Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Egyetértett Donald Trump és Volodimir Zelenszkij az ukrán energiainfrastruktúrát érintő részleges orosz-ukrán tűzszünetről

2025. március 20. 9:00 // Forrás: mti
Egyetértett az ukrán energiainfrastruktúrát érintő részleges orosz-ukrán tűzszünetről Donald Trump és Volodimir Zelenszkij, a technikai részleteket a következő napokban Szaúd-Arábiában egyeztetik a tárgyalódelegációk – közölte Fehér Ház szóvivője szerdán, amikor tájékoztatást adott az amerikai és az ukrán elnök telefonbeszélgetéséről.

Karoline Leavitt ismertette Marco Rubio külügyminiszter és Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadónak a telefonbeszélgetésről kiadott közleményét is, amely szerint a két elnök tárgyalt Ukrajna elektromos energiaellátásáról és nukleáris erőműveiről, amivel kapcsolatban Donald Trump felajánlotta, hogy az üzemeltetést amerikai kézbe vennék.

"Az érintett erőművek amerikai tulajdonlása lenne a legjobb védelem azok infrastruktúrája számára, valamint a legjobb támogatás az ukrán energiainfrastruktúra részére" – áll a közleményben, amely szerint a Szaúd-Arábiában esedékes következő technikai egyeztetéseken az energialétesítményeket érintő tűzszünet kiterjesztését is napirendre tűzik majd a Fekete-tenger térségére.

Illusztráció: Thiện Ân, FlickrIllusztráció: Thiện Ân, Flickr

A külügyminiszter és a nemzetbiztonsági tanácsadó közleménye szerint az ukrán elnök további légvédelmi rendszereket kért az Egyesült Államoktól, mindenekelőtt Patriot-rendszereket, amivel kapcsolatban Donald Trump azt ígérte, hogy együttműködik az ukrán féllel abban, hogy megtalálják, milyen eszközök elérhetők, elsősorban Európában. A tájékoztatásból az is kiderült, hogy az ukrán elnök köszönetet mondott az Egyesült Államok támogatásáért, kiemelve azt, hogy Donald Trump - még előző elnöksége idején - az első volt, aki Javelin rakétákkal látta el Ukrajnát.

A Fehér Ház szóvivője a jelenlegi helyzetet értékelve kijelentette, hogy a "béke soha nem volt közelebb, mint jelenleg". Karoline Leavitt azt is hozzátette, hogy Donald Trump és Volodimir Zelenszkij telefonbeszélgetése mintegy egy órán keresztül tartott, és azon szóba került az oroszországi Kurszk környékén tartózkodó ukrán egységek helyzete, valamint az amerikai elnök tájékoztatta ukrán partnerét a kedden, Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott telefonbeszélgetéséről is.

vehir.hu
további cikkek
új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. ma 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. ma 16:31 Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából közélet Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából Immáron ötödik éve részesülnek tápadományban az állatvédő szervezetek, ami nagy segítséget jelent számukra a hideg, téli időszakban. A tápadományok kiszállítása pénteken megkezdődött – közölte az állatvédelemért felelős kormánybiztos stábja. ma 14:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.