Révész Máriusz kiemelte, élménnyé kívánják alakítani a sportolást, ennek érdekében több milliárd forintból kezdődnek fejlesztések és indulnak mozgásra ösztönző programok. A SZÉP-kártya új, "aktív mgyarok" zsebe is ezt a célt szolgálja, hogy csökkenjen Magyarország lemaradása például a skandináv országokhoz képest. Az Eurobarométer kutatása alapján az európai éllovasnak számító Finnországban mindössze a lakosság 8 százaléka állítja, hogy soha nem sportol, ezzel szemben a magyarok 59 százaléka mondja ugyanezt.
Óriási a különbség, az a feladatunk, hogy ezen változtassunk, az aktív, sportos életmódot Magyarországon is vonzóvá és általános gyakorlattá tegyük
- fogalmazott az államtitkár, aki az egyik legnagyobb problémának azt tartja, hogy az iskolákban tanuló gyerekek csaknem 30 százaléka túlsúlyos vagy elhízott.
Fel kellene készíteni az oktatási intézményeket és a tanítókat, tanárokat arra, hogy az egészséges életmódra neveljenek. A készülő aktív életmód stratégiában szerepel az a gondolat, hogy minden iskolában legyen sport- vagy mozgásnagykövet, akár iskolai jóllét (well being) felelős
- mondta Révész Máriusz.
Idén a tavalyihoz képest plusz 6,5 milliárd forintos költségvetési támogatást kap az Aktív Magyarországért államtitkárság, így "nagyjából megduplázódik az a pénz", amiből gazdálkodhatnak. Ennek segítségével útjára indul az Aktív Magyarok Program, amelynek kialakításakor - az államtitkár szavai szerint - azt az elvet vették figyelembe, hogy "mindegy, mit, csak mozogjanak" az emberek.
Ha azt akarjuk elérni, hogy többen mozogjanak, akkor fel kell kínálni a lehetőséget mindenkinek. Én nem szeretném megmondani, hogy ki mit csináljon, hanem azt szeretném elérni, hogy mindenki találja meg azt a mozgásformát, amiben ő jól érzi magát, és ahol talál olyan közösséget, ahova szívesen eljár
- fejtette ki. Meglátása szerint a nagyobb költségvetési támogatásnak köszönhetően miden területen "óriásléptekkel" tudnak haladni. Folytatódik a többi között a Bringapark program, a Görpark- és a futópálya-építési program is.
Révész Máriusz az infrastruktúra-fejlesztésekkel kapcsolatban kiemelte, egy szakértői csapat dolgozik azon, hogy Budapesten is épüljön egy fedett kerékpáros aréna és skate park, ilyenből ugyanis egyelőre csak egy működik az országban, Miskolcon, a fővárosban még nincs ilyen.
Kitért rá: az Aktív Magyarok Program intézkedéseinek összeállításánál és a támogatások elosztásánál kiemelten figyelnek a nyugdíjasokra, a hátrányos helyzetű gyerekekre és a fogyatékossággal élőkre. Az államtitkár számításai szerint akár a 2-3 milliót is elérheti azoknak a száma, akik az elmúlt években az Aktív Magyarország által biztosított lehetőségekkel legalább egyszer éltek.
"De nem lehetünk elégedettek, mert még van 7-8 millió ember, akiket meg kell szólítani. Van még feladat!"
- tette hozzá Révész Máriusz.