá a klubelnök. 2009. február 19. 16:12 Kék hírek - Börtönbüntetést kapott a veszprémi pedofil Börtönbüntetést kapott az a férfi, aki még 2007 tavaszán Veszprémben egy 15 éves fiúról pornográf felvételt készített. Az 52 éves veszprémi férfi a fiú bizalmába férkőzve készített róla mobiltelefonnal felvételeket a 8-as számú főútvonal melletti területen, majd ezt követően – a fiú beleegyezésével – fajtalankodott is vele, amiér 10.000 Ft-ot fizetett. A nyomozók a férfi lakásán tartott házkutatás során számítógépet, videókazettákat, CD és DVD lemezeket foglaltak le. Az adathordozókon több mint négyezer pornográf tartalmú fájlt találtak. Ezenkívül gyári szoftverek illegális másolata is volt a számítógépen. A férfit folytatólagosan elkövetett tiltott pornográf felvétellel visszaélés bűntette, valamint 3 rendbeli szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértésének vétségében mondta ki bűnösnek a Veszprém Megyei Bíróság, amiért jogerősen 3 év 6 hónap börtönbüntetésre, mellékbüntetésül 4 év közügyektől eltiltásra ítélte a férfit, aki korábban már volt büntetve nemi erkölcs elleni bűncselekmény miatt. 2009. február 19. 10:43 Válság Veszprémben - "Fűben, fában, gyógyszertárban…" Válság Veszprémben. Mikor az ember nehéz anyagi helyzetbe kerül, kétszer is meggondolja, mit vegyen meg. De mi a helyzet, ha az egészségünkről van szó? Hogyan viszonyulunk az árban és mennyiségben fokozatosan növekvő gyógyszerekhez és egyéb készítményekhez? 2009. február 19. 9:31 Fegyelmit kapott a megyei főkapitány Írásos fegyelmit kapott Bolcsik Zoltán dandártábornok, Veszprém megye rendőrfőkapitánya Bencze József országos rendőrfőkapitány félretájékoztatásáért - tudta meg a Népszabadság. 2009. február 19. 9:08 Százmilliók oktatásra Összesen 331 millió forintot nyert a Bakonyi Szakképzés-szervezési Társulás a Nemzeti Fejlesztési Terv II. keretében a TÁMOP 2.2.3. számú, Esélyt a jövőnek! című pályázatán. 2009. február 18. 18:45 Összehangolják munkájukat / – együttműködik az egyetem és a katasztrófavédelem – Együttműködési megállapodást írt alá szerda délelőtt prof. dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora és dr. Lauer János, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság parancsnoka. A szerződés értelmében a két intézmény immár formális keretek között is segíti a másik munkáját. 2009. február 18. 18:13 Sikeresen pályáztak a veszprémi bölcsődék / – folyamatos a várólista – A megyeszékhely bölcsődéiben 382 apróság számára van hely, ami sokszor kevésnek bizonyul, s alkalmanként 10-20 várólistás gyermek is van. A bölcsődék többsége elöregedett, korszerűtlenné vált. Ezért is örvendetes, hogy külső-belső megújulásukra most lehetőség nyílt uniós pályázati pénzekből. Erről tájékoztatta szerdán a sajtó munkatársait a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, Pál Béla, valamint Veszprém polgármestere, Debreczenyi János. 2009. február 18. 16:07 Elfogták a Cozma-gyilkosság ötödik gyanúsítottját Elfogták a veszprémi Cozma-gyilkosság ötödik gyanúsítottját, B. Csaba 47 éves zalaegerszegi férfit - tájékoztatta a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t. A férfit a veszprémi nyomozók állították elő Zalaegerszegen, a helybeli rendőrök közreműködésével - mondta Váradi Piroska. Hozzátette: B. Csabát Veszprémbe szállítják és ott hallgatják ki. 2009. február 18. 15:09 A romák mégis felvonulnának Enyingen Az indulatokat egyelőre féken lehet és kell tartani. Az ÖCO és az ORFK kedden megyei szakemberek bevonásával egyeztetett, országos hálózatot terveznek. Úgy tűnik, még hallgatnak a romák a vajdák szavára, a környékbeli cigányok ugyanis hétfőre ismét demonstrációt terveztek az enyingi letartóztatások és diszkriminatív megjegyzések miatt, ám Kállai Csaba (képünkön) országos fővajda szavára megint csak elmaradt a megmozdulás. 2009. február 18. 14:36 Külügyi Börze a Pannon Egyetemen Idén is megrendezték a már hagyományossá vált Külügyi Börzét a Pannon Egyetem B épületének Aulájában. 2009. február 18. 13:59 UPC csalók Veszprémben Pénteken a délutáni órákban egy családi háznál megjelent egy férfi azzal, hogy a UPC kábeltelevízió szolgáltató képviselője és 15.000 Ft ellenében ajánl egy olyan szűrőt, melynek segítségével jóval több tv csatornát nézhet a tulajdonos mint amit az előfizetése tartalmaz, többek között az HBO mozicsatornát is élvezheti. A tulajdonos megrendelte a „szolgáltatást”, kifizette a 15.000 Ft-ot. A férfi miután beszerelte az antenna hálózatra a „szűrőt” közölte a tulajdonossal, hogy már éjféltől nézheti az új csatornákat. A megrendelő persze hiába kereste az új csatornákat a tv készüléken azok nem voltak foghatóak, a „szerelőt” pedig már nem tudta utolérni. Miután tudatosult benne, hogy megkárosították, bejelentést tett a rendőrkapitányságon. A Veszprémi Rendőrkapitányság kéri, hogy akinek ilyen szolgáltatást ajánlott fel az ismeretlen férfi, vagy ilyen módszerrel megkárosították, jelentkezzen a Veszprémi Rendőrkapitányságon. 2009. február 18. 13:52 Pénteken adják ki Raffaelt és Némethet A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szerdai tájékoztatása szerint pénteken szállítják Veszprémbe a Cozma-gyilkosság két gyanúsítottját, akiket Ausztriában fogtak el. Közben a bíróság szerdán dönt a negyedik gyanúsított előzetes letartóztatásáról. 2009. február 18. 11:56
... 1521 1522 1523 1524 1525 ...
sport
Sette Colli: Milák magabiztosan győzött 100 m pillangón Milák Kristóf nyerte a 100 méteres pillangóúszást a Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű római nemzetközi viadal pénteki nyitónapján. Strandkézilabda-vb: a címvédő és házigazda horvátok várnak a magyar válogatottra A címvédő és házigazda Horvátországgal játszik a magyar férfi strandkézilabda-válogatott a zágrábi világbajnokság szombati negyeddöntőjében. Vizes vb: minden idők legjobb világbajnokságára készülnek jövőre a szervezők Minden idők legnagyobb és legjobb vizes világbajnokságát szeretnék megrendezni a szervezők pontosan egy év múlva Budapesten. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.  
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.